Skocz do zawartości
tomi1140

Jaka cena za sklejenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Narodził mi się pomysł na nowe akwarium o wym.180x70x70. Zapytałem jedną znaną firmę o wycenę za sklejenie akwarium na czarnym slikonie szyby normalne. Zawołali 2700zł. Mam pytanko z waszego doświadczenia cena ok??? W cenie komin zewnętrzny plus dwa otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale dodaj na jakich materiałach wyliczenie

żeby dyskusja była obiektywna

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej grubości szyba?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubość szyby, projekt w sensie wzmocnień, gwarancja, transport? itp


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba float 12mm grubości. O gwarancję muszę zapytac?? Raczej jest bez transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba float 12mm grubości. O gwarancję muszę zapytac?? Raczej jest bez transportu.

Klejone w Zabrzu w znanej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę, jakaś tajemnica, jak widzę "znana firma" to mnie trzęsie, dlaczego nie piszecie w takich sprawach o jaka konkretnie firmę chodzi?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto w Zabrzu zajmuje się akwarystyka morską??? Zresztą firma nie ważna. Pytałem tylko czy cena ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadzwon w inne miejsce podaj te same wymiary i pozostale rzeczy i zobaczysz czy ok.

Faktycznie mega problem.

Najlepiej przytnij szybe i klej sam bedziesz mial taniej :) nie wiem tylko ile $ masz na remont :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
A kto w Zabrzu zajmuje się akwarystyka morską??? Zresztą firma nie ważna. Pytałem tylko czy cena ok?

tomi1140

pewnie Cie zmartwie ale za te cene 2700 zl kupisz akwarium o wymiarze 320x80x65 z przednia szyba Opti z gwarancja i dostawa do domu :)

sam sobie odpowiedz czy to tanio czy drogo ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 1000zł z transportem 1500zł kupiłem w super stanie bez rys zbiornik 110-70-50,z stelażem ładnie obitą szafką z sumpem z lampą do sumpa,przedłużaczami, i ze wszystkim co potrzebne,filtr przepływowy hydraulika itd...więc sądzę ze Tobie dość duuuużo zawołali,


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem temu założyłem ten post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomi1140

pewnie Cie zmartwie ale za te cene 2700 zl kupisz akwarium o wymiarze 320x80x65 z przednia szyba Opti z gwarancja i dostawa do domu :)

sam sobie odpowiedz czy to tanio czy drogo ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

A można wiedziec gdzie tak kleją? Namiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A można wiedziec gdzie tak kleją? Namiary?

Nie wolno uprawiac kryptoreklamy ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z facetem z firmy Myciok z Mikołowa . Sklejone na szybie gardian cena 1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na roślinach z float wyszło ci 1700zł to myśle ,że masz dużą szanse znaleźć tańsze :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aż mnie szokła ta cena :)

Dla sprostowania:

Takie Akwarium 180x70x70 ( ze wzmocnieniami ) Z kominem wewnętrznym 3x otwór wykonane ze szkła PILKINGTON Float 12mm to koszt 1560zł

z Kominem Zewnętrznym 1650zł

Cena 2700zl dotyczyła tego samego akwarium lecz ze szkła sugerowanego 15mm Pilkington Float + komin zewnętrzny z otworami wklejony grzebien + oklejonie zbiornika folią.

I oczywiscie akwarium Klejone tak jak wszystkie nasze akwaria na Soudalowskim silikonie + 25% mocniejszym a nie na Lakmie.

Technika Klejenia bez pozostawiania grubej fugi ( grubosc fugi 15mm czyli tyle il ma grubosci szyba)

I co najwazniejsze szkło Pilkington a nie inne wynalazki.

Pozdrawiam

Tomek

Co do szkła To uważałbym na pewnego producenta gdyz jak to klient skomentowal ryby wolą wode anie suchą podłoge.

