Skocz do zawartości
amsam

Ile wody przez odpieniacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem Deltec APF 600 w 420l akwarium. Spływ z komina mam tak rozwiązany ze część spływa do sumpa bezpośrednio , a cześć przez trójnik do odpieniacza. Ile wody ma przez niego przepływać . pół na pół czy całość przez odpieniacz? To mój rozruch solniczki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Delteca potrzeba ok 650 l wody /h. Nie wiedzac, ile u Ciebie splywa, trudno jest powiedzic, czy pol/pol bedzie dobrze. :crybaby:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć zawór na dolocie do odpieńka i na wylocie - wtedy bez problemu sobie ustawisz właściwy przepływ i poziom wody w odpieniaczu (czyli de facto rodzaj piany).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

AP600 - 600l/h

APF600 - 800l/h

Takie sa zalecenia przez producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę mam NJ 4500 , trudno więc policzyć tak dokładnie wychodzi z tej mocy pompy że ptrzez odpieniacz musiprzepływać 1/5 całego spływu/zakłądając ze ok 4500 l na godzinę spływa. Czy dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dobrze, a praktycznie, to masz straty na podnoszeniu, hydraulice itp więc nie wiadomo ile tej wody tak naprawdę przepływa. Też podłączałem swój AP600 pod spływ i regulowałem zaworami do uzyskania efektu ładnej piany i żeby za szybko nie napełniało kubka.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4500l/h to pompa daje przy zerowym podnoszeniu,wiec jak pompuje na ponad metr to ma juz strate z 30%


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy się na tym że kupisz sobie Maxi Jeta 750 i nim będziesz zasilał odpieniacz, w końcu będziesz mial święty spokój, zasilanie odpieniacza ze spływu nie jest dobrym ani wygodnym rozwiązaniem, tym bardziej że dopiero zaczynasz z morszczyzną :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie jest dobrym rozwiązaniem. Stała ilość wody prostoe ze zbiornika, widziałem już takie rozwiązai i jest OK. Czym jest przewaga mechanizmu podania wody? Co za różnica czy będę ręcznie wciskał wodę, grawitacyjnie czy pompą, forma podania się nie liczny, tak sobie myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie jest dobrym rozwiązaniem. Stała ilość wody prostoe ze zbiornika, widziałem już takie rozwiązai i jest OK. Czym jest przewaga mechanizmu podania wody? Co za różnica czy będę ręcznie wciskał wodę, grawitacyjnie czy pompą, forma podania się nie liczny, tak sobie myślę?

Najlepiej będzie jak sam się przekonasz.......podłącz pod spływ, a po kilku miesiącach podłącz pompę. Obserwuj zbiornik, zobacz jak zareagują na zmianę zwierzaki :laughing: i porównaj swoje nastawienie do obsługi zbiornika przed i po.....modyfikacji.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam APF800 i tez zasilalem go ze spływu ale jutro przerabiam hydraulikę i odpieniek będzie zasilany przez NJ800.

Seb dobrze radzi, też zrób oddzielne zasilanie dla odpieńka, dużo to wygodniejsze.

Sent from my iPad using Tapatalk HD


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zasilam właśnie ze spływu nr1 odpieniacz z regulacja oczywiscie i chwale sobie sposob :) a spływ nr2 zasila refugium


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już kolejny temat w ciągu miesiąca dwóch o tym samym

dobra rada podłącz teraz na spływie, za miesiąc podłącz przez pompę zasilającą i gwarantuje, że już nie wrócisz do rozwiązania zasilania ze spływu - ale rób jak uważasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.