Jump to content

michalzgierz1989

Szlachta Morska
 • Content Count

  1360
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

1 Follower

Kontakt

 • Strona WWW
  akwarysci.com
 • Skype
  cebul111

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zgierz
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo,Komputery,Akwarystyka,Fotografia,Rowery i wiele innych :)
 • Akwarium
  120x55x53 + Sump od 20.10.2018

Recent Profile Visitors

6773 profile views
 1. Pogoda w Lutym w tym roku jest wyjątkowo łaskawa, na uprawianie sportu rowerowego. Gdy kamerę miałem skierowaną w przeciwnym kierunku, to wyszła grupka Saren. Niestety się nie nagrały.
 2. Kilka zdjęć podwodnych z mojego akwarium. W roli głównej Zoanthusy i Euphylie.
 3. Zatoka Linda w Grotnikach, już od kilku lat zabierają się za oczyszczenie tego zbiornika.
 4. Nie tak dawno nagrywałem film o który poprosił mnie znajomy, ale że YT ma dziwne te algorytmy to wstawię również go tutaj być może u kogoś zalega tego typu odbiornik. Jest sporo pasjonatów, ale ideą było dotarcie właśnie do osób które się tym nie interesują. Żeby uchronić tego typu sprzęt przed wyrzuceniem. Na chwilę obecną jeszcze części można dostać. Ale wkrótce będzie to nie możliwe.
 5. Kilka dni temu robiłem sesję zdjęciową swojemu Pensetnikowi dwuokiemu - Chelmon Rostratus. Podczas jedzenia żywej Ostrygi (Ostryżyca japońska - Crassostrea gigas). Jak widać miał pomocników w postaci Błazenków, to czego on nie zdążył zjeść to natychmiast one łapały. Jest to skuteczny sposób na przeczekanie okresu za nim ryba się na myśli pobierać z wody to co pozostałe. Po aktualizacji systemu w telefonie, ciężko teraz złapać naturalne kolory.
 6. Rzeka Pilica oraz początek Zalewu Sulejowskiego, w ostatni dzień 2023 roku. Widać że rzeka była Wezbrana, i rozlała się w międzywale. Góra Sławno, w miejscowości Sławno w powiecie Opoczyńskim. Powitanie nowego roku w Zgierzu, Fajerwerki z lotu ptaka.
 7. Ciekawy film dokumentalny. Monako, księstwo i oceany - filmy dokumentalne, Oglądaj na TVP VOD
 8. Parametry od długiego czasu są już stabilne, jedynie KH trochę faluje. Ale pomiędzy testami trzyma się w normie.
 9. Kaczka Krzyżówka na stawie w Grotnikach. Rzeka Bzura w Łowiczu. Malinka w Zgierzu. Jak bym wyczuł że śniegu na święta nie będzie. Łowicz, pomimo mrozu jedna strona zdobyta rowerem.
 10. Wstawiam kilka zdjęć akwarium które zostało do mnie przeniesione w Czerwcu. Funkcjonuje na Filtrze Kubełkowym Oase Biomaster 250. Grzałka od początku jest nie aktywna, bo nie ma takiej potrzeby. Akwarium funkcjonuje na regularnych podmianach, nie ingeruje w koralowce same się rozrastają, jedne bardziej ekspansywnie inne mniej. Lampa która tutaj świeci to MJL 165 Blue.
 11. Nie miałem jej w ręku, ale czytałem że jest upierdliwa Wersja HI 782 już jest bardziej polecana.
 12. Początek Września, jak i cały Miesiąc był w tym roku wyjątkowo Łaskawy jeśli chodzi o pogodę. Więc również wykorzystałem ją aktywnie. Na początku września ponownie rowerem wybrałem się nad Zbiornik Jeziorsko. Czy też zrobiłem trasę do Kutna i polatałem nad Pradoliną Warszawsko-Berlińską oraz nad rzeką Bzurą. Zbiornik Jeziorsko, wyjątkowo spokojna woda, oraz brak wiatru, bez większego problemu pozwolił na zdobycie drugiego brzegu. Wycieczka rowerowa do Kutna, również pogoda piękna. Rzeka Bzura na tym odcinku jest pięknie zarośnięta, ale to nie przeszkadza w obserwacji ryb, choćby z mostu. Łódzkie wysokościowce, oraz ich okolica nagrana w piękny słoneczny ostatni Piątek Września. Kolory Jesieni w Jeżewie, tutaj już nieco późniejsza pora.
 13. Obecnie testów i mierników na rynku jest cała masa. Nie wszystkie są dokładne, nie wszystkie są proste w wykonaniu. Ale można pogadać które są najbardziej upierdliwe, a które najmniej. Bawiłem się nie tak dawno testem kropelkowym na CA ZOOLEKa, to raczej poległem bo w jego wypadku trzeba zliczać każdą krople i istnieje duże ryzyko pomyłki. Najmniejsze ryzyko błędu dają kolorymetry, które mają przeważnie tylko jeden reagent, ale i tutaj potrafią się trafić upierdliwe wersje.
 14. Druga połowa Sierpnia, była dla mnie aktywna sportowo. Wróciłem z Włocławka do Łęczycy na Rowerze, oraz pojechałem nad Zbiornik Jeziorsko rekreacyjnie z powrotem tego samego dnia do domu, ale to na pewno nie koniec jeszcze eskapad rowerowych bo pogodę mamy świetną więc trzeba korzystać. Pabianice Komórka Burzowa nad Ozorkowem, może nie zbyt aktywna, ale udało się uchwycić. Włocławek Płocka Szpetal Górny Jezioro Włocławskie i zablokowana rybia, autostrada w górę rzek. Jezioro Lubieńskie Meandry Rzeki Bzury w Nakielnicy Rzeka Warta i Zbiornik Jeziorsko, udało się uchwycić skaczące ryby, oraz ławicę.
 15. Przed południowych kilka spacerów z psem na łąkę zaowocowało ujęciami motyli w tym próbę ich kopulacji. Udało mi się uchwycić Rusałkę Osetnik, ostatnio dość rzadko widuje ją w większych grupach. Argynnis paphia - Dostojka malinowiec, Perłowiec Malinowiec Issoria lathonia - Perłowiec mniejszy (Dostojka latonia) Vanessa cardui - Rusałka osetnik Modraszek
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.