A i najważniejsze Wszystkie krawędzie łącznie z dnem !! wykończone- Szlif trapezowy oaz poler . Jest to bardzo ważne aby również i dno było szlifowane i polerowane gdyż akwarium pracuje przez cały okres użytkowania a niektórzy producenci przy czarnym silikonie nie szlifują niewidocznych krawędzi oraz dna ze wzgledów ekonomicznych co jest przesłanką do styku szkła do szkła brzdęk i powódź gotowa.

Edytowane przez tomaszerybka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: moje 240x65x65 z koninem 2 otwory klejone bezbarwnie z transportem i 2 letnia gwarancją 2 spinki nad akwarium.

szyba 14mm

tylna szyba normalna 3 pozostale opti.i to mnie kosztowała 2100zł i do tego transport w dowolne miejsce w polsce 300

czyli

2400 polskich nowych złotych

i mysle, że to dobra cena

Edytowane przez kim84 (wyświetl historię edycji)

5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: moje 240x65x65 z koninem 2 otwory klejone bezbarwnie z transportem i 2 letnia gwarancją 2 spinki nad akwarium.

szyba 14mm

tylna szyba normalna 3 pozostale opti.i to mnie kosztowała 2100zł i do tego transport w dowolne miejsce w polsce 300

czyli

2400 polskich nowych złotych

i mysle, że to dobra cena

Można wiedziec gdzie tak dobrze skleiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i panowie proponuje uscislac Optiwhite, Guardian czy float lub float Pilkington a moze low iron opti

post-13397-0-14971000-1352800042_thumb.jpg

Pilkington nawet opti ma "posmak" koloru zielonkawego - maja swoja odmiane. Czesto tez Guardian sprzedawany jest jako Optiwhite...

A czyste opti:

post-13397-0-09431100-1352800144_thumb.jpg

No ale jest drozsze. :-(

Z reguly niestety wszystkie firmy mowia ze robia z Opti a potem w 90% okazuje sie ze z Opti Pilkington

Chyba z Pilkington Optiwhite low iron ( bo to zelazo barwi szklo na zielonkawy odcien )

A dla tych co sie zastanawiaja jaki silikon:

post-13397-0-71883100-1352800351_thumb.jpg

Dodam ze sam mam akwa z przezroczystego siikonu z optiwhite i mit z wchodzeniem brudu/glonow w silikon obalam. Jak ktos chce moze zobaczyc naocznie - czysciutkie :-)

Sam jak kupowalem akwa to wszystkie byly opti. Jedne zielone, drugie niebieskie trzecie faktycznie opti.

Ceny z rorzutem dubla ceny. Ale jak pytalem dlaczego to opti jest zielonkawe to sie okazywalo ze to Guardian ( no bo w porownaniu do float jest jasny :-) ) albo ze to zwykle Opti.

I ze Guardian to tak samo tylko inna firma - tyle ze to nie prawda bo Opti ma byc bezbarwne.

I jak panu przytykasz Opti low Iron albo Normalne Optiwhite to ci mowi "a no tak ... ale to mala roznica " :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dla Jeszcze większego Uściślenia Nazwa Handlowa np na zamówieniu czy Fakturze czy nawet na skrzyniach które każdy może zobaczyc w Markach to:

OptiFloat - Szkło standardowe Float Bezbarwny o przepuszczalnosci światła dla szyby 4mm 90% dla 19mm 81% Jest to standarowe szkło wykożystywane u Nas do klejenia Akwariów i sumpów

OptiWite - Szkło Bezbarwne Float o obniżonej zawartości żelaza przepuszczalność światła dla szyby 4mm 92% dla 19mm 90%

Z tego szkła wykonujemy szyby tzw Opti.

Wiec jak klient zamawia akwarium z przednia szybą Opti to wiemy że dostanie front z OptiWhite a pozostale szyby z OptiFloat u nas nie trzeba aż tak uściślać nazw gdyż popularnie używane są Opti ( dla szkla o obnizonej ilosci żelaza) i Float .

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez tomaszerybka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze a kleił ktoś u Mycioka z Mikołowa ?? Opinie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.