Skocz do zawartości
luft

Dziękuje losowi, że jestem akwarystą

Rekomendowane odpowiedzi

W szare, pochmurne, deszczowe dni jak dzisiejszy szczególnie dziękuję losowi, że jestem akwarystą... że mam swoje wesołe, kolorowe okienko pełne lata :)

A Ty?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest :D

uspokaja, ale jak coś się dzieje nie tak to człowiek chodzi nerwowy, wszystko wkurza, nie można się na niczym skupić..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lufcik zgadza się - w takie szare dni, gdzie nie chce się wychodzić z domu(bo i nie ma po co - szarówka, ludzie pozamykani w biurach/4 ścianach), Ci w autach wkurzeni, przechodnie lecą na złamanie karku bo pada...

A my możemy się rozweselić patrząc w te obłędnie kolorowe akwaria :)

Ja to nawet w przypływie choroby(nieee, nie tej morskiej - przeziębienie) postanowiłem wskrzesić projekt 30 litrów + sump - właśnie jestem na etapie zasiedlania :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokaja :) ????? Chyba żartujesz... W słonym mogą pojawić się glony, apitazja, inne plagi - zasadniczo, stan, kiedy jest OK, jest tylko stanem przejściowym. Im dłużej trwa, tym mocniej łupnie. W słodkim, próbowałem po raz kolejny zmienić aranżację, po raz kolejny plecostomus (35 cm) wybił mi to z głowy, zgarniając cały piach (320 l baniak, piach na 3-5 cm) w jeden kąt. Oczywiście wszystkie roślinki przerobił na pływające. Że o zaciekach na szybach nie wspomnę.... Do tego polowanie po "mięsnych" za sercem wołowym na karmę dla paletek. Na wyjazdach zastanawianie sie "pękło?, a może tylko prądu nie ma?, włączyłem karmniki, czy tylko powiesiłem...?)

No i ta cała zabawa ze sprzętem - co sie dogra wszystko, to pojawi się na rynku, cos lepszego, wydajniejszego, albo ładniej błyskającego diodami... i od nowa...

I Ty piszesz o spokoju :) ? Ja się zastanawiam gdzie i komu podpadłem, że tak skończyłem :) I jak ja jeszcze nie zwariowałem...:)

Ale nie zamienił bym tego na żadne inne hobby :)

ps. wspomniałem o czyszczeniu szyb ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przecież tylko akwarium. Na tym życie się nie kończy i nie można tylko w tym upatrywać piękna. Ja nie lubię nic nie robić dlatego dla mnie przyjemnością jest opieka nad tym co posiadam może jak będę miał kolorki to i zmienię zdanie ale narazie troche przesadzacie heh pamietajcie ze na akwarium swiat sie niebkonczy pozdrawiam


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam nerwówkę zawsze przy akwa. Jak zakładałem roślinne (holendra) to mi się śniły wyłażące z akwarium krewetki, latałem w nocy do salonu sprawdzić czy mi się filtr nie zapowietrzył, miałem stresa i dosłownie sraczkę jak mi się rośliny zaczęły rozpuszczać, miałem stresa jak po wakacjach wszystko zarosło 2cm warstwą rzęsy wodnej i rybki mi się podusiły, bo rośliny nie przeprowadzały fotosyntezy a CO2 leciało. Teraz już się nie stresuję przy roślinniaku, bo doszedłem do odpowiednich dla mojego akwa dawek nawózów, rośliny ładnie rosną, wiem, że rzęsę muszę co tydzień zebrać do zera to mam spokój w razie wyjazdu na ok 3 tygodnie, bo cholera jednak zawsze odrasta, generalnie panuję nad tym.

I tu wchodzi na scenę rutyna i zero stresu, i chyba mi tego brakuje, bo znowu nie śpię po nocach i czytam o morszczyźnie, śpieszę się ze skręcaniem szafki, bo żona wyjeżdża w przyszłym tygodniu z dzieciakami na półtora tygodnia i wraca z teściową. Wypadałoby przez ten czas wszystko ogarnąć łącznie z klejeniem hydrauliki i wrzuceniem skały, żeby jak teściowa przyjedzie, nie było burdlu.

Więc podzielam pogląd na akwarystykę kolegi Dale. Jak jest nudno i rutyna to nie to samo :)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjrzyjcie za okno

spójrzcie na akwarium

wyjrzyjcie za okno

i ponownie na akwarium

kolorowego i spokojnego dnia zyczę

zgadzam sie akwarium to nie wszytko, dlatego nie ma sie czym denerwować. Na pewno nie baniakiem :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to narazie moge podziwiac, skale, troche glonow i slimaki ;) Moim zdaniem jednak w kazdym hobby chodzi wlasnie o prace nad nim. o to dlubanie, czytanie, samodoskonalenie itd. Podziwianie efektow to tylko odpoczynek i naladowanie akumulatorow energia zeby znowu zaczac cos dzialac :)

Gdyby akwa przychodzily gotowe i nic nie trzeba by bylo przy nich robic/zmieniac bylo by to poprostu nudne ;) rownie dobrze moge sobie na tv puscic wygaszacz z awka morskim i "podziwiac" ;)


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pracy i pierwsze co zrobiłem to siadłem na chwilkę wlepiając się jak glonojad w szybę mojej piko rafki. Kielze popylajace po akwarium i spadający pustelnik poprawił mi humor po ciężkim dniu pracy ^^ Fajnie jest mieć tętniące wszelakim życiem i pełne kolorów akwarium, słodkie tez dawało mi radość :D Akwarystyka to jest to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Mariusz ,co ty palisz ? :smoke::D:stuart:

A tak na poważnie to zawsze jakaś odskocznia ,za oknem zaj.....ście ponuro :dizzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ,co ty palisz ? :smoke::D:stuart:

Fakt, mógłby się podzielić :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.