Skocz do zawartości
JACOOO3

500 l by JACOOO3

Rekomendowane odpowiedzi

Moje imie Jacek , jestem z Wroclawia Moja jedna z wielu pasji Akwarystyka :) Morska od niedawna do tej pory slodko-wodna jak u wszystkich lub ba prawie wszystkich pomyslalem za slodko to posole :thumbup: i cos z tego wyszlo :) ulubiony kawalek barwnej i kolorowej natury za szklem POZDRAWIAM I WITAM WSZYSTKICH Z NANO-REEF :welcome::welcome:

Edytowane przez JACOOO3 (wyświetl historię edycji)

432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No :clap:

To się pochwal co tam z tego posolonego wyszło :welcome:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No :clap:

To się pochwal co tam z tego posolonego wyszło :welcome:

Napewno niedlugo beda foty chwilowo mam dojrzewanie zbiornika i stabilizacje parametrow idzie dosyc szybko 30 % wody z dzialajacego zbiornika :) :)


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nowego pasjonata... w miare rozwoju własnego, możesz przekształcić (poprzez funkcje edytuj, użyj pełnego edytora) temat tego wątku tytułując go bardziej osobiscie od witam witam :) np "250 l by JACOOO3 ". Pozdrawiam i powodzenia! Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nowego pasjonata... w miare rozwoju własnego, możesz przekształcić (poprzez funkcje edytuj, użyj pełnego edytora) temat tego wątku tytułując go bardziej osobiscie od witam witam :) np "250 l by JACOOO3 ". Pozdrawiam i powodzenia! Mariusz

Jestem nowy dlatego tez dziekuje za dobre rady i licze nie tylko na pozytywne komentarze lecz krytyke , posiadam duze zaplecze warsztatowe wiec napewno pojawi sie tutaj sporo opisow sprzetu mechanicznego diy jak i roznego rodzaju elektronicznych sterownikow aktualnie zajmuje sie programowaniem i tworze sterownik na procesorach avr typu plc z komunikacja z pc jesli kogos to interesuje bede zamieszczal tutaj swoje osiagniecia w tej dziedzinie zalezy mi na stworzeniu czegos w rodzaju serca zbiornika czyli automatyczna podmiana , reg. temp dozowanie z pomiarem chemicznym poziom ph wszystkich szkodliwych zwiazkow wraz z urzadzeniami je eliminujacymi , plus sterowanie i monitorowanie podstawowych parametrow zbiornika tj oswietlenie temperatura pompy w tym efekt fali o okreslonych godzinach .... i wiele innych :thumbup::thumbsup:


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ambitne podejscie. Zapowiada sie interesujaco. Szczegolnie interesujace interfejsy komunikacji z pc.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Początki sumpa.

dscf5844e.jpg

.Wentylacja.

dscf5906v.jpg

.Start sumpa.

dscf5856p.jpg

.Widok poglądowy na szafkę mojego wykonawstwa.(oczywiście jeszcze w trakcie realizacji) :p

dscf5907r.jpg

Edytowane przez JACOOO3 (wyświetl historię edycji)

432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz czas na SOLNICZKĘ wink.gif

Pierwsze skały, mój pierwszy AQUASCAPING biggrin.gif

Data zalania 27.05.2012r.

dscf5854k.jpg

No i kolejne dodawanie skał...projekt wspólny z moją połową smile.gif

dscf5992w.jpg

Na dzień dzisiejszy pojawiło się troszkę glonów na skałach.

Edytowane przez JACOOO3 (wyświetl historię edycji)

432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam nowego posolonego :thumbup:

to teraz cierpliwości życzę :thumbsup:

tak na początek ;%29.gif

-ucz się od wielu kolegów np. z tego forum, którzy są bardziej zaangażowani w akwarystykę morską, obserwuj swoje akwarium i cierpliwości się naucz, bo to w tym hobby podstawa... i pamiętaj, na trudne korale masz jeszcze dużo czasu.

