Skocz do zawartości
Darekn12

od jakiej pojemnosci zaczac przygode z rafa?

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr Jan Rogalski :
Nuroslaw :

(..)

niektórzy np. myslą o refugium- obłudnicy pewnie sami nie wiedzą że ciągnie ich do tak małych akwariów.

Drugie wcielenie Zygmunta Freuda????????

/Kobieta palaca cygara jest niezaspokojona seksualnie i dlatego preferuje falliczne ksztalty cygar/

Jak z Ciebie taki akwarysta jak psychoanalityk, to chyba nie masz zbyt wielu sukcesow.

Nie wiem czy wiesz Nuroslaw (pewnie nie wiesz),

ale fefugium jest czescia skaladowa akwariowego systemu morskigo, a nie samodzielnym akwarium.

No, Piotrze... Wywołałeś wilka z lasu:)

Znam wypowiedzi Nurosława z innego forum, dotyczącego akwarystyki słodkowodnej.

Jest to, w moim przekonaniu typ człowieka niespełnionego, poszukiwacza, analityka osobowości, socjotechnika (mizernego) i posiadacza koncepcji zmiany różnorodnych form od dawna znanych i propagowanych w akwarystyce.

Koncepcje te, są zawsze szeroko omawiane, bo drażnią innych forumowiczów (mających pojęcie na dany temat) swoją "jedynosłusznością":) (fajne słowo) i aurą tajemniczości.

Zapowiada się dłuuugi topic zapewne niewiele wnoszący do zagadnień poruszanych tutaj. A w większości będą to analityczne tyrady jednego mówcy (pisarza) i kontrargumentacja innych, zaskoczonych forumowiczów.

Zapewne teraz dostanie się mi (za niesłuszność poglądu, chociaż mojego) a potem tok "rozmów" wróci do wątku (jakiegokolwiek).

:)

Dodam, że to co napisałem jest z założenia mojego nieobraźliwe dla nikogo i nie miałem w zamiarze nikogo oceniać globalnie. Jest to obraz Ciebie Nurosławie, jaki wykształcił się we mnie po przeczytaniu dyskusji jaką wszcząłeś na znanym Ci forum, o filtrze zraszanym...

Piotrze, życzę cierpliwości...

:)

A ja uciekam gdzie pieprz rośnie...

Pozdrawiam, Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy:

@ Piotrus: "precyzji suplementacji"- napisz tez cos dla nas!

@ Nuroslawik: pomijajac koszty, faktem jest, ze akwarium np: 200 litrowe jest o wiele stabilniejsze (a przez to latwiejsze do prowadzenia dla poczatkujacego) niz akwa. np: 80 litrowe. Intencje Piotra odczytalem tak: nawet jezeli np: Tobie udalo sie z malym aqua to lepiej tego nie doradzac nowicjuszom ktorzy i tak maja metlik w glowie od nowych sformulowan i nie ogarniaja calosci systemu - czemu zreszta nie ma sie co dziwic.

Przyzwyczajenia "slodkowodne" sa zakorzenione i dla wielu aqua 200 l to juz "wanna" w pokoju. Ale jak tu juz napisano: lepiej duzo wody i mala obsada niz malo wody i mala obsada.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nuroslaw :

Nie chciałbym popadać w skrajności, dlatego nie polecam najmniejszych zbiorników.

Małe też jest piękne, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy. Zakładając akwa o dł, 1m masz już wystarczającą pewność że akwarium będzie zauważalne, szer. i wys, ustal wg możliwość,

To była propozycja mojego małego akwa, jak dla mnie ok. 200l (1m dł. np. 40/50).

eretmodus:

(...) Jest to obraz Ciebie Nurosławie, jaki wykształcił się we mnie po przeczytaniu dyskusji jaką wszcząłeś na znanym Ci forum, o filtrze zraszanym...

Jest to myślę, jeden z nielicznych wątków którymi się nie szczycę, i chyba najdłuższa dyskusja w której brałem udział. Mr. Nie... bardzo skutecznie zmienił taktykę i wykręcił się sianem... ale co tam. Reszta jakby co na priv. Prosiłbym również o poprawkę, to nie ja wszczęłem rozmowę, i to nie ja utrzymywałem tą "jedynosłuszność"


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

Chciałbym wytłumaczyć się z niegodnego czynu, jaki tu popełniłem. Jest to żałosne z mojej strony i wynika z impulsu, jaki sam sobie dostarczyłem czytając przydługi wątek o filtracji w akwarium słodkowodnym zapoczątkowany przez...INNEGO forumowicza niż Nuroslaw...

Byłem na tyle poruszony mizernymi manipulacjami tego innego jegomościa, jednocześnie pozytywnie odbierając słuszne riposty Nurosława, że to właśnie jego zapamiętałem kojarząc pseudonim z farmazonami teoretyka raczej i dyletanta o innym pseudo. Zmyliła mnie też lekko patetyczna wypowiedź Nurosława w tym poście...Na dowód tego załączam link do dyskusji która mnie zwiodła: http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28458&highlight=

Publicznie więc, przepraszam Cię Nurosławie bo wszystko co napisałem w swoim poście, dotyczyło innego, forumowicza-mondrali i jeśli komuś będzie chciało się czytać cały tekst, to na pewno przyzna mi rację (a raczej Tobie). Jedyną Twoją winą i innych akwarystów, w tej dyskusji, były "Syzyfowe prace" nad zrozumieniem intencji i toku myślenia Mr.Nie.........

Jeszcze raz przepraszam i chylę czoła przed kolegą, jego wiedzą i opanowaniem.

A co do TEGO tematu,Darekn 12, (żeby nie było że od niego odeszliśmy) to zacznij od takiej pojemności jaką Ci doradzą doświadczeni akwaryści morscy...

:yes bo ja im więcej czytam tym mniej wiem:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ja to znam.....


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.