Skocz do zawartości
gwlukasz

Wysokie akwarium morskie 90 cm pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze ten baniak ma wiecej wad niz zalet

jestem do niego przekonany w 80 %

najwieksza jego zaleta jest estetyka wykonania i to jest te 80 % plusów

aspekt techniczny wielki minus

im wiecej czytam waszych opini tym mam wiecej obaw, ale z drugiej strony jest mega wyzwaniem utrzymanie i utrzymywanie takiego akwarium w idealnym stanie


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wysokosci to całosc z obudowa ma 180 cm

oswietlenie - HQI nie widze problemu

PS jeszcze do konca nie podjąłem decyzji

maja mi ten zestaw dostarczyc w sobote 17.11.2012 wiec do tego czasu jeszcze moge sie rozmyslic


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarniesz 90cm, jest ciężko ale dla chcącego nic trudnego.

Jedynie ta szyba....

Zastanowił bym się nad oświetleniem led - lepsza penetracja głębi.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie chcę Cię zniechęcać, fajne jest to, że startujesz z czymś innym, czymś czego duża większość akwarystów nie ma, i dlatego imho jest tyle opinii na nie...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja najwieksza bolączka nie jest szyba, sprzedawca wyslal mi cala mase zdjec, troche z nim pogadałem powiedział ze soczewka jest na bokach, to akwarium nie jest w pełny półkole , tylko 20 cm po bokach idzie prawie prosto, potem jest mocne zgiecie , a dalej akryl jest wygiety mniej wiecej jak reefmax.

najbardziej obawiam sie sumpa i tego obiegu.

Mino iz akwarium morskie mam z mala przerwa od ok 2000 nigdy nie miałem sumpa. zawsze odpieniacz wewnetrzny, i filtry kubełkowe.

tego czy nie zaleje podłogi, czy odpieniacz nie bedzie pracowal bez wody bo np splyw bedzie za maly w stosunku do pompy wypychajacej wode do góry.

jaka wybrac pompe bo musi podac wode na ok 160 cm


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z kiflu - tylko LED albo super mocne HQI ale ile prądu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że glonów wapiennych nie zeskrobiesz zwykłym czyścikiem. Żeby je usunąć skrobakiem z żyletką, przy takim promieniu szyby musisz przyłożyć go ostrzem w pionie, czyli przy czyszczeniu szyby na samym dole musisz wsunąć rękę na 90 cm pod wodę. Dasz radę? Nie wiem, czy dostępne są wygodne czyściki z ostrzem do takich profili, najlepiej zrobić wcześniej rozeznanie i przymierzyć się do czyszczenia przy dnie. Jeżeli bardzo zależy Ci na estetyce, to będzie istotna kwestia.

W sumie problem jest większy, bo potrzebujesz skrobaków dedykowanych do akrylu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie stac mnie na lampe led za 3000 tys zł

te chinskie ledy co sa na allegro

np to

http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-led-grow-nowy-model-i2772476418.html

to jak dla mnie chyba troche tandeta

a hqi - nie jest za drogie , w poprzednim akwarium tez mialem hqi- moze mocno sie grzeje ale bedza mialy otwarta obudowe

teraz mam tyko t5 i uwazam ze te refleksy z HQI sa rewelacyjne


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - przy tej wysokości 400W HQI

Ale poważnie się zastanów nad LEDami - inwestujesz sporo w baniak to nie przymykaj oka na sprawy również ważne.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoncentrowane światło led doświetli imho dno baniaka, co do pompy, zobacz w projektach z sumpami w piwnicy, jakie są używane, na co zwrócić uwagę, rozwiązań masz kilka...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony wapienne to tez nie problem

bede musial co dzienne jechac z tym czyscikiem aby nie doprowadzić do ich osiedlenia

zreszta glony wapienne to nie zawsze tak szybka i łatwo rosna

wczesniej mialem 300 litorwe akwarium , glony wapienne rosly jak szalone, blyskawicznie obrastaly prawie wszystko , musialem je zyletka zeskrobywac

teraz mam reefmaxa od ponad roku i nie mam ani jednego glonu wapiennego, nic, az mi tego brakuje

tak jak czesci z was mam reefmaxa z wada niebieskiego tła i chcialem aby chociaz tylna szyba nimi zarosla

niestety nic z tego

moze tak samo bede mial z tym wiekim akwarium

Edytowane przez gwlukasz (wyświetl historię edycji)

