Skocz do zawartości
Przemek

Oświetlenie typu Power Compact w akwariach nano-reef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka osób pytało mnie ostatnio, jak spisują się świetlówki typu Power Compact w małych akwariach rafowych. Sam w domu mam taką rafkę - oświetlenie tam to:

Power Compact 50/50 - Actinic 03/10.000K - moc 18W

Power Compact 7300K - 18W

Cyrkulacja to Step3, grzanie to 50W jager. Akwarium to standardowy Hexagon Aquaela(Pearl czy jakoś tak), z wbudowanym filterkiem mechanicznym - dałem tam watę, a w drugiej zeovit.

Na dnie piasek z domieszką calcium(nie mamy jeszcze w ofercie - choć kilka osób kupiło go od nas ze sklepu - z próbnej dostawy). Ma ziarnistość cukru, zaraz po wsypaniu woda się robi biała(od wapnia) - ale dzięki domieszkom Ca i Mg w dosyć długi sposób buforuje wodę i powoli(przekopowyany np. przez babeczki) oddaje pierwiastki do wody.

Skały jest ok. 13kg - koralowce to kilkanaście miękkich (grzybków, sarcopytonów, xenia, gąbki), ale także spsy(3 montiporki, acropora) oraz małż.

Podmiany wody - 10 litrów tygodniowo, pierwiastki i wapń uzupełniany za pomocą PurpleUp - 2ml dziennie.

Wieczorkiem cyknęwięcej fotek - aparat mam w aucie(a auto pojechało)

1-nano60l.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelny profesjonalizm wykonania i doboru zwierzakow:)

Poprostu super:)

Jestes najlepszy:) Przemku:)


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszlem na stronke reefshopu reklama power compact klikam i przenosi mie na glowna i co i nic.nie ma tej oferty ani opisu.

takie pytanko czy stosujac ten preparat purple nie trzeba dozowac wapnia oddzielnie .wystarczy wlac odpowied ilos mil i ok.jak to jest z tym


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie zastanawia....po djabła dałeż zeowit do kaskady/mechanicznego??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zeovit - chcę w ten sposób wspomóc filtrację, bo to ni berlin(brak skimmera) ni inny wynalazek.

Sama mettoda to nic inneog jak ekport organiki z przemiany materii poza system - czyli robi to co skimmer nie wyjaławiając przy tym wody.

"To" ma 60 litrów.

Power Compacty sa już w um-umie - będa pewnie dziś wieczorem w reefshopie.

Dziś takze(a moze jutro) poćwiczę świetlówkę energooszczedną 55W tak aby przerobić ją pod PC 55W - foty będą na forum(w artykułach)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOZEMY PROSIC WIECEJ FOTEK i ew.wymiary tego cuda

POZDRAWIAM

DAREKN12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemek! moze dasz fotki pokrywy i opis jak zamontowales pc plus jakies dodatkowe info na ten tamat.jak przerobiles obudowe itp

nie kaz na czekac


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie doczekamy!


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrze że tydzień się skończył - będe miał czas aby popracować w spokoju i poodpisywać na listy. :)

Co do akwarium - do Galerii wrzuciłem więcej fotek - także oświetlenia - jeśli ktoś ma jakieś pytania lub uwagi proszę pisać w tym wątku lub w komentarzach do galerii.

O samym zbiorniku już pisałem wyżej - dołożyłem jeszcze jednego PC 18W actinic - wszystko świeci jak szalone.

Aktualna obsada to:

3szt Chromis virdis

1szt Pseudochromis fridmani

1 Synchiropus splendidus - mandaryn wspaniały

1 Amphiprion melanopus + ukwiał Entacmae quadricilor

3 krewetki tańczące

1 krewetka ukwiałowa - Perclimenes brevicarpalis

1 Fromia milleporella

Około 20 gatunków koralowców miękkich , 3 koralowce twarde.

Cyrkulacja - Step 3, grzałka Jager 50W.

I to chyba wszystko.

http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=500

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do oswietlenia jakich statecznikow uzyles i jak ma sie pc 50/50 55wczy oprocz tego nalezy dozucic jakis pc z bialym swiatlem (tak na 60l) bo nie wiem no i czy mocno sie grzeja pod pokrywa


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stateczników użyłem w dwóch przypadkach oryginalnych -do ostatniej od świetlówki energooszczędnej.

Nie rozumiem pytania - jak się ma PC 50/50 ?

Grzeją się dużo mniej niż T5 - można normalnie trzymać.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem obudowę żarówki i podłączyłem pod nią PC.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale statecznik konwencjonalny czy elektroniczny


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedyś żarówki kompaktowe(energooszczędne) z zapłonnikiem konwencjonalnyM? :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie na tym nie znam dlatego pytam i szukam jakiegos taniego rozwiazania a tak przy okazji te kilka kamykow zeovitu to ile i jak czest trzeba /nalezy go wymieniac i jesli nie tajemnica to ile tek w przyblizeniu koszt takiego akwa cie wyniosl


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do orindaben, napisz jakie jest najmniejsze opakowanie zeovitu i ile kosztuje ,oraz w jaki sposób ty go stosujesz w 60 litrach.


"Plany...,plany ;)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ZeoVitem to jest troszeczke inaczej jakby sie wydawac moglo ....

Pytanie - " jakie jest najmneijsze opakowanie ?" jest nie na miejscu ze tak powiem.

Raczej jaka ilosc ZeoVitu jest potrzebna na dany zbiornik ?

dodam ze nie moze byc go ani wiecej ani mniej tylko odpowiednio do ilosci wody w tanku , podobnie z bakteriami i pozywieniem dla bakteri , w przeciwnym razie mozna "popalic" korale.

ZeoVit nie dziala na zasadzie - wkladam wegiel aktywny do sumpa i sprawa zalatwiona....

Producent zaleca tez robic przerwy w oplukiwaniu wkladu ( i ma to swoj cel) z tad wklad umieszczamy w przystosowanym do tego ZeoVit Filtrze aby wpelni wykorzystac ta metode , zeby poprawnie funkcjonowala i nie nastarczala nam dodatkowych nie potrzebnych problemow ...itd

Radze troszeczke wiecej poczytac o tej metodzie , ktora jest coraz bardziej rozpowszechniana trzeba przyznac :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zeovithem tak jak napisał Swirley - nie jest prosto.

Najmniejsze opakowanie to litr - koszt 49zł -w moim akwarium starczy pewnie na 6-8 miesięcy. Ale do tego trzeba dokupić bakterie(zeobak) oraz Zeofood oraz Zeostart. Bez tego system nie "ruszy".

W ogóle muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tego, jak wygląda akwarium i zwierzeta w nim bez odpieniacza. W wodzi widać poruszające się tysiące malutkich(ok.0.1mm) stworzen - coś jak cyclop. Koralowce pięknie się pompują - xenia popmuje jak szalona - nigdy mi się to nie zdarzyło aby pracowała aż tak w zbiorikach stabilniejszych. Na pewno ma na to także zwiększony wpływ organiki w akwarium - na szczęscie glonów nigdzie nie ma

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten filterek mecha to ile litrow na godzine tloczy wody bo to wazne jest przy tym systemie a co do kosztow to tak na poczatek 270 za chemie tak se obliczylem plus kaskada


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, a jednak bez odpieniacza:yes To fakt, jakie tabuny rozmaitosci w krystalicznie skadinnad wodzie plywaja, a juz w nocy...!!!


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.