Skocz do zawartości
bober6662

Umierająca Goniopora szukam podobnego przypadku

Rekomendowane odpowiedzi

Umieszczam dodatkowe informacje odnosnie leczenia goniopory

Artykul przeczytalem dopiero teraz ale moze wskazywac ze uratowanie mojej goniopory bylo spowodowane

Oczyszczeniem Brown Jelly

Text po Angielsku

Breeding and Reproduction

The large polyp stony (LPS) corals are male and female and can reproduce both sexually and asexually. In the wild they reproduce sexually by releasing eggs and sperm at the same time, resulting in a fertilized egg which then forms into a free-swimming planula larva. Eventually the planula larvae settles onto the substrate, becoming plankters. This then forms a tiny polyp which begins to excrete calcium carbonate and develops into a coral. Planula larvae are extremely vulnerable to predation, and very few survive.

Goniopora genus will reproduce asexually as well, by budding off a daughter colony. The parent is incused (impressed) with a calcareous nodule that grows until the weight of it causes it to break off from the parent. In captivity, propagation is not suggested. Rather just allowing the asexual production is the most effective and recommended method of propagation.

Potential Problems

The G. stokesi is susceptible to brown jelly or protozoan infections, bleaching, and high water flow.

Brown Jelly

Brown jelly or protozoan infections can occur if there is any air trapped in the skeleton, so keep them away from bubbles of any kind. This brown jelly looks exactly like it sounds, and can infect the rest of the colony if not treated. This condition can be caused by poor water quality and/or tissue damage. Symptoms are polyp retraction and a white film covering areas of the colony with necrosis of the tissue. Death usually happens within a few days.

You can try to treat this by removing the coral to a container with water from the main display, then brush or siphon off any visible brown jelly. Give the coral a freshwater dip in water with the same pH and temperature as the main tank for several minutes to kill a lot of the microorganisms.

Use an antibiotic paste on the infect areas and/or a Lugol's dip. Cyanobacteria and brown jelly infections can be treated with Neomycin sulphite, Kanamycin and other broad-spectrum antibiotics. The pill can be pulverized into a fine powder, mixed with sea water to make a paste, and then applied to the wound, or affected site of the coral with a simple artists brush.

Try to treat the coral with the least stressful method first. Place in a quarantine tank until coral recovers.

Bleaching

Bleaching is common when some of the Goniopora species, mostly G. Stokesi, start to decline. Move them away from the bright light when this happens since they become even more sensitive to the intensity of the light at this point.

High Water Flow

High water flow will kill your Goniopora within a few months.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki ale ja znam angielski tak jak nasz prezydent język mandaryński. :coffee:

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jednak po kilku zabiegach odsysania potem odcięcia psującej się części padła na każdą część były przeżuty,Jest fajne lekarstwo dla nich ale zabijcie mnie nie przypomnę sobie nazwy ale to jest właśnie lek na tego gluta.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od pojawienia sie gluta uplynely trzy dni

wyczyscilem juz sie nie przenosilo dalej

Ale co bedzie za pol roku niewiadomo

Dodatkowo mam ja wysoko na skale co by nie parzyla korali

Tam jest jej dobrze turbiny na nia nie dmuchaja czytalem ze to jej mocno szkodzi

Teoria zobaczymy w praktyce za rok


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiję wam klina .Mam trzy lata gonioporę.Miałem wczesniej ze trzy sztuki i wyciągnąłem wnioski.Na tym nędznym filmiku widać efekty i warunki. Fakt jest taki że jak zacznie pleśnieć to tylko cud ją uratuje. Nie widać aby coś łykała ,a próbowałem różnych pokarmów .PS Marek miałeś ją przynieś do mnie no ale....udało się.

Edytowane przez Truskawa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truskawa ja dzisiaj przygladalem sie swojej troche mnie przerazaja jej macki doszly do 25 cm

Jak tak dalej bedzie rosla bede musial wydac poparzy mi inne korale

jak tylko leje fito pol godziny pozniej wyglada jak osmiornica

Ta byla chora brazowa galareta puchniecie do dzis ma slady ale teraz w oczach rosnie

YouTube:<br/><br/>http://youtu.be/5a917Xd1hZw

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda, zrób to co ja- walnij ją na szybę z dala od innych, a będzie się mogła nadymać ile chce , nadymanie nie oznacza przyrostów ,liczba nowych pyszczków to jest to ale na pewno je masz.

Edytowane przez Truskawa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.