Skocz do zawartości
bober6662

Entacmaea quadricolor różnice pompowanie się...

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, fantazje dzielą Ci się szybciej niż ukwiały :D

Na początku miałem sól Preisa.

Mój się dzieli w wakacje, czyli wpływ temperatury byśmy mieli podobny.

Mój łazi jak ma się podzielić, ale to chyba tylko i wyłącznie po to aby zahaczyć o coś stopą (taka moja fantazja) i ułatwić sobie podział.

Potem jeden wraca na swoje miejsce, a reszta szuka swojego.

Na chwilę obecną jeden siedzi w kominie, jeden w poprzednim miejscu kolejne dwa obok ulubionego miejsca.

Generalnie jakaś różowa plaga :)


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna taka plaga

Ja mam dwa jeden b.duzy jak sie rozlozy to ma srednice okolo 30cm moze wiecej a ten drugi siedzi obok w zasadzie to czesciej pod nim jak obok. I zauwazylem ze troche kolor stracil byl ciemniejszy i ten przewaznie ma kolki lub smoczki a ten duzy cos jak by chcial dostawac tez smoczki ale ma takie wydluzone. Karmie je co tydzien dwie trzy krewetki.

Edytowane przez Ferag (wyświetl historię edycji)

450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, i ja miałem podobne parametry i się nie pompowały, siedziały w dużym prądzie wody i tyle więc wątpię czy mają ogromny wpływ na zwierzaka. I quadri podzielił się 2 razy po 3 m-cach od zakupu czyli źle mu nie było a i nidługo znów pewnie to nastąpi więc to chyba upodobania quadri sa do pompowania.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna informacja, mój miał bombluny na początku mojej przygody z akwarystyką, ledwo co dojrzały baniak i mała ilość dodatkowych mieszkańców.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i temat umarł...szkoda że tak mało przykładów padło.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za slaba jakosc zdjec....walcze z dino...przed odsysaniem miał gruszki...skonczylem..patrze a gruszek niet...;-))mam pytanie...czy on sie jeszcze napapuje?urosnie?

post-13256-0-64694700-1353015543_thumb.jpg

post-13256-0-49645800-1353015552_thumb.jpg

Edytowane przez Andrar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się i napompuje i urośnie, malutki jest.

Musiałeś go podrażnić i się schował. Patrząc po stopi to ma chęć do wędrówki.

Edytowane przez helmofon (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruszyl sie moze o 2cm...i to mi pasi bo tam wyzej jest rurkowka..podstawilem mu inny kawalek skaly....pewno odczul czyszczenie pachu...jutro napisze czy gruszki sie pojawily...a moj blazek to piek ogrodnika...sam juz nie moze jesc a ukwialowi wybiera ;-))

Edytowane przez Andrar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gruchy...kilka pojawilo sie na 2 dzien rano...a tak wyglada dzis ;-))

post-13256-0-20835200-1353169140_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze zbieg okolicznosci, ale w moim przypadku ukwial ma smoczki caly czas w ciagu dnia odkad zamieszkaly w nim dwa nemo.

Wczesniej wygladal jak euphyllia :-)

jak wpadly dwa pomaranczka i znalazly go po jakims tygodniu czy dwoch, to i smoczki sa i wiekszy.

Co sobote dostaje kawalek dorsza.Dzisiaj nie dostal, to mu sie spacerowac zachcialo. Juz tak kiedys zrobil, a jak dostanie to znowu wraca na miejsce...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ma kulki jak startuje aktynika i niebieskie, potem jak zapalają się kolejne cztery (ale białe) tylko pół quadri ma kulki, a na koniec dnia przy aktynice i niebieskim znowu ma kulki :) generalnie quadri jest spory, ma z 25cm średnicy i jeszcze się nie dzielił (ma ok. 6msc). Dziwna sprawa z tymi kulkami przy mix aktynika i niebieskie.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz 376


Na mojej skale jest ich 9 szt i każdy pompuje się inaczej ze wskazaniem na małe, które częściej mają tzw cycki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mói Quardi jak go kupiłem ponad miesiąc temu miał kulki i grube ramiona tylko przez dwa dni. Od tego czasu ma cały czas tylko chude i wyciągniete. Jest też troche jaśniejszy. Widocznie moje parametry wody lub światła nie sprzyjają. W sumie czy to źle, że brak kulek? Pewnie tak. Co może byc przyczyną? Do światła się wyciąga bo mu mało?

Tak wyglądał na początku:


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem "na wyprzedaży". Był skurczony, ale nie sflaczały, wyglądał jak miniaturka, stwierdziłem że jest tak tani że jeśli nie będzie śmierdział to zaryzykuję. Po wstawieniu do akwarium napompował się do ponad 30 cm. Później przeszedł przez kilka różnych faz adaptacji, teraz pompuje się do około 25cm i prawie codziennie "flaczeje" w czasie zachodu słońca. Błazenki go karmią tym co złapią lepiej niż ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma swojego już ponad pół roku. Na początku były bąbelki później zniknęły. Przed miesiącem założyłem porządne T5 Gissmana. Miałam takie tam 10 i 15 tys K. Od razu zrobiły się bąbelki na końcach. Czyli światło jest b ważne jak widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam wynika, jakby bąbelki się pojawiały kiedy jest odpowiednio dużo niebieskiego.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, jak miałem quadri, to na wieczór lepiej się pompował.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam quadri red i nic takiego nie zaobserwowałem!

Gdy się podzielił słabiej się pompował i tyle.

Raz napompowany a raz nie, nie ma na to reguły.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a może jest to kwestia temperatury i zasolenia... Jakiś czas temu w Coralu (mar/apr 2010) było napisane, że optymalne warunki dla ukwiałów to temperatura 27 - 29 C, zasolenie 35-36 psu czyli 1025 lub więcej. Dodatkowo pisało tam, że obniżenie temperatury do 25C stresuje zwierzę do tego stopnia, że jego matabolizm obniżą się o około 50%. Jednocześnie przez cały artykuł przewija się stwierdzenie, że generalnie bardzo mało wiemy (tzn naukowcy, a my chyba jeszcze mniej) na temat ukwiałów...

Edytowane przez hubertk (wyświetl historię edycji)

120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mój w lato przy 27 miał sznurki nie bomble,teraz przy 25 też...

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Moim zdaniem to często indywidualna cecha dla samego ukwiału. Warunki też oczywiście mają wpływ na kondycję zwierzaka jednak z moich obserwacji wynika że zwyczajnie jedne mają tendencję do charakterystycznych ''bąbelków'' a inne są proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to często indywidualna cecha dla samego ukwiału. Warunki też oczywiście mają wpływ na kondycję zwierzaka jednak z moich obserwacji wynika że zwyczajnie jedne mają tendencję do charakterystycznych ''bąbelków'' a inne są proste

To by się zgadzało. Mój nie ma - obojętnie czy mocno karmiony czy nie,światło niebieskie też nie ma u mnie wpływu. I tak widocznie musi być... Ważne że błazny go kochają :rolleyes:

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna magia :) na moje to parametry wody .


7689_7899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ma cały czas "bąbelki"


7689_7899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.