Skocz do zawartości
urban15

Kostka 80 l z Augustowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dawno nie dawałem zdjęć całości niestety bardzo trudno zrobić dobrą fotkę bez statywu jak tylko pożyczę od brata to na bank pstryknę coś ciekawszego i pokarze.

Widoczek od frontu:

802ec43a454d7761.jpg

wiem wiem ta rurka powrotna z panelu jest the best. Żonka mnie goni żebym to zmienił więc za jakiś czas zniknie.

88e7b01e6f7b12bb.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sprawą statywu mojego starszego braciszka strzeliłem parę interesujących fotek:

Czerwony cukiereczek

a9734296a19840b3.jpg

Jak coś się odchowa od paru polipów to jest więcej warte niż kupione jako cała kolonia:

b9608aff1322935b.jpg

Zielona sałata polecam wszystkim którzy szukają pierwszego LPS-a:

8393d6ad0d9d09c4.jpg

A to ci dopiero glona się dochowałem:

637cfeb7ac2e57a1.jpg

I na koniec mam pytanie jak się dzieli Rico przez podział? czy wyrasta nowy polip z nogi?

fffe9d33a05115b1.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne kwiatki....

na pierwszej fotce to chyba Ricordea yuma :whistle:

A rico rozmnaża sie przez podział :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej od góry to zwykły grzybek discosoma tylko czerwony zaś na ostatnim to Rico. Bardzo mnie cieszy że się dzieli przez podział bo od kilku dni się przełamuje jakby na dwa więc może będę miał przyrost 100% w dwa tygodnie hehe oczywiście teoretycznie. Jak nabierzesz chęci na grzybki to na bank szybko ci coś odchowam.

P.S. Brakuje mi z grzybków tylko Rhodactis i miałbym wymarzony komplet


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to zwykły grzybek to musiałeś foto robić niezłym obiektywem :unworthy:

Co do ostatniej to oczywiście poznaję... jednak na twoim miejscu bym jeszcze tak nie szalał... no chyba, że Rico ma już dwa otwory gębowe.

Moja ślicznotka ma jakieś 6 cm i ani myśli się podzielić :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż dostanie od Mikołaja soczewki makro. Już widać, że robi coraz lepsze zdjęcia, czerwony grzybek pierwsza klasa. Nieostre elementy z przodu wyglądają na nie przypadkowe, tworzą jakby ramę (dodają głębi zdjęciu), po lewej to sarcopython? Bardzo przypadły mi do gustu zdjęcia całego baniaka oświetlanego tylko od środka, ma się wrażenie, że akwa lewituje w czarnej przestrzeni. Życzę dalszych sukcesów, nie tylko w fotografii. Ekosystem wychodzi na prostą, cierpliwości, cierpliwości, cierpliwości i będą rybki. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mini aktualizacja i parę fot zrobionych na prędkości z pomocą soczewki od mikołaja:

Hodowla glonów na dobrą sprawę mogę je już rozdawać ludziom jak ktoś chce:

3304973b8e95e878.jpg

na kolejnym ładnie podrastające glony wapienne różowe jak różowa pantera

db6744cd4ae906fd.jpg

I na koniec mordka zielonego grzybka:

bd760e32c893ac29.jpg

Kolejnym razem się bardziej postaram tymczasem uciekam spać bo jutro mam dużo obowiązków i wypadało by powitać hucznie nowy rok.

Ostatni post w tym roku do zobaczenia w 2012 i wszystkiego najlepszego.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniany baniaczek w końcu doczekał się aktualizacji to chyba pierwsza w tym roku. Z racji tego że mam remont i przeniosłem się dwa piętra niżej w moim domku przeniosłem też solniczkę przy okazji zrobiłem przemeblowanie kawałek skały trafił do panela nie dawno dorzuciłem parę szczepek od BeRsErK a za które bardzo dziękuję.

Widoczek z prawej strony:

78db1eb4456da427gen.jpg

oraz z lewej:

8db3cd8cd740bc68gen.jpg

tutaj mała kolonia zoasków

03355c3c64d777d0gen.jpg

A teraz fajny Lobo od kolegi BeRsErKa:

72e0c8e4a08480edgen.jpg

Oraz Pavona również od tegoż kolegi

36ef7cb078e1078f.jpg

Niestety z barku ryb i karmienia czego kolwiek nastąpiło wyjałowienie wody nawet aiptesia nie chce przyrastać, jak ktoś mi teraz powie że w małym akwarium bez ryb wystarczają same podmiany to chyba nie wie co mówi trzeba coś dodawać bo sama świeża sól i woda RO+DI nie wystarczy. Może ma ktoś jakieś pomysły na dobry dodatek do wody albo pokarm dla korali, od poniedziałku zacznę karmić korale artemią mrożoną i może narobię troszkę błotka w akwarium żeby wszystko ruszyło. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta zaowocowały wizytą tygrysa a co za tym idzie zostały przeprowadzone badania wody aby nie być gołosłownym podaję wyniki:

