Skocz do zawartości
urban15

[128l] Akwarium 80x40x40 z Augustowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś zadowolony ze swojej cyrkulacji? Zadowolony jesteś z Tunze?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zwierzyna nie stoi w miejscu..."dawaj foty :D


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Tunza tak gorzej z Koralią, moja Koralia to stary typ i nie polecam za to Tunza nie zamienię na nic innego chętnie bym zamienił Koralie na 6015 bo dwa takie cyrkulatory by styknęły no może jeszcze coś małego ale to zależy od skały. Ogólnie to ciężko przy mojej skale ustawić cyrkulację mam jeszcze cleaner w głównym i też dobrze dmucha.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że trochę wody RO upłynęło należało by zapodać aktualizację fotograficzną i dodać krótki opis tego co się właściwie dzieje w akwarium. Najpierw parę fotek aby zobaczyć czy warto czytać opis.

Zaczynam od mojej szkółki montipor włażą jedna na drugą.

26e78f250dbd39e6gen.jpg

457534dbc23a3f34gen.jpg

Następnie wielki powrót niebieskiego kolorku

b5a5f6d9f27c124cgen.jpg

Seriatopory najpierw ostro rosła zielona a różowa stała następnie było na odwrót a teraz dwie idą pełną parą aż miło popatrzeć.

2de8dd6e9509d41agen.jpg

Jedyna Acra w stadzie niestety ładnie odbudowała tkankę lecz jak na razie zero przyrostów zobaczymy jak dalej to się potoczy.

5981e0a8fa165d2bgen.jpg

Mój przyczajony tygrys ma mało świtała więc wolno rośnie lecz dziś przy porządkach urwałem kawał innego korala i teraz talerzówka dostanie więcej światełka może ruszy.

eaa29f78feed1824gen.jpg

W historii każdego akwarium przychodzi taki czas że coś nowego wpada do baniaka i choć jest fajnym cukierkiem to nie bardzo jest gdzie to postawić jak na razie szczepka trafiła na dno jak jej się spodoba to zostanie tam na zawsze.

0940d7137468102egen.jpg

Teraz czas na parę LPSików to mała szczepka Hydno która trafiła do mnie ledwo żywa w grudniu teraz ładnie odbudowuje tkankę i ma już pierwsze przyrosty niestety moim aparatem ciężko oddać piękno tego zwierzaka.

0499dec40ced2eafgen.jpg

Pavona niebawem będzie wielkości pięści a kupiłem jeden spory listek

cc45af983878b681gen.jpg

Akwarium jak widać zapchane po brzegi koralami różnego typu do wyboru do koloru większość szczepek niestety musi poczekać na poprawę pogody i wtedy może trafią na targowisko żeby później cieszyć oko nowych nabywców.

d4172bbbca18d71fgen.jpg

To tyle ze zdjęć, trochę tego wyszło.

Co nowego w akwarium? Zacząłem lać Vitalizer z KZ i chyba SPSom wychodzi na plus.

Dodatkowo przeszedłem na pełnego Ballinga z solą bez soli i obecna dawka to 35ml każdego roztworu więc przyrost masy jest.

Jak by było mało zmian to w szafce już czeka na odpalenie lampa LED PS BP 90W stary model, czyli obecne oświetlenie pójdzie w świat.

Akwarium mi się podoba i cieszy moje oko niby wszystko jest w najlepszym porządku lecz ja nie lubię spokoju i zawsze coś zmieniam pewnie któregoś dnia zmiany pójdą w złym kierunku mimo to kombinuję.

Dużo zmian i to w krótkim czasie jak coś rypnie to nie będę wiedział nawet która zmiana to spowodowała ale co tam jakoś to będzie.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze na fotkach zadnej acry,ten zielony koral to jakas montipora.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj fotkę całości :p


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę odpaliłem nową lampę BP90W i cyknełem zdjęcie bo w końcu widać jakieś fluo w świetle kiedy kanał biały ma 8% a niebieski 45% niestety jeszcze się nie łączyłem z lampą dlatego lampa przetestowana na ustawieniach wcześniejszego użytkownika. Pozdrawiam

cda111079cdf9128gen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona z sps-ami co raz wieksza.Pięknie :thumbup:


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośnie wszytko bardzo ładnie dziś dostrzegłem nowy problem bo Seriatopora wchodzi mi powoli w Montiporę oraz w innym miejscu stykają się ze sobą trzy różne Monti nie ciekawie to wygląda bo korale już włażą jeden na drugi i nie mają przestrzeni na rośnięcie troszeczkę tego nie przewidziałem jak wsadzałem szczepki, miało być gęsto i kolorowo no i jest.

Z prawej strony mam trzy kawałki skałki w grzybkach zoa riko i widze że chyba sprzedam te trzy skałki ze zwierzakami i w to miejsce kupię jakąś większą skałkę suchą lub syntetyczną i obsadzę SPSami bo tak jak pisałem wyżej mam parę nowych SPSów ale dla starych już miejsce się kończy a co mówić o nowych. :sweat:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje sie dozownik?jesli to nie problem napisz na priv ile za niego dales.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że lampa będzie dobrze służyła. Akwarium już wygląda bardzo ładnie i widzę ogromny postęp od początku jego powstania.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa niestety poczta leci w kulki i coś długo blu do komunikacji z lampą do mnie leci. Mam nadzieję że jutro dostanę bo jak nie to chyba pójdę i w sklepie kupię najwyżej będę miał dwa. Co do ceny dozownika to pogadaj z PawelL (mam w znajomych) ile obecnie u niego kosztują bo ja brałem z początku produkcji i wziąłem 3 kanałowa sobie oraz 4 kanałową dla kolegi więc mieliśmy troszkę taniej.

