Skocz do zawartości
urban15

[128l] Akwarium 80x40x40 z Augustowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na dniach czeka mnie przesiadka na nowe większe akwarium. Wymiary to standardowe 80x40x40 co daje 128l. Akwarium wykonane na zamówienie w firmie http://www.plantica.pl/ za co bardzo dziękuję i polecam od złożenia zamówienia i wpłaceniu zaliczki po 12 dniach akwarium dotarło do mnie do Augustowa. Cena w porównaniu do jakości bajka sami oceńcie baniak za 2 stówki. Poniżej parę fotek a potem startujemy z setupem.

Ta fotka obrazuje potęguje zmian.

6d2428235f48c184gen.jpg

Trochę z jakości wykonania

ca151de8176ab858gen.jpg

W porównaniu do zwykłego szklarza z regionu

700c693c5e549e41gen.jpg

Od jakiegoś czasu widuje ludzi w zbiornikach szczególnie tych dużych z racji tego że moje akwo może nie jest największy ale jednak dla mnie robi wrażenie.

785b6ef5861c0224.jpg

Może trochę o sprzęcie:

Cyrkulacja Tunze 6015 oraz Koralia 2

Odpieniacz Tunz 9002

Oświetlenie na razie 36W Led dojdzie 2x 24W T5 jakieś niebieskie nie wiem jakie

Oczywiście LR i LS

Grzałka 100W i wiatraczki na lato

Dolewka AM.

Obsada

-miękasy

-LPSy

-SPSy

-2x Błazenek

-Mandaryn

-Mitrax

-Ślimorki

Oczywiście życie całość wraz z wodą z istniejącego zbiornika http://nano-reef.pl/topic/37689-kostka-80-l-z-augustowa/page__st__60

Proszę o redę co do świetlówek.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wymiarowo takie same akwarium co ja i tez kupilem tam gdzie Ty. Tylko ja w swoim mam komin na zwnatrz i z szyby 8mm żeby nie robić wzmocnień i przednia szybę mam optiwithe ale zapłaciłem 450 zł ale się zbilo podczas transportu i wyszło mnie tylko doklejeniem tylnej szyby... Ale wracając planujesz jakiś panel czy pudełko przelewowe bo komina chyba tam u Ciebie nie widać. Tunze 6025 chyba byłoby lepsze...


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otarod ja mam akwarium i wymiarach 70x45x40 i jako cyrkulacje 2x Tunze 6015 i powiem Ci, że SPSy nie narzekają :D

A co do projektu - będę śledzić ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komina nie robiłem bo nie mam w salonie docelowych mebli i szybko ich nie będzie, panela też nie planuje bo odpieniacz to Tunze 9002 na czarnym tle będzie mało widoczny i mało miejsca zajmie gorzej że wystawać będzie ale zrobię odpowiednią koronę i będzie dobrze. Co do cyrkulacji to fakt wolałbym Tunze 6025 ale mam dostać 6015 bo wymieniłem za koralie 900 więc zobaczę jak to będzie dmuchać.

Wszystko powoli się rozwija muszę tylko kupić dwie świetlówki T5 i nie wiem jakie byście polecili myślę o ATI Actinic oraz ATI Coral Plus. Nie mam doświadczenia w T5 więc może się myle do tych świetlówek?

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Urban!

Dwa tygodnie temu wymienilem moje stare swietlowki na Coral Plus. Daja lekko niebieskie swiatlo a przy tym sa jasne. Korale juz sie rozjasniaja, takze polecam.

Z aktynicznej bym zrezygnowal, to zawracanie glowy. Moze lepiej Purple Plus ? Przynajmniej czerwone kolorki podkresli.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stani za radę a może masz fotki baniaka pod taki światłem. Powiem tak w tym momencie mam 36W z ledów z czego są tam 4 diody białe zimne oraz 8 royal blue i jest ładnie jasno lecz teraz planuje ustawienie skały jak na fotce poniżej

57a566a45a727017.jpg

Chciałbym aby było bardziej niebiesko w akwarium żeby wszystkie kolorki fluo ładnie się świeciły a zarazem żeby było wystarczająco dużo światła dla korali. Na skałce po prawej planuje dać zapewne grzybki i rico albo w całości zostawię go dla ukwiała.

A może dać dwie Coral Plus czy wtedy będzie wszystko ładnie świecić?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj do oświetlenia 2xblueplus 1x coral plus i 1x purple.

