Skocz do zawartości
refish

znikające zoa

Rekomendowane odpowiedzi

edit poprzedni post...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chłopaki wyżej już napisali cebion ma tylko wit. C. Ja Daję 7 kropelek na 240l raz w tygodniu. Dozowanie jest moją inwencją twórczą. Jest to dawka po której zaczęłam zauważać różnicę w wyglądzie moich zoa i przy takiej dawce zostałam. Czasem daję mniej, bo moczę jeszcze pokarm z cebionem i chcę uniknąć przedawkowania


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieter25 wszystkie parametry mierze salifertem. Karmie około 1,5-1 kostka dziennie ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no w ubieglej dobie znikly wszystkie zoa ze skaly okolo 200 sztuk pozostal tylko bialy nalot asteriny sporadycznie wywalilem 3 sztuki slimakow nagoskrzelnych nie namierzyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje budzik na 3 rano, latarka w rękę i do dzieła.

masz jakieś ryby potencjalnie "zoażerne"? 200szt w jedną noc to chyba nie jest wina złych parametrów czy asterin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj ich pod skala? Odkleily sie moze?

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Może niestety faktycznie musisz urządzić nocne polowanie? 200 sztuk to baaardzo dużo..a co to była za odmiana?


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym dniu odłowiłem 5 asterin a w sumie mam już chyba 18 w panelu. Także nie zaobserwowałem jakiejś wielkiej poprawy :( Może Wundermani lub wieloszczety z "czerwoną głową"?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Może niestety faktycznie musisz urządzić nocne polowanie? 200 sztuk to baaardzo dużo..a co to była za odmiana?

nie wiem co to za odmiana bardzo male lebki niebiesko czerwone wieczorem zrobie fotki innych co jeszcze znikają (w sumie jest tyle innych koralików :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloszczety mam widzialem wieczorem 2 duże okazy czy one mogą zjadać zoaski :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos próbował zwalczac asteriny krewetka Harlequin shrimp ?

pytam bo mam podobny problem i jak się przyjrzec to mam tych rozgwiazdek całą masę -oczywiście nie mówię że to konkretnie ich wina, ale w kilka miesięcy stracilem wszystkie zoa ,a teraz siedza na skalce z clavuaria ktora juz powoli zanika


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest cała masa asterin a z zoa nie mam najmniejszych problemów, wręcz rosną jak szalone (a mam ich kilka odmian)... zamiast wyżywać się na rozgwiazdach polecam zacząc dokarmiać korale kz coral vitalizer


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no w ubieglej dobie znikly wszystkie zoa ze skaly okolo 200 sztuk pozostal tylko bialy nalot asteriny sporadycznie wywalilem 3 sztuki slimakow nagoskrzelnych nie namierzyle

zobacz czy to nie przypadkiem zoa pox albo fungus

http://coralpedia.com/index.php?module=Gallery2&g2_itemId=384

ciężkie do wyleczenia. ale nie niemożliwe...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna mam ten sa problem z zoa,stracilem 6 szczepek rzadkich odmian ostatnio,400zl w plecy.

A miały byc takie proste w utrzymaniu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • moze pójdzmy w drugą strone tematu tzn miast szukac przyczyn w asterinach i innych zwierzakach ,które miały by nam takich strat porobić dajmy się wypowiedziec tym którym zoa rosną w najlepsze !!! jakie parametry ,temperatura ,światlo itp
  • bo jak widac jedni sądzą że to asteriny inni że woda jeszcze inni że wieloszczety a może obsada ryb ....itp


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • moze pójdzmy w drugą strone tematu tzn miast szukac przyczyn w asterinach i innych zwierzakach ,które miały by nam takich strat porobić dajmy się wypowiedziec tym którym zoa rosną w najlepsze !!! jakie parametry ,temperatura ,światlo itp
  • bo jak widac jedni sądzą że to asteriny inni że woda jeszcze inni że wieloszczety a może obsada ryb ....itp

Takie zanikanie zoa i w tak krótkim czasie, to w 85% przypadków jakie miałem lub widziałem to jakaś infekcja bakteryjna, najszybsze co możemy zrobić i jest to dobra i polecana metoda, to propagacja. Metoda ta jak również zauważyłem sprawdza się w "nakłonieniu" zoa do przyrostu...

Co do parametrów, to zdania są podzielone, ja np. nie używam węgla (bardzo rzadko, bo zbyt wg mnie w moim baniaku wyjaławia wodę i widać od razu po zoa, że nie jest jak być powinno) ,temperaturę mam 25, parametrów nie mierzę, 1W na litr z PC, daję dużo papu, 2 krople juvit c na tydzień na mój słoik...z ryb u mnie tylko a.tomentosus gustował w zoa, asteriny coś tam zjadały, ale populacja do skontrolowania, ślimaki nagoskrzelne mają szybkie tempo w konsumpcji...cyrkulacja i miejsce mają wg mnie bardzo istotną rolę, ale to już trzeba osobiście przetestować gdzie której odmianie dobrze...inną sprawą jest to, że niektóre odmiany potrzebują dużo czasu aby się zadomowić, miałem raz zoa, które przez pół roku nie ruszyły ani o główkę, a później kilkanaście w ciągu miesiąca...

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku olałem temat asterin..a takie małe to zostawie..i to byl błąd...

Na Asteriny najlepsza jest krewetka Hymenocera elegans. Żywi się tylko nimi. Po wyjedzeniu wszystkich jest raczej do przekazania innemu potrzebującemu, bo bez nich nie pożyje długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.