Nie dozuj mikroelementów na silę, to co w soli z podmiany mieć będziesz, wystarczy Ci na razie w zupełności (podobnie rzecz się ma z wapniem i reaktorami i ballingiem, na to przyjdzie czas).

Tyle ode mnie... życzę wytrwałości, konsekwencji, jeszcze raz cierpliwości w powiększaniu obsady zbiornika (bo wiem jak bardzo kuszą nowe zwierzaki do akwarium).

Pozdrawiam AnT :welcome:

p.s

masz paru morszczaków w Wrocławiu to umówić się na :cheers::gathering: łatwiej zawsze się wiedzę przyswaja

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT :unworthy: dzięki bardzo za słowa, ze sposobności kolegów z Wrocławia również :whistle:

Poniżej jeszcze dino(mam nadzieję, że ślimaki sobie poradzą) :D

dscf6071d.jpg

Edytowane przez JACOOO3 (wyświetl historię edycji)

432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja.

W zbiorniku pojawiło się:

PROTOPALYTHOA Green Implosion

dscf6413.jpg

PACHYCLAVULARIA VIOLACEA

dscf6411b.jpg

SARCOPHYTON CRASSICAULE

dscf6328n.jpg

SINULARIA - ASTEROLOBATA? czas pokaże

dscf6337q.jpg

XENIA - jeszcze się nie zaaklimatyzowała

dscf6329.jpg

DIADEMA SETOSUM

dscf6352v.jpg

i nasz pupil;) SALARIAS FASCIATUS wycałował akwe :lol:

dscf6380y.jpg

dostałem jeszcze NEPHTHYIGORGIA... chciałbym ją uratować może mi się to uda, choć wiem, że jest ona OGROMNIE wymagająca, co do jedzenia.

Obecnie wzniósł ramiona.

dscf6344f.jpg

...a tym czasem dojrzewamy :welcome:

dscf6334.jpg

Edytowane przez JACOOO3 (wyświetl historię edycji)

432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NITRATREDUKTOR PO TUNINGU :nuke:

yraf.jpg


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyraf :evil: ...Filmik z tymczasowym kubkiem - 1wsze uruchomienie po wielu testach :D


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Darku miałem to samo pisać ale mnie wyprzedziłeś :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pienił bardzo na mokro fakt, to 1wszy test ale teraz piana jest całkiem sucha (kwestia ustawienia poziomu wody) powietrze mam na max regulacja odbywa się poprzez zawór kulowy , podłączony jest bezpośrednio do spływu , który wprowadzony jest do odpienka pod katem dzięki czemu we wnętrzu woda płynąca z góry do dołu tworzy swego rodzaju wir, a pompa na igle miesza tylko powietrze z woda (w tą sama stronę czyli mamy podwójny wir woda i powietrze , moim zdaniem bardzo zwiększa to wydajność poprzez wydłużony kontakt wody z powietrzem i przyspieszone mieszanie pow-woda.


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry na dzień dzisiejszy:

PO4: 0,1/0,25 ppm

NO3: 0 ppm

KH : 6,7 dKH

Alk: 2,39 meg/l

Ca : 410 ppm

Mg : 1350 mg/l

Co sadzicie o parametrach? KH podnosić NaHCO3? Jak to się dozuje?

Od @pol doszło wężowidło zielone dość spore :D 60cmm dlugie i jeszcze parę innych, ale zdjęcia reszty dodam później :)

dscf6756x.jpg

Edytowane przez JACOOO3 (wyświetl historię edycji)

432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba za szybko wszystko...weź węgiel... <_<


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik : Symulacja sztormu w moim baniaku , filmem nie da sie jednak okazać nawet 10 % efektu :)


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt i Produkcja własna :) a odonus sie nie wystraszy niczego :) jemu sie to podoba :) wydaje sie być zaciekawiony i oczekuje nastepnego pomysłu :) heheh


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje pomysłu i oczekuje że napiszesz o nim coś więcej ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.