Co do cyrkulacji to już pisałem pare linijek wyżej - nie przejmuj się - 2x Tunze 6015 na ten wymiar baniaka na prawdę robi zamieszanie - widzę po moim baniaku ;)

A jeśli nie będzie duuuużo rybek to i Tunze 9002 wyrobi w takim baniaku.

Obsada mam rozumieć będzie głównie SPS/LPS?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja na początek musi wystarczyć z czasem jak będzie za słaba to coś zmienię nie ma problemu odpieniacz to się zgadzam powinien pociągnąć więc nie planuje zmian.

Co do lampy to wolałbym zostawić swoje ledy oraz dołożyć T5 i myślę że na 128l przy obecnej lampie 36w i dołożeniu 2x24W z T5 powinno wszystko ładnie hulać.

Obsada to LPSY i Miekkie mam jednego SPSa i puki co nie planuje iść w stronę SPSów.

Chyba że się mylę i powinienem dołożyć 3x24 W


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Caulastrea przetrwa przeprowadzkę :whistle:

a tak serio to mam nadzieję, że w weekend nieco pomoczysz łapy w solance i zagoszczą tu fotki z ułożeniem skały :horse:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czasu zbierałem się i w końcu mam czym się pochwalić, przeprowadzka nastąpiła w niedziele. Wszystko zajęło około 3 godzin z ustawieniem skały czyszczeniem sprzętów i posprzątaniem po całym zajściu. Nic i nikt nie ucierpiał lecz pierwszą dobę woda była jak na fotkach teraz jest o 200% lepiej woda klarowna korale w świetnej kondycji, wczoraj dolałem pierwsze 15l świeżej solanki a w niedziele planuje następne. Myślę że za tydzień zbiornik będzie skończony wraz z piaskiem . Parę zdjęć z przeprowadzki:

5e99afae54c603edgen.jpg

683c71137c9aa103gen.jpg

5 min po przełożeniu

d401c596f642f7e7gen.jpg

Oczywiście odpieniacz będzie przy tylnej ściance wczoraj dołożyłem też clener Tunze.

Poniżej zdjęcia zwierzaków jak widać monti i nowy ukwiałek od Maćka z Ełku za którego bardzo dziękuje się nieźle maja jak na taka burzę.

abc556a553cfa6a8gen.jpg

594e38f3e6eaeeabgen.jpg

I na koniec zdjęcie Mitraxa który powoli kosi trawnik z glonów.

9d5e0ad247d1c194.jpg

Teraz a propo glonów co z nimi zrobić według testów na No3 i Po4 mam niewykrywalne może mam złe testy ale przed przeprowadzką tak wskazywały a glony zielone jak szalały tak szaleją do tego mam Cyjano. Może jakiś wkład w Cleaner myślę o Matrixie albo Pelletkach albo sam węgiel, wkłady i żywica w RO zmieniane z 3 miechy temu sól IO. Sam już nie wiem na razie nic nie robię oprócz uzupełniania poziomu w akwarium.

Niebawem walne zdjęcia jak wszystko teraz hula i dosypię piach. :queen:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie.... już myślałem, że terrarium sobie zrobiłeś z nowego szkiełka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach dosypany i wody coraz więcej obecnie zwierzyna ma się świetnie co widać po monti.

d4690c6cd597a09c.jpg

1bc43f51a84a8eccgen.jpg

I na koniec ciekawostka ukwaił od Maćka u niego dorosły tak jak i młode mają długie i cienkie polipy zaś po przeniesieniu jednej sztuki do mnie zrobił się grube polipy jak smoczki i gęste tak że nie widać otworu gębowego, podejrzewamy światło u niego HQI u mnie ledy plus T5. Podążając dalej Eufylia też z tego samego źródła u mnie cienkie gęste polipy zaś u Maćka grube pękate mało się nie rozerwą więc jest na opak i jak tu być mądrym.

9988560812f16e3agen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach dosypany i wody coraz więcej obecnie zwierzyna ma się świetnie co widać po monti.

d4690c6cd597a09c.jpg

1bc43f51a84a8eccgen.jpg

I na koniec ciekawostka ukwaił od Maćka u niego dorosły tak jak i młode mają długie i cienkie polipy zaś po przeniesieniu jednej sztuki do mnie zrobił się grube polipy jak smoczki i gęste tak że nie widać otworu gębowego, podejrzewamy światło u niego HQI u mnie ledy plus T5. Podążając dalej Eufylia też z tego samego źródła u mnie cienkie gęste polipy zaś u Maćka grube pękate mało się nie rozerwą więc jest na opak i jak tu być mądrym.

