Skocz do zawartości
grzeniu

Paprochy w wodzie! Jak zwalczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z glonami i z tymi paprochami bez glonów tez były. Akwarium 125l cyrkulacja 180l/h i 2600l/h, obieg 3000l/h .Woda przepływa przez watę potem gąbke trafia do sumpa tam odpieniacz i wegiel i absorber fosforanów potem gaka i powrót. Akwarium kostka i cyrkulacja ustawiana na rózne sposoby. Czy to mozliwe że skała jakas felerna i ciagle sie rozpada. życia nawet sporo karmie raz dziennie pół kostki mrozonek. odpieniacz na igle 2500l/hNJ. Parametry ok NO3 -0 PO4 -0salifet. pomózcie bo walcze i nic . Akwarium pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry przerzuć gąbkę za odpieniacz - to on przede wszystkim ma usuwać śmieci z wody, gąbka tylko je kumuluje.

Jakie masz zwierzaki kopiące, jak drobny piach? Co się dzieje po wyłączeniu cyrkulacji i obiegu-pył opada, unosi się, jest bez ruchu?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co filtrem kubełkowym? Możesz rozwinąć?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zarcik wzgledem ostatnich "goracych" tematow.

Choc gdyby podlaczyc kubelek tylko z wata to mysle ze po paru godz. Woda zrobila by wieksze postepy jezeli chodzi o klarownosc.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem podwójną warstwę waty w kominie a po wyłączeniu cyrkulacji to napiszejutr. Z kopiących to mam tylko babkę złotą. Piasek pink bio aktiv standard nie ten biały najdrobniejszy.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo tydzień po podmianie jest to samo. Dozuję wódkę 1,5 ml/24 i ca + kh balinga bez soli bez soli bo mam glony. WAta wyłapuje ale cały czas jest syfek. Karmie raz dziennie pół kostki? już nie bardzo wiem co robić. Chciałem na przeczekanie ale niepomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry filtr kubełkowy z watą i wymiana waty co dwa dni po zrobieniu "młynu" w akwarium.

Takie rady moje są ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu, doraźnie możesz owinąć watą akwarystyczną pompy cyrkulacyjne, to najszybszy sposób - o ile te paprochy są na tyle duże, że wata je wyłapie. Ale źródła pyłu też warto poszukać.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Owiniąłem pompy watą wyłapały trochę bo sie przybrudziły, w 125l akwarium obieg 3000l/h i podwójna wata w kominie, cyrkulacja 2600 i 1800 i rano jest dobrze i z biegiem czasu a najgorzej wczesnym wieczorem w wodzie najwiecej syfu chyba pomieszanego nieco z powietrzem. I tak regularnie codziennie, rano dobrze wieczorem dużo gorzej. Może to wina glonów podczas fotosyntezy wydzielają do wody tlen i on takie sprawia wrażenie. Jeszcze zostało mi spróbować wyłączyć pompy cyrkulacyjne i sprawdzić czy to nie wina piasku. Moze macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 126l to samo juz mnie k.....a bierze chyba skała!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak przy nawożeniu wódą (w szczycie 2x 1,5ml na 400l obiegu). jasne, cienki, najczęściej włókniste cząstki w wodzie. to był osad, który zbudowały bakterie w hydraulice. po odstawieniu wódki jak ręką odjął. to moja interpretacja zjawiska z mojego zbiornika, być może mechanizm był inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może bo ja leje 2ml na dobę , ale od kilku dni schodze z tej dawki i obecnie jest 1,5ml. Fajnie by było gdyby to to ale w drugim akwarium już od tygodnia jest bez wódki i niestety ten sam objaw. Będę pisał czy się zmniejsza ta ilość paprochów. bo wódkę odsatwiam na rzecz pelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem z 2ml na 0,6ml wódki i wymieniam co 2 dni watę w kominie i jest zdecydowanie lepiej i nawet glonów na skale mniej ale szybciej brudzi si,e szyba i lon nieco na piasek zszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam bardzo podobny problem, wódkę odstawiłem jakiś czas temu i nic się nie poprawia jak postępy u Ciebie? U mnie dochodzą także bąbelki powietrza, mimo że mam bubble stop przed pompą obiegową.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę dopiero teraz bo moze sie komus temat przyda. Po paprochach ani śladu. Nic wiele nie zmieniałem, odstawiłem nawożenie wszystkiego, zostawiłem tylko Balinga Ca i KH. Kilka osób dobrze podpowiadało że to wina przenawozenia i wyprostowanie trwało kilka miesięcy. Ale udało się.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.