Jump to content

koma

Klubowicz
 • Content Count

  181
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wwa
 • Akwarium
  Reef master led

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dla mnie największy chwast to parazoa ( te żółte, łączące sie ze sobą, najpewniej Parazoanthus gracilisj ).
 2. Ja mam Bresser Biolux NV z lidla >200 zł, bywają na dzień dziecka czy święta. Obejrzałem lasonoga, trochę "nogi" asteriny, jakieś wieloszczety, kolega ma ladny filmik z dafnią . Z okularem ciężko mi się używa, lepiej na kamerce. Bakterii nie widziałem i pewnie nie zobaczę, bo powiększenie na kamerce to 640, a ja x lat nie używałem mikroskopu. Ponoć słodcy go kupują, by oglądać nicienie swoich rybek.
 3. Może je fizycznie usuń poza akwarium, kolega mi je jakoś odrywał. Piękne różnorodne kolory, szkoda niszczyć. One nie lubią światła może daj je wyżej ,, może trochę przygasną zaczną wędrować. Większy ruch wody? W sumie przyjmują pokarm, więc mogły by łyknąć Joe's Juice i może, by im zaszkodził. O specjaliście pokarmowym od rodactisów nic nie słyszałem, na brzydala nie licz.
 4. Co do fałszywych glonożerców, to mi kiedyś jeden sklep sprzedał kraba calapa calapa jako glonożercę.. potem z przerażeniem odnotowałem, że on wyciąga z muszli ślimaki, musiałem go dokarmiać podwórkowymi, bo nic innego nie chciał jeść.
 5. Zobacz to, zdjęcia są bardzo podobne : http://ww2.mdsg.umd.edu/interactive_lessons/biofilm/hydroid.htm
 6. W poprzednim zasilacz był 12V więc dość standardowy. W nowym widzę na belkach led napisy 230V wiec stateczników w obudowie pewnie nie będzie, z ciekawości, jak możesz cyknij fotkę wnętrza.
 7. Też kiedyś znalazłem informację, że to ten sam gatunek. Po łacinie dura to twarda a brassica to kapusta. Z wyglądu to ta palczasta nie pasuje wizualnie do kapusty. Gatunków sinularii też trochę jest :http://www.marinespecies.org/aphia.php?p=taxdetails&id=205854&allchildren=1   Sklepy często gatunku nie klasyfikują i piszą Sinularia spp albo nic.
 8. Z innych wątków i ostatniego zdania domyślam się, że masz wersję LED. Niestety tej pokrywy nie rozbierałem i nie wiem ile tam przerobili. Napiszę, co ustaliłem,bo może takie drobne wskazówki Ci jakoś pomogą w diagnostyce kiedy wszyscy mają wolne. Wiem tylko, że mi potrafiło paść pół modułu ( jedna strona świeciła,jeden COB nie świecił) i jeden moduł LED ( jeśli nie wszystkie) można wyjąć a reszta wtedy działa. Podejrzewam, że to prędzej sterowanie/zasilanie. Jakbym miał gwarancję i podejrzewałbym sterownik, to bym przy nim nie grzebał więcej jak wspomniał Baszurek (kostki). Może być też tak, że jest jakoś ustawiony w trybie nocnym a samo wyświetlanie nie działa. Wciskanie guzików od światła nic nie daje czy światło mryga na chwile?
 9. Taki stan wycieńczenia i chowania bez chęci jedzenia to widziałem po walkach ryb z błaznami.
 10. koma

  Zgubiłem Brzydala

  Ta ryba jest nie do zdarcia,. Wyszło na to, że po ~2 latach dunkę zaczęła jeść. Ona z wiekiem rozszerza dietę (sam widziałem jak skubie glony z szyby). Uważaj na swoją dunkę.
 11. Z ciekawości. Masz wersje led i wymieniasz, bo Ci się zużyły, jeśli tak to po jakim czasie ? Czy masz t5 i chcesz mieć ledy? Czy może kolor Ci za biały?
 12. Ja do dolewki używam barwiga 333 i zasilacza 12v, oraz "Moduł zasilacza regulowanego LM317T o napięciu wyjściowym 1,2V - 37V",węża eheim 9/12. Po jakimś czasie ( kilka minut pracy) nie jest w stanie pompować i musi odpocząć ( traktuje to naiwnie jako dodatkowe zabezpieczenie). Kiedy przeglądałem pompy w erybce podłączane do 230V, miały dużo niższe wysokości tłoczenia niż zasilane DC i pewnie pompę z reefmax też to dotyczy.
 13. Brzydal je euphylie, przynajmniej u mojego były na początku listy. Ta ryba potrafi mocno szarpać, parę razy widziałem jak pastwiła się nad ślimakiem czy wyrywała aiptasie ze skały. Z tym uszkodzeniem szkieletu to nie potrafię sobie wyobrazić,masz fotkę? Umnie po zżarciu euphyli szkielet był ciągle "ząbkowany".
 14. Kiedyś mi wymieniali płytkę zasilacza i statecznik. Za każdą rzecz na miejscuchcieli 80 zl,więc pewnie wezmą nie mniej.
 15. Jakoś nie wierzę, że mu się uda, małe a skała strasznie porowata, dojdę z której strony i zaleje kawalek skały wrzątkiem. Za dużo miałbym teraz ryb. Niech idzie dalej, może trafi do większego akwarium.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.