Mg 1130

Ca 365

KH 8

NO3 0

PO4 0

CO o tym sądzicie Mg i Ca już podnoszę dodając bufor kenta po parę kropel dziennie KH zostawiam zaś pracę nad NO3 i PO4 zaczynam od intensywnego karmienia artemią LPSów (dwa razy w tygodniu) oraz zwiększam dzienną dawkę reefperlsa. Przez te parametry najlepiej to chyba się czuje Montiporka jedyny mój SPS, podciągnę wszystko do góry i zobaczymy jakie będą efekty. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc akwarium ma się dobrze tylko ja mam dla niego mało czasu. Nowości są!!! od miesiąca są cztery małe krewetki od nanokaczora i likwidują szklane róże które zaczęły zamieniać się w plagę ale już sytuacja została opanowana, od tygodnia w zbiorniku pływają dwa błazenki z euroakwarium i powiedział bym że mają się świetnie ale jeden wczoraj bawił się w "Gdzie jest Nemo" i próbował ucieczki do oceanu skończyło się na szczęście na leżakowaniu na podłodze i siup do baniaka żyje już ponad dobę i ma się dobrze. Bym zapomniał dołożyłem Tunza 9002 około dwa tygodnie temu i szczerze powiedziawszy fajnie pieni nie ma porównania do Resuma 300 ale i cenowo bardzo odbiega. Poniżej parę fotek zwierzaków.

Niebawem koniec remontu i ruszam z nowym większym szkłem. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

89c0933cb6a42ccb.jpg

b938bc1440a6ed8egen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wujek ostrzegał i prosił by zasłonić szparę :whistle:

pierwszy raz napiszę też, że nie popisałeś się ze zdjęciami bo na żywo bajoro prezentuje się znacznie lepiej :smoke:

taka mała kosteczka a tyle cukiereczków - tylko pozazdrościć :thumbup:

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium istnieje prawie rok i tak naprawdę jeszcze daleka droga do zgłębienia wszystkich tajników i rozwiązania problemów. Jako nowicjusz powinienem zadbać przede wszystkim o wodę dopiero teraz to zrozumiałem, zmieniałem sól na różne marki ale teraz wracam do IO czyli tej na której startowałem przede wszystkim z powodu braku plag na niej na innych niestety mam ciągłe problemy. Kolejna sprawa kupiłem testy lecz mam mało czasu z nich korzystać więc polegam na doświadczeniu które mówi mi że czas wymienić wkłady w RO i DI.

Najważniejsze pytanie: Mam wiele zwierzaków np. grzybki jak je kupiłem miały po 4cm średnicy a u mnie w akwarium są wszystkie max 2cm zmiejszyłem światło i słabo to pomaga cyrkulację też bez jakiś skutków, to samo Euphylia ma bardzo małe polipy czy to wina niskiego Mg Ca czy też nie wykrywalnego NO3?

Na koniec parę fotek

Rico kupiłem jedną mordkę teraz mam 5 :ice:

80d4096f275249ddgen.jpg

W realu bardzo zielone

36663aabd5955988gen.jpg

Z tym zwierzaczkiem jak zwykle zero problemów

8af3142300ef9807gen.jpg

Widok z przodu

3138f3a99455666dgen.jpg

Po kolorku widać że woda bez No3

895adeb5c0e6794egen.jpg

Zoaski od Nemezisa najszybciej rosnąca odmiana

7a5d4bd2b37c8903gen.jpg

Widok z boku

0f5e9d3d1fc3d58e.jpg

I na koniec podstawa filtracji mechanicznej

4874f5797924158d.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiornik,ja bym na parazoanthusy uważał rozplenią Ci się po całym akwarium


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wyniki testów i są niestety słabe

Po4 0,00 Salifert i seachem

No3 0,00 Salifert

Kh 6,1 Salifert

Mg 840 Salifert

Ca 300 Salifert

Mam środki do podnoszenia Mg i Ca z Kenta więc ruszam ze stosowaniem zaś na Po4 i No3 mam reefperlsa i zwiększę karmienie ryb. Zobaczymy jak mieszkańcy akwarium zareagują na to.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że baniaczek stoi już w nowym miejscu :)

jak podbijesz parametry to przywiozę szczepkę Clavularia viridis - może tym razem się zaaklimatyzuje :smoke:

PS. fotki chyba na kacu robiłeś :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podniesienie Mg polecam magnez MgCl2x6H2O firmy Aquaforest. Tani i wydajny, na Kencie pójdziesz z torbami.

Edytowane przez mariusz_s (wyświetl historię edycji)

Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nastąpił zwrot akcji przy moim akwarium gdyż obok kostki już stoi prostopadłościan o wymiarach 80x40x40 więc przesiadka na większe już w tym miesiącu. Pewnie już nie będę miał aktualizacji w tym wątku bo glony szaleją i brak przyrostów mnie i tak dobrze dołują. Daje link do kontynuacji przygody.

http://nano-reef.pl/topic/50665-128l-akwarium-80x40x40-z-augustowa/


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.