Skocz do zawartości
dobson212

Chyba się zaczeło...... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem , wiem że było na ten temat wszystko tylko podpowiedzcie mi czy coś z tym robić. Moim zdaniem jest to dino, moj zbiornik jest świeży ma 2 i pół miecha, wszystko było ok do póki nie pojawiło się to g...wno i widzę że się rozprzestrzenia.

parametry:

zbiornik typu: reffmax

światło: standard

odpieniacz: standard

obada :babeczka, 2x błazenek, 2x pustelnik, 2 x turbo, 1 x strombus, 1x krewetka boksująca, 1x wurdemanni kilka koralików wszystko żyje i się cieszy.

testy robione wczoraj 12.11.2012

temp: 25.6

kh:7

ph: 8

no2: 0,1

no3:10

po4:0 niewykrywalne

zsolenie:1022

tds ro+di 001

testy z 18.10.2012

temp: 25.3

kh:7

ph: 8

no2: 0,05

no3:10

po4:0 niewykrywalne

zsolenie:1023

mg:540

mg1360

tds ro+di 001

cyrkulacja 2600 i koralia 900

w panelu

phosguard, purigen, 3 dni temu dołożyłem węgiel. (bakterie biodigest co 20 dni )

nic nie zmieniałem nic nie dokładałem, podmianka na tej samej soli RED CORAL

a jedyny błąd to nie płukałem mrożonek tylko rozpuszczałem je w RO i dolewałem do akwa. 1 kocha z rana i 1 kropla CORAL IE aquaforest na wieczór a tak na wiasem pisząc jak płóczecie naprzykład wrotke morską ???

chłopaki nie opier tylko podpowiedzcie jakie błędy robię i na kierujcie na odpowiedni tor.

Zmiany pojawiły się tylko na tych górnych wieżyczkach na dnie nie ma nic piach czysty (babka i strombun dają rade:))

pozdro

post-15215-0-68661400-1353017497_thumb.jpg

post-15215-0-32369100-1353017677_thumb.jpg

post-15215-0-73442800-1353017687_thumb.jpg

post-15215-0-04172100-1353017703_thumb.jpg

post-15215-0-67054000-1353017714_thumb.jpg


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Na forum jest wielu bardziej doświadczonych i pewnie mnie zweryfikują, ale z tego co do tej pory widziałem to u Ciebie w baniaku do dino jeszcze trochę brakuje ( na szczęście). Sam napisałeś,żę zbiornik jest świeży ! To może być po prostu efekt ciągłego dojrzewania, patrząc jeszcze na wartości NO2 to ja osobiście wstrzymałbym się nawet z wszelkim życiem, nie mówiąc już o ukwiale . Cały ten syfek to raczej w kierunku okrzemek ma skłonności. Cierpliwości i węgiel....... jak piszą

Pozdrawiam

Jerzy


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na okrzemki silicat clear :) jak cie wkurzają, a jak nie, to same pójdą :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest dino.Tez mi sie to pojawilo na najwyzszej skalce,tylko duzo mniej intensywne.Poki co,dzis z rana odessalem ile sie dalo i lekko potraktowalem skale szczoteczka,wieczorem nie widac jakiegos ostrego nawrotu.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikroskop wszystko wyjasni ,,, malutka probka na szkielko jak sie bedzie wszystko ruszac ,,, znaczy sie dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobson, zobacz czy da się to odsysać czy też mocno trzyma się skał, jesli trzyma się mocno to nie jest to dino i nie okrzemki


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikroszkop mikroszkop to taki maly nazista...... skad ja wezme mikroskop, narazie odessalem ten gadzet i czekam co wyskoczy na wieczor. Cos mi sie wydaje ze z okrzemkami to ma wiele wspolnego ale z dino rowniez poniewaz robia sie takie za***iscie dlugie wstazki i faluja w toni jak latawce .


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw Coral E. I przeczytaj zalecenia producenta. Jedna kropla na 100 l. co drugi dzień!!! A Ty lejesz codziennie 2 krople do pustego akwarium :wallbash:

http://www.aquaforest.eu/pl/produkty/pokarmy/60

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw Coral E. I przeczytaj zalecenia producenta. Jedna kropla na 100 l. co drugi dzień!!! A Ty lejesz codziennie 2 krople do pustego akwarium :wallbash:

http://www.aquafores...ukty/pokarmy/60

Włodzimierz nie przesadzaj leje jedna krople nie dwie i nie do pustego akwa tylko do prawie pustego :) a co do czestotliwosci masz w 100 procent racje co dwa die nie codziennie gdzieś mi umkłlo na etykiecie słowo other. Dzięki za radę odstawiam, Wcisneli mi to w kraku u Oliwiera i kazali lać . Pachnie to trochę ubezwłasnowolnieniem ale, no człowiek się cały czas uczy i polega na tym czasem co mówi sprzedawca - błąd.


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobson, zobacz czy da się to odsysać czy też mocno trzyma się skał, jesli trzyma się mocno to nie jest to dino i nie okrzemki

odsysa się laitowo zostaje tylko brunatny nalot, w palce złapać nie można bo sie rozpada, czasem tki glut siega 2 -3 cm i sobie faluje.


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kocha z rana i 1 kropla CORAL IE aquaforest na wieczór

Zrozumiałem z powyższego, że lejesz dwie krople dziennie. Ta kocha to tak nie po polskiemu :baby:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.