Skocz do zawartości
dziuso27

Hale z blachy dwuwarstwowej-ktos handluje??

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jako ze w naszym gronie posolonych mamy ludzi wszelakiej masci,zawodow i z roznymi biznesami,chcialem spytac czy jest ktos zajmujacy sie sprzedaza(lub produkcja)i montazem hal i garazy z blachy warstwowej.Rozgladam sie za takim czyms i moze ktos z kolegow w tym siedzi..wszelkie info prosze na pw.

pozdrawiam jarek.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie,ale z ciekawości zapytam do czego Ci potrzeba ? Ja właśnie kończę spłatę leasingu za maszyny i marzy mi się swój warsztat by nie płacić za norę 3000 za miesiąc.Niedawno szukałem po necie ofert,ale kompletnie się na tym nie znam a ceny szokują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej marku..dokladnie na to samo..ha ha..na warsztat..ceny sa spore,ale porownujac np.taka hale z 2 wjazdami(bramami) wybudowana,potem ja wykonczyc to taniej wychodzi z blachy dwuwarstwowej..ja za bardzo kumaty w tym tez nie jestem ale z tego co sie dowiedzialem to wlasnie bardziej sie oplaca taka postawic..robisz tylko wylewke o odpowiedniej grubosci(np.jesli masz zamiar mocowac podnosciki dwukolumnowe to min.25cm)oraz wielkosci,zamawiasz hzale-firma robi ci projekt gratis,przywoza i montuja..montaz to 2-3 dni..i gotowe..elektryke i reszte oczywiscie extra musisz zrobic..pozatym plus jest taki ze nie potrzebujesz typowego pozwolenia na budowe stawiajac taka hale..kolejna oszczednosc..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wpierw bym musiał się rozejrzeć za parcelą bo nie mam,wstępnie szukają mi już dwa biura nieruchomości,ale będzie trudno bo chcę ją mieć przy samej drodze i najlepiej ruchliwej.

Na allegro widziałem dużo ofert hal na wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami jednak warto sie zastanowic czy nie warto placic najmu :)

Zwłaszcza, gdy taką halę może tornado porwać ;)

Z działkami to nie ma lekko, trzeba szukać, nie tylko po biurach...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozumie, że pisząc dwu warstwowe masz na myśli płytę warstwową z wypełnieniem pomiędzy blachami izolatorem (poliuretan, styropian, wełna) jeśli tak to:

1. płyty warstwowe są materiałem nie nośnym w znaczeniu - nie mogą być stosowane bez podparcia (konstrukcji nośnej)

2. stawianie na płycie z płyt warstwowych obiektu nie zwalnia z obowiązku pozwolenia na budowę - projekt, wymóg konstrukcji i sama konstrukcja, chyba że w Niemczech są inne przepisy prawa budowlanego

3. jeżeli byś się zdecydował na montaż płyt bez konstrukcji (jest to możliwe ale wbrew przepisom) to mocno masz okrojone gabaryty obiektu

4. jeżeli jednak obiekt będzie na tyle mały że można by było zrobić go bez konstrukcji (wbrew aprobatą - przepisom) to pamiętaj, że w miejscu bramy / bram wjazdowych misi być konstrukcja wsporcza bramy

Jeżeli był byś zainteresowany płytami warstwowymi - www.paneltech.pl


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos takiego mniej wiecej by mnie interesowalo,tylko obie bramy tej samej wielkosci..no i nie musi byc az tak wysokie..

post-11560-0-42703200-1354017346_thumb.jpg


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego obiektu musisz przejść całą procedurę uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Konstrukcja nośna jak najbardziej wymagana - na etapie projektowania nie zapomnij o projekcie wykonawczym konstrukcji - częsty błąd inwestorów.

Jeśli chodzi o obudowę, na foto materiał to poliuretan ale jeśli chcesz zejść z kosztów to może być zastosowany styropian - znacznie tańsze płyty - chyba że projektant zdecyduje coś innego.

Jeśli obiekt za granicą to lepiej skorzystać z "miejscowych" projektantów, często są problemy z zakresem uprawnień projektowych między krajami.

A tak, jak ci pisałem na pw - jeśli poważnie myślisz to zacznij od projektu budowlanego - na jego podstawie będziesz miał oszacowane wszystkie koszty inwestycji.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.