Skocz do zawartości
Jointela

Szukam projektu nietypowego sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szafkę dzieloną płytą na dwie identyczne części, do każdej wejdzie akwarium 36cm na 30cm. Ponieważ do jednej części wejdzie tylko odpieniacz to w drugiej chce mieć zbiornik na pompę obiegową i zbiornik na dolewkę szukam projektu sumpa składającego się z dwóch zbiorników połączonych śrubunkiem wiedziałem kiedyś taki sump tu na forum ale nie mogę go teraz znaleźć jak by ktoś wiedział czyj to był sump to proszę wklejcie linka lub zdjęcia . Dzięki za pomoc pozdrawiam Michał


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to Cię natchnie:

part 1

part 2

part 3

part 4 montaż właściwy w szafce

part 5 zalewanie

:yes

powodzenia


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie wykonany, lecz zbyt skomplikowane urządzenie.

myślę że po jakimś czasie gość będzie miał wielki problem by go wyczyścić

sump powinien być mało skomplikowany, zawierać jak najmniej komór ponieważ tam się będzie syf odkładał.

każdy jego element powinien dać się w każdym momencie rozmontować.

A od pończochy lepszym rozwiązaniem jest wata filtracyjna, której się nie czyści tylko się ją wymienia

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmy natrafiłem przypadkiem i wydawały się odpowiadać na równie przypadkiem trafione pytanie o instalację sumpa z podziałem na dwie połowy, wymuszone płytą w szafce... a to że koleś tam przesadził to inna sprawa ;)

Nie mniej połączenie przelotami jest ...


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym zbiorniku nie mam miejsca aby zrobić przegrody tak jak się to robi w normalnym sumpie. Pomyślałem aby w pierwszym zbiorniku stał odpieniacz z którego woda przechodziła by śrubunkiem do drogiego akwarium za "ścianą" a w tym drugim akwarium zrobione już przegrody tak jak powinno być czyli przykładowo pierwsza od odpieniacza miałaby 25 cm pod drugą byłoby 1,5 cm prześwitu a kończyłaby się na wysokości 28 cm a ostatnia miałaby wysokość 24 cm. Wszystko obrazuje mój schemat.

Moje pytanie brzmi czy w pierwszej komorze tam gdzie stoi odpieniacz będzie stały poziom na wysokości 24 cm tak sam jak za ścianą gdzie są już przegrody. Wydaje mi się że powinien być bo dzięki śrubunkowi działa to na zasadzie naczyń połączonych czy jednak się mylę ?

post-10544-0-44584200-1351931094_thumb.jpg

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie tak by było a skoro będziesz miał przegrodę w tym akwa obok tańszym rozwiązaniem było by danie ze 2 segmentów z rurek w kształcie U tyłko zrobić dziurę w płycie oddzielającej akwa by przeszło.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie tak by było a skoro będziesz miał przegrodę w tym akwa obok tańszym rozwiązaniem było by danie ze 2 segmentów z rurek w kształcie U tyłko zrobić dziurę w płycie oddzielającej akwa by przeszło.

Można tak zrobić,obejdzie się wtedy bez wiercenia w szkle i śrubunków,ale jest niebezpieczeństwo zapowietrzenia się tych rurek i woda przestanie się przelewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązał się sam odpieniacz mi nie wejdzie do szafki bo zapomniałem o tym że na zwiawiasy odejdzie mi 2cm. Podstawie sumpa za szafką i go przykryje aby syf nie leciał do środka.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.