Skocz do zawartości
pawel_jaw

W.O.Ś.P.oceny, opinie, etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...jakie macie zdanie na temat tej inicjatywy? Wpłacacie?


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pozytywne zdanie. jasne, podnosza sie ostatnio ze strony czcicieli ojca dyrektora wrzaski ze to kant, ze bierze czesc dla siebie itp ale mimo wszystko jestem zdania ze akcja ta ma sens. niech sobie zostawia ile tam potrzebuje, w koncu fundacje teez musza placic rachunki, pensje itp ale jednak co roku kupuje te sprzety dla szpitali. i jezeli dzieki temu przezylo choc jedno dziecko to juz jest to sukces. a ci co pyskuja - nie podoba sie inicjatywa - nie dawac, musu nie ma


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja musu nie ma kto chce dac to da ale w sumie dlaczego spoleczenstwo ma ratowac ubogi stan naszej opieki zdrowotnej od czego mamy rzad

osobiscie ja dalem i za rok tez dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOŚP to czas - jeden z niewielu - kiedy jestem dumny że jestem Polakiem. gdy widzę tą młodzież marznącą na dworze z puszkami, gdy widzę dzieci przynoszące własne oszczędności ze skarbonek, gdy widzę że bardzo wielu ludzi ze szczerego serca daje tyle ile może - to od razu jest mi niezmiernie przyjemnie że to tylko w naszym kraju jest możliwe. ale nadal nie rozumiem przeciwników tej akcji, gdyby chociażby pomagali innym w inny sposób np. dając pieniądze na Caritas czy Ochojską albo organizując swoją własną aukcję czy akcję. ja zawsze daję na WOŚP


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem w pewien sposob dumy z tej akcji. Ze jest to mozliwe. Ze taki coroczny narodowy zryw. Ze sa ludzie ktorym sie chce, ze wielka mobilizacja, ze telewizja, ze wielki show, ze kazdy co tam moze, ze wielu wyciaga jakies tam zaskorniaki przeznaczone na czarna godzine i wrzucaja do tych puszek, itp. itd.

A jak juz zgasna swiatla, jak orkiestra przestaje grac to jestem zly na siebie ze znowu na te pare godzin zwyciezyl we mnie duch Polaka, ze bycie Polakiem bylo silniejsze od bycia Europejczykiem.

Bo tak naprawde, cala ta akcja WOSP to najbardziej zalosny spektakl nowozytnego swiata.

NIE SAMA AKCJA !!!!

Bo ona jest wspaniala.

Ale to, ze w ogole ma miejsce. Ze sa potrzebne nadzwyczajne czyny, angazowanie nadzwyczajnych sil i srodkow, aby duzy kraj w srodku Europy mogl kupic troche zwyklego sprzetu do wlasnych szpitali.

Ze w kraju, w ktorym 70% pensji obywateli to sa skladki na ubezpieczenia spoleczne i zdrowie, ze w tym kraju trzeba cos takiego organizowac zeby w szpitalach i hospicjach bylo cokolwiek.

I dlatego ze dopoki ludzie podczas takich WOSP wyciagaja swoje ostatnie pieniadze, to JAKOS to wszystko sie kreci. A dopoki JAKOS sie kreci, to nic sie nie zmieni.

Nadal blisko 20% zatrudnionych bedzie pracowalo w Administracji Panstwowej i Samorzadowej oraz wszelkich miejscach finansowanych z budzetu, i nadal bedziemy karmili z podatkow ta armie urzednikow.

I dlatego z zasady NIGDY NIE DAJE na zadne fundacje i inne tego typu akcje, lacznie z WOSP.

P.S.

W tym roku po raz pierwszy udalo mi sie nie byc polakiem z zasciankowa. Pierwszy raz WOSP obchodzila mnie tyle co zeszlosezonowy snieg.

P.P.S.

A tak poza tym, to jest to smieszne.

Nasz narodowy sport, to uchylanie sie od placenia podatkow, przepisy sa po to aby je obchodzic - wszek wiadomo - Polak potrafi, wladze (jaka kolwiek) i jej zarzadzenia trzeba lamac i igonrowac, wszak nadal obowiazuje Zlota Wolnosc Szlachecka (a przynajmniej wielu tak sie wydaje).

A tu prosze, hojna reka ludzie wplacaja - i nawet od podatku tego sobie odliczyc nie moga.

Jakas narodowa schizofremia.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja daje co roku coraz więcej, wchodze w fazę planów powiększaenia rodziny i zbezpieczam przyszłe bezpieczeństwo swojego malucha.

Co do przeciwników akcji to atakują oni głównie Owsiaka i jego postawę luzaka, która nie jest zgodna z zasadami kościoła. Jego hasło Róbta co chceta- kłuje w oczy naszych dostojników kościelnych, choć Owsiak cały czas podkrśla, że nie jest to hasło WOSWP-u.

