Skocz do zawartości
MR_CUBE

Areometr Grotech

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam takie "zapytanie" a mianowicie, kupiłem ostatnio areometr Grotech i nie bardzo wiem jak odczytać z niego wartość. Wcześniej miałem Aqua Medic i był jakiś bardziej przejrzysty. Nie wiem czy w Grotech-u wartość ma iść w dół czyli ,że 1024 bedzie w dół czy w góre. Jeśli ktoś posiada taki areometr lub posiadał prosze o pomoc. Dzieki :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Dzięki Arian za udaną transakcję :). A co do pytania.. Co rozumiesz pod pojęciem "iść w górę". Masz 1024 g/cm3 to taką ma gęstość Twoja solanka. Jaka tu filozofia ? No chyba że czegoś nie kumam ;)


Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamieść zdjęcie urządzenia z pomiarem


Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dzieki aczkolwiek Capnella sie rozpadła niestety :) Chodzi mi o to czy wartość np 1024 znajduje sie niżej czyli jak areometr idzie w góre to wyższa wartość czy jak areometr idzie w dół to wyższa wartość czy niższa. I o to mi chodzi czy niżej jest wieksza wartość czyli np 1023, 1024 , 1025 itd czy wyżej :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz 1024 g/cm3 to taką ma gęstość Twoja solanka

Tyle to kolega raczej nie ma ;)

(rtęć ma niecałe 14 g/cm3)

Ciecz wypycha aerometr, im bardziej-tym ciecz jest gęstsza. Czyli na zaznaczonej skali wartości umieszczone niżej są wyższe.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz we Wrocku to przyjedź po drugą :), dam Ci gratis, choć nie wiem jak mogła się rozpaść. Areometr wskazuje gęstość cieczy więc jak idzie wyżej wartość jest wyższa, im głębiej się zanurza gęstość maleje - prawo wyporu. Generalnie im cięższa ciecz tym areometr będzie bardziej wypychany ku górze, wartości wyższe w związku z tym będą niżej na podziałce i vice versa (w rtęci - gęstość 13,5 g/cm3, w ogóle się nie zanurzy, to jako ciekawostka).


Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki , kapuhy oczywiście ma rację 1,024 g/cm3 ;)


Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać ten temat.

Areometr Grotech'a pokazuje density czy s.g.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja odkopię.......każdy aerometr pokazuje density, jako, że ciężar aoremetru zmienia się dokładnie tak samo jak ciężar wypartej przez niego wody (coś jak waga szalkowa, zawsze pokazuje masę a nie ciężar).

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.