Skocz do zawartości
not_kr

Solowiec dla kauderni - Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Krakusów - czy ktoś zajmuje sie hodowlą solowca ??? wczoraj moje kauderni tak się pieściły że aż dzisiaj samca w pysku wybuliło :-)

No i chyba będę potrzebował wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się wstrzymaj, ja zakupiłem sitko, jaja brzęczyk. A samiec w 2 tygodniu zjadł jaja. :)

Ogólnie z tego co zrozumiałem to nie jest za skomplikowane i powinieneś dać radę sam karmę otrzymać w 2 dni.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak Ojciec wytrzymał czy pożarł jak to jest pierwsze tarło to młodych niestety raczej nie będzie

-jak stary jest samiec?

-nabrał masy tłuszczowej przed tarłem?

co do artemi to:

w sieci "kakadu" znajdziesz jaja+sól taki istan sera , ale drogo coś około 6-zetów na 2 dni starczy jakość co prawda super.

Najlepiej zamów sobie na alledrogo i woda z podmianki za 30zł kupiłem 100g

nastaw wylęg dopiero 26...27 dnia po tarle jak zobaczysz oczy i płetwy u ojca w pysku

pozr..

ps. sam dopiero przecieram szlaki z narybkiem pteropageonów jak na razie 3dzień i wszystko git :thumbup:


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje po jakis 3-4 tygodniach od kazirodczego obiadu, wczoraj znowu spróbowały.

Ja próbnie zrobiłem tak :

- butelka 1.5 l ( nie polecam tej od wody "mama i ja" za bardzo żebrowana jaja utykają)

- brzęczyk ( koło 20zl) + wężyk + kostka lipowa do butelki ( lepszy będzie kamień bo zatonie)

- jaja i sitko z jbl artemio

- woda solona z podmianki

- temp ok 25 stopni , wylęg nastąpił po jakiś 46 h

- mam mieszane uczucia czy potrzebne jest sitko i którego z nichu żyć jak artemia podrasta po dniu,dwóch

- wyssanie młodych skorupiaków bez otoczek jajek ( psują wodę) można spróbować używając prawidłowości , że płyną do światła

Powodzenia!

nowy gobiodon coś miał do jedzenia.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast kostki czy kamienia lepiej zrobić dziurkę w nakrętce dopasować ciasno wężyk, odciąć część dolną butelki, i w nią wstawić część górną nakrętką do dołu i mamy prawie profesjonalny aparat do wylęgu

co do siateczki to nie jest konieczna

artemia jest najlepsza zaraz po wykluciu, im większe mają woreczki żółciowe tym lepiej więc 2 dni to max

ja jadę na dwóch takich butelkach jak opisałem wcześniej, wznawiam hodowlę na zmiane co 30..35 godzin


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.