Skocz do zawartości
adrian28

zywa skala

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie na 550 litrów akwa i 120 sump ile zywej skaly bym musial miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz dać 40 kg żywej i kupić z 40 kg martwej (jest po 18 zł) w aqua medicupo jakimś czasie ożyje i będzie spełniać swoją funkcje. jest właśnie kilka ładnych aqwa w takim systemie.wiem że L.Bolewski ma swoje aqwa (cyba 300l) na 10 kg żywej i 30 martwej)zobacz sobie zresztą na stronce jakie efekty osiągnoł


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błażej :

możesz dać 40 kg żywej i kupić z 40 kg martwej (jest po 18 zł) w aqua medicupo jakimś czasie ożyje i będzie spełniać swoją funkcje. jest właśnie kilka ładnych aqwa w takim systemie.wiem że L.Bolewski ma swoje aqwa (cyba 300l) na 10 kg żywej i 30 martwej)zobacz sobie zresztą na stronce jakie efekty osiągnoł

nasz kolega pytał o żywą skałe a nie oto ile tego czy tamtego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc minimum to 10% czyli 55 kg oczywiście lepiej żeby było jej co najmniej dwa razy więcej. a i martwa skała po namoczeniu będzie ważyć o wiele więcej chyba więc nie trzeba jej tyle kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego 240l bede mial 50 kg zywej skaly wiec jak ty masz 550 to dalbym ponad 100kg a nawet 120 im wiecej tym lepiej takie moje zdanie

Z tego co mi mowili w Aqua Medice zawsze licz 20% objetosci akwa a martwej nie dawaj bo ja tez chcialem kupic pol na pol ale mi odradzili (wiem ze ta sa straszliwe koszty :) ) ale czego sie nie robi dla naszych podopiecznych:)


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem optimum to 25%, mam tyle w 30l no 7kg czyli trochę mniej i jest ok. tj. dużo przestrzeni na korale i sporo przestrzeni do pływania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie wymiary akwarium tego 550l??Bo to moim zdaniem tez wazne i jak chcemy ulozyc skale.

pozdr


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adi Zet :

moim zdaniem optimum to 25%, mam tyle w 30l no 7kg czyli trochę mniej i jest ok. tj. dużo przestrzeni na korale i sporo przestrzeni do pływania

Adi musisz mieć cięzką skałę ja mam około 25% i dla mnie jest zdeczka za dużo


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak minimum. Wiadomo im więcej tym lepiej. Ale z drugiej strony może być takze wogóle bez żywej czy np 3-4 kg do zaszczepienia akwa. I wcale nie musi byż gorsze ani trudniejsze w utrzymaniu niż na żywej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skala to jest rodzaj filtracji biologicznej.

Duza obsada = duzo producentow zanieszczyszen = wymagane duzo filtracji tj. skaly.

Mala obsada = malo producentwo zanieczyszczen = (wymagana) mniejsza filtracja.

Proste.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że skały procentowo w akwa mam mniej więcej jak ty raffy, z mojej skały tylko jeden kawałek jest dość ciężki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrian28

Tak jak tu juz podano- im wiecej tym lepiej. Wszystko zalezy od pozniejszej obsady. Mozesz na poczatek dac kilka martwych kamieni i na nch ulozyc np: 60 kg zywej skaly. Nie musisz od razu "zamurowywac" akwarium. Niech tez troche miejsca pozostanie rybom do plywania. W razie co zawsze mozesz pozniej dolozyc kamien czy dwa. Gdybys po 2-3 tygodniach i odessaniu brudu z dna wlozyl ok.30 kg zywego piachu to tez zwiekszy filtracje.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.