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj fluo bije po oczach nawet na zdjęciu... na żywo pewnie można oślepnąć od blasku bo nawet w poprzednim świetle robiło wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne kolorki. Czerwony bajka.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bije po oczach że głowa mała, żona mnie zapytała czy musi być tak jaskrawo bo nie wie czy się przyzwyczai bo ją strasznie rozprasza, normalnie zauważyła zmianę wooo :thumbup:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam lampa BP dalej śmiga i jest już rozkręcona na docelową moc czyli białe 40% niebieskie 100% i na razie leży na szybce nakrywkowej 2 cm na wodą w tygodniu pewnie dam ją do góry z 7cm. Dużo ostatnio mieszałem i zrobiłem podmiankę na złym zasoleniu efektem jest rozjechanie się parametrów które obecnie mają się tak

Kh 11, Mg 1260 Ca 375

Dziwna sprawa bo przy zmianie lampy i przez feralną podmiankę chyba wzrosło mi spożycie Ca i Mg albo coś mi się pokręciło bo kh leję 35ml i stoi w miejscu a Ca+Mg leję 55ml i stało w miejscu zwiększyłem na 70 ml w nadziei że troszkę podniosę parametry w tydzień zobaczymy jak to wyjdzie.

Ostatnio przy zachodzie słońca nad moim baniakiem strzeliłem parę fotek w niebieskim świetle oto one.

P.S. Ciężko ogarną temat zdjęć przy ledach szczególnie niebieskich.

Montiporka chyba moja ulubiona

f20649c3a2bc98d9gen.jpg

Euphylia po zmianie lampy od razu zaczęła dzielić główki.

88d99c48c5ad5e1fgen.jpg

I dwie fotki całości

d0c9e525d8b52ee7gen.jpg

8fe7a531edc13971gen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorki zarąbiste :thumbup: Ciekawe jak wyglada w pełnym oswietleniu :baby:


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na specjalne życzenie zdjęcia w środku dnia przy mocy lampy 40%białe 100% niebieskie, podejrzewam że jak na mój zbiornik to trochę mało i chyba w tygodniu dołożę starą T5 Ati różową bo korale w kolorze cielisty niestety teraz nie powalają barwą zaś wcześniej były pięknie różowe.

66c798a21f33748fgen.jpg

2bf33312c56b4184gen.jpg

krabik alpinista

b353c51a1f13b60egen.jpg

2a364dd8e6eedb3egen.jpg

I dwie ostatnie fotki to dwa kawałki skały z grzybkami, zoasami, rico, papają oraz parazoa te części chyba sprzedam i zrobię więcej miejsca pod SPSy.

53fa01c6aa8b959egen.jpg

3fc8be063ccad26bgen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt kolorki troche gorsze ale i tak swietnie to wszystko wyglada :clap:" I dwie ostatnie fotki to dwa kawałki skały z grzybkami, zoasami, rico, papają oraz parazoa te części chyba sprzedam i zrobię więcej miejsca pod SPSy".Zgadzam sie z toba tym bardziej ze masz reke do twardzieli :thumbup:


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniek o tym czy to monti, czy acra zobaczysz jak Piotrek zamieści kolejne fotki... na starych szczepka faktycznie wyglądała jak monti ale wraz z biegiem czasu coraz bardziej szlachetnieje :) jest niczym pisklak łabędzia: byłem, widziałem i uwierz mi na słowo, że to piękna szczepka acry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja na szybkiego, sorry za jakość kilku fotek ale ogólny brak światła nie pozwolił na lepsze.

Wspomniana wyżej akra

bf7f66c027b98e3fgen.jpg

Nowa Euphylia od Tygrysa

cf63ad062b0e6dbbgen.jpg

Ogólne

92309c60ee28575cgen.jpg

A następnie trochę macro z braku światła dużo szumów

92bd5f77c6f5b83agen.jpg

0421d3d5ac5c9909gen.jpg

6823c784ac157aa1gen.jpg

I na koniec najwspanialsza rybka w Oceanie czyli Mandaryn Wspaniały.

675b17fee3b9cf86gen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba....kiedy ja do Twojego etapu dobrnę :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wam się podoba mój baniczek, ja niestety czuję jakiś niedosyt ale może niebawem wpadnę na jakiś pomysł jak dopracować zbiornik, coraz częściej myślę o sumpie na graty ale ten plan musi jeszcze poczekać.

Sebastiano dogonisz mnie i to nawet nie wiesz jak szybko ci zleci, a powiem więcej jak starczy ci determinacji to bez problemu wyprzedzisz mnie, nim się obejrzysz będziesz miał z 300l a ja dalej będę się cisną w 128l.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.