9988560812f16e3agen.jpg

Piotr Twój wygląda rewelacyjnie dal porównania wystawię zdjęcie swojego jaka jest róznica i myslę że światło odgrywa dużą rolę

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest piach i od razu jest o niebo lepiej.

Ten gąszcz glonów to taka twoja wizytówka a ukwiał wygląda jak cukiereczek :ice:

Euphylli musisz dać nieco czasu by przyzwyczaiła się do nowego baniaczka. Myślę, że w nowym baniaku zacznie się już ładnie pompować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo - ukwiał miał piekne smoczki, a euphylia spagetti :) Piszę miał bo w ciągu dwóch tygodni urósł dwukrotnie i musiał się wyprowadzić :(


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam morskie mam prawie dwa lata i dopiero od paru dni mam LS i jest różnica kolosalna w wyglądzie zbiornika po prostu bez porównania teraz piach się mieni strasznie i wszystko nabrało lepszych kolorków jak jest kontrast miedzy tłem a podłożem. Z tą Euphylia to obstawiam też na to że muszę kupić jakąś karmę w płynie dla korali bo u Maćka puchnie strasznie a u mnie nic a różnica to to że on leje Kenta codziennie a ja tylko dokarmiam rybki i to też dwie bo Mandaryn co coś ze skałki tylko skubie i nawet nie wypływa w porze karmienia błaznów. Jak się uporam z glonami to przejdę na sól Red Sea Coral Pro powinno wtedy wszystko ruszyć. :baby:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam gatunek Euphylii i moja kocha swoją miejscówkę: wciśnięta na dnie przy skale gdzie przepływ wody jest minimalny puchnie jakby miała pęknąć z zachwytu i to pomimo iż od roku nie dolewam suplementów. Dla odmiany Euphyllia glabrescens lubi nieco większy przepływ i wcina mrożonki aż miło patrzeć.

Zamiast chemii lepiej wydać kilka zeta więcej na dobrej klasy mrożonki dla ryb to i LPSki będą szczęśliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Tygrys ciekawie pisze. Być może twoja Euphylia jest w większym przepływie i odsłonięta niczym „drzewo w szczerym polu” i po prostu nie musi tak się pompować (starać) by łapać każdy promień światła. Taka luźna myśl. Pozdrawiam

P.S. Akwarium super. Fotka Mitraxa bardzo mi się podoba. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach. Przy okazji dolania wody pod korek w akwarium mała populacja Cyjano ruszyła do akcji nie czekając na zniszczenie akwarium zastosowałem Chemiclena efekt przerósł moje oczekiwania Cyjano zniknęło w parę dni lecz zaraz po tym pojawił się inny koleżka Dino na piasku i skale nie myśląc długo zbiornik jest dziś zakryty bez oświetlenia i jak Dino zniknie całkowicie do jutra do rana to zacznę powoli świecić około 2h na dobę 2x24W T5 oczywiście wydłużając cykl o 15 min dziennie aż do pełnej mocy. Kolejnym krokiem związanym z akwarium będzie zakup jeżowca Tripneustes gratilla oraz Strombusa i krewetki czyszczącej. Poniżej parę fotek z baniaczka.

Mandaryn dopiero po przeprowadzce do 128l stał się odważny i przesiaduje na piaseczku

b9fd7dac37c0ffcfgen.jpg

Grzybki

d3166ee076c04494.jpg

Zoa

6d6e173b6a447f81.jpg

No i niestety chyba za mocno świecę

2f6d2a304cc82926.jpg

Nie wiem czemu grzybki i eufylia mi się słabo pompują a niektóre miękkie jak xenia albo barierum całkowicie giną to mnie skłoniło do stopniowego przejścia na twarda stronę mocy gdyż jak widzę moja monti to dochodzę do wniosku że twarde są łatwiejsze w utrzymaniu.

22d88f834ec08fcbgen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na jakie świetlówki się zdecydowałeś? Też planuje migrację z 64L na 128-180L i też mam teraz LEDy więc zastanawiam się jakie dać T5. Myślałem o aktynice i jakiejś niebieskiej, ale tak jak Ty mam w T5 zerowe doświadczenie.

