Skocz do zawartości
minio_p

Sól Reef Cristal i rdzawy osad.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zmieniłem sól Instant Ocean na Reef Cristal. Podczas mieszania soli przed podmianką na ściankach wiadra pojawia się rdzawy osad, przypominający rdzę. Początkowo myślałem, że wirnik w pompce mi zardzewiał, ale po zmianie pompy sytuacja się powtórzyła. Na dodatek na piasku w akwarium pojawił się podobny nalot przypominający okrzemki. Czy ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem ją przez bardzo długi czas i nic takiego nie działo się.


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jade na tej soli,zadnej rdzy.

Moze z woda masz problem?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tak wpadłem na pomysł, może masz jakieś metalowe elementy wiadra ktore koroduja?


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowalem taki sam przypadek, z tym że na soli red sea pro coral. Całe wiadro jakby w rdzy a metalowych elementów brak. Jedyne co to przeważnie mieszałem ponad 12 godz. a tym razem około dwie. Poprzednio była sól kent'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam obu soli od lat i nie widziałem takich zjawisk.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś takiego przy przenosinach do drugiego akwa, gdzieś na forum jest mój post o tym, myślałem że to okrzemki. niedługo zakładam 3 akwarium.....


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mieszania używałem cyrkulatora Aquaela. Teraz zmieniłem Maxi-Jeta. Wydawało mi się, że też jest osad tylko mniejszy (może nie dokładnie doczyściłem po poprzednim mieszaniu). Dokładnie sprawdzę przy następnej podmiance. Wiadro plastikowe. Gdy mieszałem tą samą pompką IO osadu nie było.

Ktoś już o tym problemie gdzieś pisał, chyba użytkownik Grzegorz Dyzma (przepraszam jak przekręciłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.