Boli bardzo inne organizacje charytatywne, że WOSP zbiera kasę tylko raz w roku, a hałasu wokół co nie miara.

Zazdrość.

Fenomen WOSPu to przejrzystość zasad- wpłacasz, liczą kase przed kamerami, idziesz do szpitala - widzisz ten sprzęt.

Wnioski- onie jednak nie kradną.

Gdyby administracja Rządu nie przejadała tej kasy która idzie na szpitale to może nie byłoby tak źle.

No ale FOZy nie zginą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek to żart czy Ci się emotikony pomyliły bo nie łapę??? Przecież ten przeintelektualizowany wywód to stek bredni nie wartych komentarza.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martines :

A ja daje co roku coraz więcej, wchodze w fazę planów powiększaenia rodziny i zbezpieczam przyszłe bezpieczeństwo swojego malucha.

Ja tez planuje powiekszyc rodzine i tez zabezpieczam przyszle bezpieczenstwo przyszlego malucha.

Inwestuje w fundusze powiernicze, bo mi sie nie chce samemu pilnowac kursow akcji.

A ew. leczyc dzieciaka bede w tym szpitalu, ktory jest na tyle dobry/bogaty ze stac go na wlasny sprzet.

W takim szpitalu, ktory pieniadze potrafi sam zarabiac, a nie czekac na obywatelska skladke lub ochlapy z budzetu.

Martines :

Co do przeciwników akcji to atakują oni głównie Owsiaka

Akurat Owsiak jest w tej calej imprezie najlepszy.

Ma facet charyzme, i jakby zyl w innej rzeczywistosci to bylby pewnie przywodca jakiegos powstania albo innego zrywu narodowo-niepodleglosciowego.

Martines :

Gdyby administracja Rządu nie przejadała tej kasy która idzie na szpitale to może nie byłoby tak źle.

Gdyby w szpitalach nie bylo co jesc, nie bylo niczego, to w koncu ktos by sie zbuntowal.

A tak ... jakos to idzie. Kulawo i koslawo, ale idzie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo kumam - piszesz Piotr, że wstyd ci że takie fundacje w naszym kraju fumkcjonują, przecież tego typu "ruchy społeczne" są obecne w innych krajach nawet tych bardziej od nas rozwiniętych i bogatszych. Nie licz że nastąpi jakaś rewolucja i pozbedziemy sie biurokratycznej machiny która więcej zabiera niż daje. Nie można obrażać się na system i odmawiac pomocy tym którzy tego potrzebują tłumacząc sobie, że to inni są od tego.

To wspaniałe, że choć na chwilę Polacy potrafią się zjednoczyć i razem mieć wspólny cel, choć ogólnie wiadomo, że nam przychodzi to wyjątkowo trudno. Nie widze nic złego w dawaniu pieniędzy fundacjom, które mają pomysł jak je dobrze wykorzystać, bo w tym kraju nie można liczyć na organizacje rządowe i jeszcze długo w temacie nic się nie zmieni, a ludzie szczególnie w służbie zdrowia potrzebują pomocy od ZARAZ (zarówno pacjenci jak i szpitale, kliniki, itd). Jeżeli mnie stać, to nie widzę nic złego żeby przeznaczyć parę groszy na szczytny cel.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr - w pełni się zgadzam. Na "górze" coraz bardziej obcinają kasę na służbę zdrowia, bo po co pchać pieniądze tam, gdzie Orkiestra i tak zapcha dziurę - lepiej dopłacić górnikom bo ci głośniej krzyczą i nie mają "Wielkiej Orkiestry Górniczej Pomocy"...


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamietam to tylko w Komuniżmie nie było fundacji. - a tak to chyba zawsze były take akcje . Ale Panowie przecież prawie każdy coś rzuca na taka albo inną tace ja wole na Owsiaka niż za moją kase jakiś "religijny ojciec" pojedzie na wycieczke z ministrantem za miasto.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie, ze brak konkurencji w postaci samofinansujacych sie Kas Chorych, wydajacych aktualne katalogi uslug jakie beda pokrywane ze skladek oraz jednej panstwowej kasy ktora bylaby batem na te prywatne, spore bezrobocie, ukrywanie lewych zarobkow, finansowanie leczenia bezrobotnych jezdzacych mercedesami a w tej chwili o wiele za male skladki na leczenie ma tez swoj wplyw na jakosc uslug. Lekarze przyjmuja prywatnie uzywajac nie swoich lokali, aparatury i lekarstw i nie ryzykuja swoim majatkiem jak kazdy przedsiebiorca i krzycza, ze malo zarabiaja. Ale zadko ktory z nich wylozyl pare milionow jako swoj kapital. Tez bym chcial byc pracodawca ale nie mam tych kilku milionow na poczatek, i przez to nie roszcze sobie prawa zarabiania wiecej niz srednia.