Jaki piasek dołożyłeś? Ja myślałem o martwym bo podobno mniej problemów z nim przy dokładaniu do funkcjonującego akwarium.

powodzenia z dino :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć cYg a więc tak wybór świetlówek padł na coral plus i purple z ATI po jednej sztuce razem 48W do tego miałem swoje 36W ledów światła zdecydowanie wystarcza bo boki mam wolne w akwarium i teraz parę korali tam przerzucę bo środek to oświetlenie nie dla grzybków i niektórych miekasów (za jasno). Najbardziej zadowolony jestem ze świetlówki purple błazenk lubią te światło i lepiej w nim wyglądają mam też zoasy ta sama odmiana lecz w purple wyglądają o wiele lepiej bo ona czerwone podkreśla kolorki.

Jak miałbym coś mieszać w świetle to dołożył bym jakąś aktynice bo siła światła jaka teraz jest to min widzę jak ładnie monti przyrasta w takiej żarówie. Piasek to Smoa Pink kupiłem go parę miechów temu w worku wygląda jak zwykły piasek z nad jeziora ale po wsypaniu do baniaka pierwsza klasa jest biały jak śnieg i ma troszkę ziarenek innych kolorów ale trzeba się w patrze, polecam go w ciemno wszystkim. A co do problemów z żywym to może te moje Dino od tego ale nie jestem pewien wiem za to że korale świetnie polipowały tuz po jego dodaniu więc na pewno im nie zaszkodził a zapewne miał coś w sobie nowego.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, to rozwiazales moje wątpliwości w kwestii purple bo się wahalem- nigdy nie widziałem jak świeci a mam kilka czerwonych korali. Myślę że druga dam aktynike bo ledy mam 72w z kompem po równo cw i rb i tym sobie wyreguluje barwę.

Piasek mam jakiś martwy biały z erybki ale tylko worek 4,5kg więc i tak muszę coś dokupić. Jeszcze sobie to przemyśle :-)

Dzięki :-)

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek ma to do siebie, że też musi dojrzeć a jako, że stanowi on spory procent objętości akwarium to oczywistą jest rzeczą, że bez akcji z dino, cyjano i kolejnym atakiem glonów się nie obędzie :)

Akwarium wygląda jednak rewelacyjnie i nie da się go porównać z poprzednią kosteczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę minęło i wreszcie zbiornik został zalany pod korek z głównych spraw zostało założenie pokrywy na którą czekam. Brak sumpa i panelu jak na razie mi nie przeszkadza zbiornik mam oparty na Tunzie 9002, żywej skale, piasku oraz 250ml Matrixa w cleanerze. Kręcą się dwie pompy cyrkulacyjne ale na jednej też zbiornik by hulał więc nie trzeba mieć dużo sprzętu w zbiorniku żeby wszystko miało się dobrze. W piątek poczyniłem parę zakupów w erybce i już tego samego dnia zwierzaki przyleciały pksem do Augustowa.

Pierwsza foteczkę przedstawia cały baniak muszę pokombinować z alfą i statywem i zrobić porządną fotkę całości bo to co mi wychodzi to 10% tego co jest w rzeczywistości. I tak jak już pisałem chciałbym potwierdzić że bez panelu i sumpa też można.

14952d1dbccd5ccf.jpg

635a1a3b75a65b8e.jpg

Dzięki tym zakupom dokończyłem obsadę rybną i i z korali już dołożę może z jedną dwie szczepki SPS.

Nowy nabytek oczywiście parka, rybki są zjawiskowe jak dla mnie cud świata, ale znajomi się pytają "Co to skalary, mówiłeś że to morskie"

7013aa63a214239fgen.jpg

Wypowiedziałem wojnę makroglonom i wytoczyłem konkretne działo.

a87fb18bb8f9dc55.jpg

I na koniec super gratisek, normalnie gratisy cieszą podwójnie szczególnie gdy dobrze się mają.

8cd7406200f122fcgen.jpg

Na dziś to wszystko bo co tu pisać baniak na prostej, a bym zapomniał różyczki zjedzone przez brzydala od tygrysa więc same dobre nowiny. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Jezusie jakie glonowisko :D

najbardziej mnie ciekawi jak się sprawdzi u ciebie jeżowiec.

powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.