Skocz do zawartości
tomi1140

Jaka cena za sklejenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aż mnie szokła ta cena :)

Dla sprostowania:

Takie Akwarium 180x70x70 ( ze wzmocnieniami ) Z kominem wewnętrznym 3x otwór wykonane ze szkła PILKINGTON Float 12mm to koszt 1560zł

z Kominem Zewnętrznym 1650zł

Cena 2700zl dotyczyła tego samego akwarium lecz ze szkła sugerowanego 15mm Pilkington Float + komin zewnętrzny z otworami wklejony grzebien + oklejonie zbiornika folią.

I oczywiscie akwarium Klejone tak jak wszystkie nasze akwaria na Soudalowskim silikonie + 25% mocniejszym a nie na Lakmie.

Technika Klejenia bez pozostawiania grubej fugi ( grubosc fugi 15mm czyli tyle il ma grubosci szyba)

I co najwazniejsze szkło Pilkington a nie inne wynalazki.

Pozdrawiam

Tomek

Co do szkła To uważałbym na pewnego producenta gdyz jak to klient skomentowal ryby wolą wode anie suchą podłoge.

A i najważniejsze Wszystkie krawędzie łącznie z dnem !! wykończone- Szlif trapezowy oaz poler . Jest to bardzo ważne aby również i dno było szlifowane i polerowane gdyż akwarium pracuje przez cały okres użytkowania a niektórzy producenci przy czarnym silikonie nie szlifują niewidocznych krawędzi oraz dna ze wzgledów ekonomicznych co jest przesłanką do styku szkła do szkła brzdęk i powódź gotowa.

Z tego co wiem ,a wiem na pewno to ze silikon o podwyższonej wytrzymałości jest tylko w kolorze czarnym.

Nie podabają mi się tutaj Twoje tezy które są bardzo wyimaginowane .O ile ludzie (Janek z AM) którzy wam kleją akwaria znają się na rzeczy .O tyle uważam że Ty uprawiasz propagandę .Wystarczyło mi kilka zdań ,by stwierdzić że fachowcem to Ty nie jesteś ,za to handlowce i owszem :) .

A i z tego co widzę sami kroicie szkło 19 .Musicie mieć sporo ludzi by taki blat dzwignąć .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ty nagle odkopujesz temat z listopada i z d*py atakujesz stwierdzeniami ze ktos nie jest fachowcem ? Jak ci sie nudzi to jest wiele serwisow pudelek itp ? Poki co czytalem kilka twoich postow " reklamowych " i mysle ze to jeszcze ty powienienes sie jeszcze troche pouczyc a w szczegolnosci pokory kolego .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że krytyka konstruktywna jest nie wskazana ? Jeżeli osoba kreująca się na fachowca w dziedzinie wiadomej ,pisze nieprawdziwe,nad wyraz stwierdzenia ,to jako że siedzę w temacie ładnych lat,mam prawo zabrać głoś i napisać swoje zdanie ?

Czego Twoim zdaniem powinienem się ''pouczyć'' ?

Pozdrawiam .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda krytyka jest wskazana ale twoj post atakuje personalnie i tak samo jak ty zaatakowales Tomka ze " teoretycznie " sie nie zna na technologi klejenia zbiornikow tak Mozna ciebie zaatakowac ze nie umiesz ich sprzedac itd.... Jakbys np podjal temat i napisal Tomek ja uwazam inaczej w kwestii siliconu itd itd i podjelibyscie dyskusje nie pisalbym posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tutaj racja .Faktycznie może to nie fortunnie wyszło .Ale Tomasz tak autorytatywnie stawia tezy ze mnie lekko to oburzyło .Jest to po prostu mydlenie oczu . Może Wy tak tego nie widzicie ale mnie te szczegóły o klejeniu od razu ruszyły .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, ale wydaje mi się, że Tomek napisał (ten zaznaczony fragment cytatu) o szlifowaniu i polerowaniu krawędzi nawet jeśli będą one niewidoczne, bo używają czarnego silikonu. Według niego, inni producenci często na tym oszczędzają skoro nie widać krawędzi.

Nie zauważyłem, żeby pisał coś o bezbarwnym, mocniejszym silikonie. Może podasz jakiś inny dowód na brak fachowości? Jakie kontrowersyjne tezy stawia? Nie znam się na tym, pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.