Akcja jest przednia tylko cala sytuacja spoleczna jest chora.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex, niezupelnie.

Zazenowanie mnie ogarnia, ze takie akcje zbieraja pieniadze na PODSTAWOWY SPRZET ktory przy tej kasie zabieranej z podatkow powinien byc bez problemu dostepny.

A zaraz potem czytam w gazecie, ze gdzies w Polsce stoi jakis super hiper nowoczesny tomograf, jedyny w tej czesci Europy, i stoi bezczynnie. Bo kupil go sponsor (nie wiem czy nie Orkiestra) i podarowal szpitalowi, a Ordynator zada od NFZ takich pieniedzy za wykonanie badania tym sprzetem, ze NFZ nie zaplaci. W efekcie stoi nie uzywany.

Sorry, nie jestem Don Kichot`em.

Im jestem starszy, tym bardziej mam w powazaniu caly ten bajzel.

Kombinuje na wlasna reke, jak sie utrzymac na powierzchni i miec pieniadze na ew. prywatne leczenie,

a nie przy chorobie, z kwiatkiem w jednej rece i koperta z kasa w drugiej, pukac do gabinetu lekarza aby ten laskawie skierowal mnie na badanie - bo mu sie zakontraktowana z NFZ pula na badania wyczerpala trzeciego dnia miesiaca.

Albo ustawic sie w kolejke do specjalisty, zapisy w styczniu na lipiec.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Jan Rogalski:yes:yes:yes:yes i nic mi sie nie pomyliło "tomasz" nie mam nic przeciwko Orkiestrze dumny jestem ,że to u nas coś takiego wyrosło i zawsze staram sie coś wrzucic do puszki ,ale WOŚP zebrało w tym roku niech będzie 30 mln zł ,pomyśl jakie to są pieniądze w skali budżetu naszego kraju ,kropla! tylko po co wydawać je z budżetu skoro są tacy jak Jurek Owsiak i inni w innych dziedzinach . lepiej te pieniądze wydać np . na diety dla posłów ,

dlaczego nie zniosą np Vatu za sms-y w takich akcjach (wstyd) ,bo to złodzieje i garną tylko do siebie i to mnie boli nie to że Jurek zbiera ,bo dla takich ludzi "czapki z głów" coraz bardziej CHORY KRAJ ,CORAZ BARDZIEJ!!!!:)(:)(


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze plonne jest liczenie na to ze jakby orkiestra nie grala to by sie z budzetu forsa znalazla. predzej polowa narodu by zdechla w konwulsjach na progu przychodni rejonowej. a pieniadze sa ... na budowanie kolejnych szklanych drapaczy chmur z szyldem ZUS i inne super inwestycje


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby tak było jak mówisz to może znów nastąpiłoby zbiorowe ruszenie (z czego też jesteśmy znani) i może te głąby z sejmu poważniej podeszły by do tych problemów ,a tak to jakoś leci (już parę lat temu zastanawiałem sie dlaczego ludzie biedni ,ubodzy ,a jest ich duża większość, nie wyjdą na ulice i nie będą krzyczeć o swoje ,ale widzę że upodlenie tych ludzi sięgło zenitu, a ci z sejmu w drodze ewolucji doszli do perfekcji w oszukiwaniu ich) i właśnie te wszystkie fundacje zamazują jasną i klarowną sytuację w tym kraju ( czym Państwo powinno się zajmować i jakie są jego konstytucyjne obowiązki)a ludzie płacą podatki przymusowe i dobrowolne (na Orkiestrę itp)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...klarowną sytuację w tym kraju"? To zwróć uwagę że ten "chory kraj" jak go ktoś nazwał ma ok 50 lat w plecy za wszelkimi innymi zdrowymi krajami. Demokracja to coś czego trzeba się uczyć a czasu tej nauki nie da się precyzyjnie obliczyć - tak jak czasu dojrzewania akwa morskiego. Nie ma kraju w którym od razu było dobrze - siegnij do historii najbogatrzych państw i zobacz jak tam kształtowała się demokracja i ile to trwało - jakie były przekręty i przegiecia po drodze.

