Skocz do zawartości
amsam

Ile czasu pracy odpieniacza na początek?

Rekomendowane odpowiedzi

Nalewam wodę do swojej pierwszej 420 l solniczki. Ile na początku czasu pracy odpieniacza zastosować? czy od razu 24 godz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłem na 24h. Na początku wywalał sporo mętnej wody i trzeba było pilnować, żeby nie przelał (opróżniałem na wszelki wypadek codziennie przez pierwsze dwa dni), ale teraz po 4 dniach było tylko połowę kubka.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial skale, to po co go wylaczac ? To "najbrudniejszy" okres akwarium. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był temat o zabijaniu przez odpieniacz bakterii, a te na początku są bardzo potrzebne. To nie lepiej w ogóle nie włączać odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej zostawić włączony odpieniacz i dodawać bakterie?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaj bakterie, zostaw odpieniek na 3-4 godziny, daj im czas sie zasiedlic i odpalaj odpieniek.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym 24 na dobę, odpieniacz też natlenia wodę a to też potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 5 groszy takie :

- Jak startujesz na zywej skale to odpieniacz caly czas. W pierwszym tygodniu -dwoch, mozesz dac odpieniacz pelna para bo skala wyrzuca duzo syfu. Potem mozna mu zmniejszy wydajnosc nawet o 75, lub okresowo nawet wylaczyc.

- Jak startujesz na suchej skale to pompa curkulacyjna marszczaca powierrzchnie wody jako napowietrzanie w zupelnosci wytraczy- odpieniek OFF.

- Jak startujesz na metodzie probiotycznej czyli specjalne bakterie i wodka, lub pelety pierwsze kilka godzi po dodaniu bakterii odpieniacz off potem caly czas pelna para


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robiłem drugi start, pierwszy bez odpieniacza. A drugi z odpieniaczem. Ten drugi start jest szybszy.

IMVHO jeśli masz odpieniacz to trzeba go włączyć i czekać, a jak nie masz to czekać.

Bakterie się będą rozwijać tak czy inaczej, a zbiornik sie w koncu ustabilizuje.

pozdr

newrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chłopaki. Ubaw mam niebotyczny, doadałem żywy piach i "mleko" jacię proszę. ale ponoć trzeba odczekać. Będzie klarowna. Pompy cyrkulacyjne troszkę mi go ganiają aż do gołej szyby dolnej. Chyba muszę je przestawić? Jak jest u was mocno jest przesypywany w inne miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.