Skocz do zawartości
malmo

redox a odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przepraszam za może lamerskie pytanie, ale tak się zastanawiam czy na podstawie odczytu redox jestesmy w stanie wysnuc wnioski czy mamy wydajny odpieniacz w systemie ?

Albo inaczej czy zakup "lepszego" odpieniacza wpłynie pozytywnie na zwiększenie redox ?

Szczerze mówiąc mam apf'a 600 i zaczynam głęboko sie nad zmianą na coś nowszego, redox mam na poziomie 200-230mV i nic nie chce byc więcej, PO4 na 0, NO3 0, stosuje moetdę zeovit od ponad 2 misięcy, jendak przed prejściem na tą metodę redox sie nie zmienił.

Z góry dzięki za wyjaśnienie kwestii i z góry przepraszam może za głupie ptanie :).

pozdrawiam

Tomek


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa bo to tylko SHuran potrafi :-)

Ja też po zmianie odpieńka na ATI mam redox sporo wyższy


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej miernik redox wyżuć do kosza a wszystko się unormuje ,zbędny pomiar jeśli komputer redox niczym nie steruje.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej miernik redox wyżuć do kosza a wszystko się unormuje ,zbędny pomiar jeśli komputer redox niczym nie steruje.

nic nie rozumiem ... tylko z tym do kosza coś łapie... o co chodzi z tym zbędny pomiar jeśli komputer redox niczym nie steruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, no wszedzie czytałem ze pomiar redox daje nam odczyt który w dużym skrócie mówi nam o właściwościach wody(proces samooczyszczania), i powienin być optymalnie w granichac 350-400, a ja mam dwa razy mniejszy.

Na szybach co dwa dni czyszcze brązowe glony(krzemiany test salifert 0), gdzie niegdzie na skałach drobne bąbelki powetrza.itp. i tak sobie pomyslałem gdybym podniósł redox do wartości zalecancyh to być może pozbyłbym się resztek PO4(Hanka) i NO3(Salifert) które w testach są niewykrywalne ale być może nadal stanawią pożywkę dla niechcianych gości.

pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie rozumiem ... tylko z tym do kosza coś łapie... o co chodzi z tym zbędny pomiar jeśli komputer redox niczym nie steruje?

A co tu rozumieć ? miernik redox może sterować dawką ozonu albo denitrarorem.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz rozumiem... chodzi że komp niczym jie steruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi ja doceniam znajomosc parametru redox mimo iz nic nie steruje


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj z pomiaru redox.Przy pewnym doświadczeniu daje on ogólne pojęcie o stanie biologicznym zbiornika.A teraz ciekawostka.Pewnego razu kontroler redox pokazał u mnie 70mV.W akwarium wszystko OK.Wsadziłem rękę do zbiornika i spadłem ze stołka.Między stelażem a wodą w zbiorniku było napięcie 230V.Walnęła pompa znanej chińskiej firmy.Wszystko z napisem "made in China" wylądowało w smietniku.Pomiar redox może uratować Tobie zycie.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe spostrzezenie ;)


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko tym abrdzie kocham mój nowiutki komputer do badania między innymi redox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wlasnie zainstalowalem sobie uziemienie vertexa. Jeden powie bajer ,szkoda przeplacac a ja chce miec swiety spokoj i stabilne odczyty parametrow ;-)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.