Skocz do zawartości
adamoo

buczenie pompy OR 2500 w turboflotorze multi sl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni jestem posiadaczem turboflotora multi sl wraz z pompą OR 2500 cholerka kultura pracy tej pompye pozostawia wiele do życzenia dość mocno ją słychać czy można jakoś ją wyciszyć ewentualnie jaką pompę byście proponowali w zastępstwie


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to dla Ciebie pocieszenie, te mam PH 2500 z wirnikiem igielkowym. Uzywam jej teraz do napowietrzania wody przy napelnianiu zbiornika ... i buczy bardziej niz obiegowa OR 3500.

A co do wyciszania, to J.Fitas na swojej stronie przedstawial przepis zalewania zywica tych pustych komor wokol komory wirnika - podobno to troche zmniejszalo halas.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh pociecha to niewielka ale zawsze coś dzięki


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zasysa za dużo powietrza i wirnik wpada w rezonans.

Albo daj jej trochę czasu. ktoś kiedyś pisał że ucichła po dobrym tygodniu pracy.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt z tym powietrzem! trzeba pokombinować. A może cały odpieniacz na gąbce osadzić.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedys pisal ze podwiesil pompe n ażyłkach i pompa tak jakby wisi w sumpie, i niby ucichla


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja na wyrażne żądanie żony muszę uciszyć moją pompę obiegową będę próbował i z żyłką i z gąbką zobaczymy co to zmieni.

Teraz poprostu w rezonans wpada cała szafka i buczy. jak pompę podniosę to jest cisza ale nie będę siedział i pompy w nocy trzymał. A odpieniacz cicho działa i nikomu nie przeszkadza. a mam Beasta


na razie zzlikwidowane akwarium ale mała nano o nietypowych kształtach już się rodzi w mojej głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam podwieszenie pompy. U mnie jest po tym zabiegu ciszej. Dodatkowo, jeśli powiesimy pompę dość wysoko (blisko powierzchni wody) zwiększa się ilość pobieranego przez nią powietrza. Ja nawet zbudowałem nowy odpieniacz dostosowany do powieszenia pompy na odpowiedniej wysokości. Zalanie żywicą pustych komór jeszcze przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. W zwężce masz włożoną oryginalnie redukcję (jest czarna, zatem ciężko ją na pierwszy rzut oka zauważyć). Jak ją wyciągniesz, też będzie ciszej. Pompa będzie zasysała jakieś 30% więcej powietrza, przez co możesz mieć niewielki kłopoty z jej regulacją (będzie "za wydajna"). Spróbuj. Na pewno ustawienie na gąbce, albo podwieszenie dodatkowo wyciszy. Niestety nasze szafki są jak pudła od gitary.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówisz pudła od gitary no i te pompy są głośne cholernie jutro coś będe kombinował bo nie idzie tego słuchać a co dopiero spać obok takiego czegoś


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę udało mi sie ją wyciszyć zastosowałem rozwiązanie z Beasta gdzie pompa wisi na wężu i nie dotyka sumpa dzięki za podpowiedź


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.