Skocz do zawartości
Gość buczi82

Prodibio Reef Booster - Odpieniacz przelewa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

W instrukcji jest napisane zeby wyl odpieniacz na okolo 2h, ja wylaczam na cala noc, rano bylem jeszcze w pracy, chialem teraz wlaczyc i przelewa i tak za kazdym razem, musze wtedy skrecac na minimum zeby doszedl do siebie i powoli, czyli po paru godzinach odkrecac na maxa... Ma ktos jakis pomysl zeby sie tak nie bawic w skrecanie i rozkrecanie, w sumie jeszcze nie spr jakbym powietrze przykrecil, ale tak czy inaczej musze co chwile patrzec czy nie przelewa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wyłączać. I tak sam siądzie na kilka godzin a chociaż będzie natleniał.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

No siadzie, ale pozneij przelewa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wyłączam i nic żaden nie przelewa - ani ten ustawiony na sucho ani ten na mokro


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

To ja juz nie wiem co ja mam z tym odpienkiem :/ a boje sie zostawic wlaczonego zeby mi szafki nie zalal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączaj odpieniacza.Reef Booster ma w swoim składzie dużo lipidów i sam gasi każdy odpieniacz.Mam w obiegu 1500l wody,odpieniacz gigant z pompą OR 6500 (przerobiony na igłę).Podaję 1 ampułkę RB co 3 dni.Po zadaniu RB odpieniacz który wali wszystko gaśnie na kilka godzin.Powodem jest zmiana napięcia powierzchniowego cieczy pod wpływem tłuszczu.Jak się lipidy rozłożą odpieniacz wybija jak wariat.Kubełek odpieniacza ma wielkość małego wiadra z odpływem do kanalizy a i tak muszę zakładać nakładkę bo piana podnosi dekiel.Czasami jak odpieniacz za mocno szaleje celowo wlewam do zbiornika kilka ml oliwy z oliwek żeby go zgasić.Nie wyłączaj odpieniacza i będzie OK.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.