Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

krewetka hymenocera-harlequin

Rekomendowane odpowiedzi

Się wtrącę:p Niesamowite te krewetki na tych filmikach :D Jakie duże musi być akwa dla nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar baniaka to nie problem, to niewielkie krewetki (kilkadziesiąt litrów wystarczy).

Barierą są kłopoty z wyżywieniem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Próbowaliście karmienia tych krewetek mrozonymi rozgwiazdami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno trzeba trzymac parami. Ja mam parkę i łażą wszedzie razem.

Jesli chodzi o pokarm to asteriny z baniaka znikną bardzo szybko. Poźniej trzeba sobie jakos radzić. Można :

1. dostawac asteriny od kolegow,

2. kupowac rozgwiazde piaskowa i wrzucac do baniaka (jadna - dwie na miesiac powinna wystarczyc)

3. podobno (ale sam tego jeszcze nie sprawdzilem) jedzą tez mieso martwych/mrozonych rozgwiazd, ktore mozna kupic w niektorych sklepach spozywczych.

4. ja osobiscie świecę w sumpie i tam trzymam hodowle asterin. Codziennie wrzucam kilka do zbiornika głównego.

No i jak wrzucisz zywa rozgwiazde piaskowa to zamieniaja sie w prawdziwych predatorow. Warto to sfilmowac.

A tak w ogóle to są naprawdę piękne,

Edytowane przez TomekSz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotlet odgrzany ;)

Zacznie od asterin, czy raczej od piaskowej? Mam ostatnio taki wysyp ze chyba kupie krewete, ale szkoda mi troche piaskowej rozgwiazdy (ponad 2 lata).

Asterin jest naprawde mnostwo, a nie problem otworzyc hodowle w sumpie. Pytanie od czego zacznie??


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum było, że zacznie zdecydowanie od piaskowej


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuściłem 4 dni temu 2,5 cm krewetkę harlequin i słuch po niej zaginął ... czy coś ją pożarło czy też może taka jej natura, że się chowa ?


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a karmił ktoś z was te Krewetki zasuszonymi rozgwiazdami, przez cztery lata wybierałem Asteriny ręcznie ale nie wyrzucałem ich tylko do pojemnika i mam do tej pory przez cztery lata nazbierałem ich prawie cały pojemnik, ale w Akwarium cały czas się mnożą i nie zawsze mi się chce je zbierać, a Krewetka by je wszystkie wyzbierała,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.