5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozecie jakies diody - lampy zaproponowac ?

wiem ze jest na forum duzo o tym

i wiem ze ciezko z tego znalesc cos w pelni konkretnego - ilu ludzi tyle opini

wyczytalem ze te co sa na allego - to jakis nowy model z lepszymi diodami bo 3W

ktos tego uzywa ? widział ?


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze ten baniak ma wiecej wad niz zalet

jestem do niego przekonany w 80 %

Fajnie podsumowałeś :) Co do estetyki wykonania - to "fantastic plastic" Za te pieniądze możesz mieć klejone na zamówienie opti, ze szlifami w diamencik. Powali wyglądem i trwałością każdy akryl na kolana. Szafka drewniana też będzie ładniejsza i trwalsza. Wykończyć możesz w każdy możliwy sposób - zawsze coś dobierzesz. Elektronikę też zrobisz bez problemu.

Sump - porażka. Ani dolewki zamontować, ani wsadzić dodatkowych wodotrysków typu refugium/absorbenty/peletki...

A sprzedawca chce się pozbyć - ma gniota za sporą kasę - ma problem.

Kupisz - Ty będziesz musiał z tym zyć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wg mnie albo kupić gotowca, albo zrobić sam jak potrafisz, albo pogadaj z kimś kto to robi, podaj specyfikację baniaka, dobierze elementy dokładnie pod Twoje akwarium...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ze za te pieniadze ciezko zlaleźć cos podobnego

to akwarium kosztuje 1900 zł

za akwarium ktore sobie wymyslilem z szafka rozni ludzie chca od 1300 zł do 1600 zł ze zwykłym szkłem

wiec duzej roznicy nie ma w cenia a w wygladzie i owszem

zrobic samemu - szafke ?

moze nie jest to cos mega trudnego ale trzeba miec odpowiednie narzedzia a to akwarium a stac w salonie w bardzo widocznym miejscu

sam moge zrobic szafke ale nie do salonu. a nie chce wydawac dodatkowej kasy moje bledy bo to nie ma sensu

PS pod akwarium o wymiarach 80 x 60 x 60 z zewnetrznym kominem bez sumpa wszystko mam juz kupione- odpieniacz oswietlenie

falowniki


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie opti 60x60x60 (komin zewnetrzny) pięknie szlifowane, sump 60x40x40 i przesyłka na palecie, kurierem kosztowało, ok 800 zł

Szafka sosnowa - drewno, nie płyta, pokrywa z klapą, kosztowało 600 zł. Komputer 200 zł, Oświetlenie 8xt5 ze świetlówkami 600 zł.

Hydraulika, pompy 300 zł.

Koszt łączny 2300 zł. Można 300 taniej przy innym oświetleniu. Koszty z przesyłką, zaokrąglone "do góry". I mam zestaw "bez kompromisów" - to co chiałem. Przy czyszczeniu nie przeszkadza mi piach - przy akrylu, nie ma bata, będą rysy - przerabiałem to ze "specjalnym, utwardzanym..."


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj mi namiary na kogos kto robil tobie taki zestaw


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale widze ze namiarów nie mozesz mi podac

Przeanalizowałem wasze wszystkie opinie i zrezygnowałem z tego zbiornika

zamówiłem zwykly szklany zbiornik 80 x 60 x 60 z zewnetrznym kominem - ale sluzacym jako " panel filtracyjny "

z szafka i pokrywa robiona na wymiar

w srode maja mi wszystko dostarczyc do domu. Akwarium juz jest zrobione i całkiem fajnie wyglada.

Mam nadzieje ze bedzie to lepszy i ciekawszy zbiornik niz ten wysoki akrylowy


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.