Podatek ma to do siebie że jest obowiązkowy. Składka na Orkiestrę nie jest. Składaają się tam ludzie którzy chcą komuś pomóc nie oglądając sie na innych, zwłaszcza tych szukających idiotycznych wymówek że przecież juz wpłacili ZUS. Masz szansę dać coś od siebie na bardzo konkretny i mozliwy do sprawdzenia cel, nie to co ZUS czy podatek które są po drodze w duzej części rozkradane. Możesz oczywiście nic nie dawać, Twoja sprawa i nikt też Ci tego nie bedzie miał za złe. Ale wypowiedzi typu "...i właśnie te wszystkie fundacje zamazują jasną i klarowną sytuację w tym kraju" świadczą o zupełnym nie zrozumieniu problemu i tego co sie wokół Ciebie dzieje. Ale masz i do tego prawo - w końcu mamy demokrację.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówicie chory kraj, dziwny...... , przecież to my go tworzymy wszyscy razem i każdy z osobna.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie 50 lat do tyłu mnie kiedyś na spodkaniu rodzinnym ktoś z starszych mówił że przed 2 wojną ludzie mówili (a bieda była w tedy straszna i bezrobocie też)ze to przez zaborców, po wojnie mówili że to przez wojne.......,

Kur....a kiedy my zrozumiemy że kiedy jest brudno w pokoju to trzeba POSPRZĄTAĆ a nie zastanawiać się kto i ile nabrudził.

A sprzątanie trzeba zacząć od sądów żeby tam szybko i sprawiedliwie dochodzić swoich praw. Jeżeli jakiś d*p..k cię wyrolował i nieważne czy to urzędnik czy pracodawca, czy nieuczciwy kontrachent to udup.ć go i tyle.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj ud***ć d*p...a z urzędu skarbowego który Cie wyrolował :yes:yes:yes:D:D:D


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@khemer,

i wlasnie to robie. Staram sie udup.c urzednika, i pieniadze inwestuje tak, zeby nie palcic podatku od zysku kapitalowego.

Nie narzekam, nie biadole.

Robie swoje.

Staram sie wyjsc na swoje, zeby MI I MOJEJ RODZINIE bylo jak najlepiej.

Niech kazdy martwi sie o siebie, bo najlatwiej jest wyciagac reke do innych.

Co innego jest komus pomoc, gdy sie widzi ze ktos sie stara, i wystarczy troche pomoc i bedzie OK, a co innego gdy ludzie licza tylko na to co im Panstwo da.

Tak samo jak z akwa morskim.

Ktos cos robi, stara sie ... to mozna mu dac troche zycia na start.

Ktos inny biadoli, narzeka ...to niech sobie narzeka dalej. (Adi, to nie bylo do Ciebie)

A jak bezdomny nie ma gdzie mieszkac, to niech wezmie kamien, pieprznie w leb (ale tak porzadnie, najlepiej ze skutkiem ostatecznym) jakiegos posla (oni tez chodza po ulicach, ostatnio spotkalem np. Oleksego, a miesiac temu mijalem sie w drzwiach z Borowskim), pojdzie siedziec - ale bedzie mial dach nad glowa i darmowe zarcie do konca zycia.

Wiem ze jestem sarkastyczny, ale mam w d... Orkiestre i jej 30 mln. zl. jak czytam w gazecie ze poslowie robia sobie ogrodzenie Sejmu za 5 mln. zl.

To jest prawie 2 mln. dolarow, a za taka kase mozna juz kupic jakies fajne urzedzenie do jakiegos szpitala.

Albo o zaoszczedzeniu w budzecie 100 mln. zl na OGRANICZENIU wydatkow na telefony komorkowe dla Samorzadow Terytorialnych. Jezeli oni przez ograniczenie wydatkow oszczedzaja 100 mln. to ile wydaja jak nie oszczedzaja?

A ludzie sikaja po nogach ze szczescia, ze Orkiestra zebrala 30 mln.

:yes

Moze jak jakis chory na Raka wpadnie do tego sejmu z dwoma kanistrami benzyny w rekach i plonaca szmata w zebach, moze cos sie zmieni.

Bo z zasadze co za roznica, umrzec na raka w hospicjum, czy z granatem w dloni sciskajac reke jakiegos polityka w przedzien wyborow???

To tylko kwestia skali determinacji - patrz Palestyna czy Irak.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darekkuku, obilo mi sie o uszy, ze niektorzy rejestruja firmy na Lotwie (albo Estoni), a w Polsce maja tylko filie czy tez zaklady zamiejscowe.

Kwestia podatkow i rolowania urzedasow ktorzy samie nie wiedza ile chciec.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr zgadzam sie z Toba Czego sam nie wywalczysz tego nie dostaniesz Podobnie było i jest ze startem mojej firmy Podobnie było ze startem akwa Jedyne wyjscie: robic swoje Jakos sie udalo z bolem ale się udało. I jasna cholera mnie bierze kiedy patrze na to co sie dzieje w Polsce Od ulicy przez urzedy na szpitalach konczac Moja rodzina też się powieksza i moja żona bedac w ciazy rejestruje sie na USG w polowie grudnia 2005 i co? Badanie w połowie lutego 2006 Poszlismy prywatnie do tego samego szpitala Zaplacilismy i USG bylo "od reki" Slowem: madafaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.