Skocz do zawartości
ziyo98

niezintegrowane świetlówki kompaktowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Tak sie zastanawiam: robie właśnie oświetlenie do baniaczka 33 litry ( długosc 45 cm). Zwykłe świetlówki 15W maja własnie 45 cm, wiec troche wystaja.

Przeglądam więc oferte AQUA-LIGHT i znalazłem aktyniczna DULUX L 24W/67 - długosc 317 mm . O ile pamietam Tynio właśnie taka stosował - poprawcie jesli źle pamiętam! Niestety nie wiem jaką świetlówke wziąść z białych. Może PHILIPS MASTER PL/L 865 - 6500K ? .

Inna spraw jest taka, że jak wezmę zwykłe świetlówki to będzie 30 W, a jak zastosuje niezintegrowane to bedzie ok 60W .

Co szanowni grupowicze poradzą?


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Przemka do Reefshopu, on podobno ma mieć PC takie 50/50 tj actinic/10 K. 60W u ciebie przegrzeje zbiornik


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pytanie nie związane z tematem, ale nurtuje mnie wymiar Twojego baniaczka... Skoro piszesz że ma 33 litry pojemność przy 45 cm długości... to jakie są pozostałe dwa wymiary?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraszan :

Przepraszam za pytanie nie związane z tematem, ale nurtuje mnie wymiar Twojego baniaczka... Skoro piszesz że ma 33 litry pojemność przy 45 cm długości... to jakie są pozostałe dwa wymiary?

baniaczek ma wymiary: 45x25x30 cm

RoBERT


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniaczek ma wymiary: 45x25x30 cm

RoBERT

A moze mi ktos poradzic ile Watow powinienem miec na taki zbiorniczek ? skoro 60W przegrzeje go.

mam takie mozliwosci:

- PC 50/50 - 18W - sztuk 1 lub 2 - cena jednej ok 43 zl. i tu nie wiem, bo wydaje mi sie ze 18 W to troche za malo.

swietlowki 15W - jedna biala + jedna aktynika - razem bedzie 30W i to za 42 zl. (swietlowki niby na wymiar szkla -45 cm , ale najwyzej jakos zabuduje.

Czy to wystaczy? Co proponujecie?

ROBERT


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ziyo98 :

Witajcie,

Tak sie zastanawiam: robie właśnie oświetlenie do baniaczka 33 litry ( długosc 45 cm). Zwykłe świetlówki 15W maja własnie 45 cm, wiec troche wystaja.

Przeglądam więc oferte AQUA-LIGHT i znalazłem aktyniczna DULUX L 24W/67 - długosc 317 mm . O ile pamietam Tynio właśnie taka stosował - poprawcie jesli źle pamiętam! ....Co szanowni grupowicze poradzą?

Cześć

Dobrze pamiętasz to jest barwa 67 24W

Ja mam 24W aktyniczna 8W 6500K i 8W 10000k (philips aquarelle)

Mam 40W i jest ok ale moje akwarium jest troszke niższe 23cm

Grzeje sie sporo ale od czego są wentylatory komputerowe.

Zastosowanie przerobionego RT-2 i wiatraczka rozwiązuje problem.

Ja bym zrobił coś takiego:

- Nie pakuj sie w T8 (te 15W) bo potem bedziesz wymieniać i koszty większe

Dał bym Właśnie tego osrama 24W/67

oraz 18W 10000k

Podejżewam że było by to troszke niebieskie

ale jest możliwość zastosowania ewentualnie dodtkowo

1 sztukę swietlówki 8W moze być to akwarystyczna philipsa

dało by ci to 42W lub 50W

W przypadku gdybyś chciał zmienić te 18W na 24W ale barwa 6500 k nie bedzie problemu (ten sam statecznik)

jednak myśle ze ta barwa da Ci białe światło a nie lekko niebieskie.

Jak będe mieć dzis chwilkę to moge zrobić kilka zdjęc

z kombinacjami

sama 24W aktyniaczna

Aktyniczna +6500k

Aktyniczna + 10000k oraz

Aktyniczna + 6500k + 10000k

Ale nie obiecuje ze zrobie to dziś

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie nad akwarium 40x25x30 2x24W Power Compact- Sylvania 6500K i niebieska Osram, ale oczywiscie nie w pokrywie tylko w belce DIY. Oczywiscie w lecie trzba wiatraczek uzywac, ale za to zima nie trzeba grzalki


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.