Skocz do zawartości
ciacho

Otwory w kominie 3 x 35mm dobrze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imie Artur i jestem ze Szczecina. Zakladam swoje pierwsze akwarium i jeszcze wielu rzeczy nie wiem dlatego prosilbym o pomoc. Zakupilem akwarium o wym. 110x70x50 z kominem zewnetrznym. W kominie sa 3 otwory na splyw rewizje i powrot, z tym ze kazdy ma jednakowy wymiar 35mm(pod srubunek VDL 22mm). Czy tak moze byc ze powrot jest jednakowej srednicy co splyw? Jezeli tak to jaka pompe obiegowa i odpieniacz polecacie dopasowac do tego akwa? Najlepiej to jakis konkretny model w cenie do przelkniecia;) Dziekuje


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót raczej powinien byc mniejszy ...

A jaki masz odpieniacz z jaka pompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak tak czytam to wszędzie jest mniejszy powrót a ją mam już wywiercone 3 otwory po 35mm.. co do odpieniacza i pompy to jeszcze nie wybrane dlatego pisze z prośbą o jakąś propozycje :)))


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze najlepiej dobrac pompe obiegowa do popmy odpieniacza. Ale musisz wziac tez pod uwage ze pompa obiegowa bedzie troche tracic z mocy a powrocie wiec musi byc troche mocniejsza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem srubunek vdl pod 35mm przelot ma 25mm to by był na spływ i rewizje a innej firmy pod otwór 35mm z przelotem 20mm na powrót. czy tak może być?


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20mm bedzie ok. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goraco polecam przeloty szczelne zaciskowe. Bezproblemowy monatrz i demnotaz w razie potzreby i nic nie trzba kleic

Otwoy ktore masz sa pod 25mm przeloty spokojnie obsluza taki zbirnik.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a takie konkretnie moga byc:

splyw i rewizja: http://sklep.acropora.pl/PVC_ASZ_SRUBUNEK_ZBIORNIKA_D_25-813.html

powrot: no wlasnie znalazlem na internecie i juz nie moge znalezc, wiem ze byl pod otwor 35 a mial przeplyw 20mm, zaciskowy... Wiesz moze jaki to jest?

Dzieki


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te:http://www.sklep.aquamedic.pl/media/products/5816/images/thumbnail/small_tank_union.jpg?updated_at=1331805207.Za cene tamtego jednego tu masz 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie musi być powrót mniejszy. U siebie zastosowałem wszystkie 3 otwory 35mm, pod przeloty i rury 25mm i nie widzę przeciwskazań. A wszystko dlatego że nie chciało mi się inwestować w dwa różne wiertła i wolałem ustandaryzować hydraulikę, zamiast kupować 2x za dużo komponentów.

Końcówkę powrotu i tak większość stosuje locline który nakręca się w wersji 3/4" na gwint wewnętrzny łącznika rur 25mm ;)

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.