Skocz do zawartości
thomas516

po jakim czasie od uruchomienia akwarium mozna myśleć o koralach

Rekomendowane odpowiedzi

chciał bym się dowiedzieć kiedy od uruchomienia można myśleć o kupnie jakich kolwiek korali miękkich


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak długo masz już akwarium zalane ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy testy powiedza ze mozna i glony beda w odwrocie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero zalane , wolę pytań nawet o proste sprawy niż komplikować sobie życie, jaki poziom zasolenia najlepiej utrzymywać i jakie wartości wody powinny być , oczywiscie nie chodzi mi o idealne bo to ciezko osiagnać ale normy w jakich wszelskie stworzenia będą czuły się dobrze


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas teraz masz conajmniej 3 tygonie na nadronieie brakow.

Proste korale takie jak Sinularia, czy Xenia mozna wprowadzac dosyc szybko, ale pewne minimum musi byc spelnione.

Czeka Cie cykl azotowy ktory raz przechodzi bardzo burzliwie a czasami zupelnie bez glonow.

Nie mozesz miec NH4 i NO2. Od tego momentu mozesz mylslec nad bardziej prymintywnym zyciem.

Proponuje zalozyc wlasny watek, opisac zestaw i jakiekolwiek watpliwosci bedziesz mial pisz w swoim temacie. Ludzie chetnie wespra.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas teraz masz conajmniej 3 tygonie na nadronieie brakow.

Proste korale takie jak Sinularia, czy Xenia mozna wprowadzac dosyc szybko, ale pewne minimum musi byc spelnione.

Czeka Cie cykl azotowy ktory raz przechodzi bardzo burzliwie a czasami zupelnie bez glonow.

Nie mozesz miec NH4 i NO2. Od tego momentu mozesz mylslec nad bardziej prymintywnym zyciem.

Proponuje zalozyc wlasny watek, opisac zestaw i jakiekolwiek watpliwosci bedziesz mial pisz w swoim temacie. Ludzie chetnie wespra.

Thomas - Grześ Ci bardzo dobrze radzi - załuż swój wątek w "naszych zbiornikach" - podaj wszystkie dane a najlepiej jeszcze wklej kilka fotek - raz, że będzie to wiedza potrzebna aby ktoś mógł Ci dobrze doradzić a dwa będzies miał pamiątkę i z czasem będziesz widział jak się zbiornik rozwinął, ile i jak rozrastają się korale itd itp.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz założyłęm, wiecej fotek wkleje jak poniedzieli przyjdzie skała z 2 letniego akwarium, po zasoleniu mam mętną wodę, nie wiem ile coś takiego się utrzyma

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja w mim pierwszym zbiornik od razu po zalaniu wyjechałem po życie i resztę sprzętu ponieważ nadarzyła się okazja kupienia całego sprzętu, życia i żywej skały można powiedzieć że za cenę samej skały ale musiałem wziąć całe życie i po powrocie wpuściłem wszystko. Aklimatyzacja przebiegła dość sprawnie i szybko ale niestety padła jedna rybka (z 8 szt), a korale wszystkie przetrwały (euphylia, sarcophyton, grzybki itp, głównie miękkie) i oprócz jednej rybki która padła (kauderni) przy aklimatyzacji wszystko pięknie się przyjęło.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedział że przy zakładaniu akwarium po raz pierwszy, nawet jeśli parametry będą dobre po 2 tygodniach ( w co wątpię) to ja i tak bym się wstrzymał przez około 5-6 tygodni. Dla mnie, osobiście, czas po zalaniu akwarium to była ostra jazda. Bo tak na prawdę, to wprowadzając żywą skałę od razu masz w akwarium pełno życia, obserwacja tego co Ci z tej skały wychodzi, to też fajna sprawa. Plusem, tego że nie wpuścisz za szybko życia jest też to że masz pełne pole do popisu jeśli chodzi o eliminację ewentualnych plag, korekty ustawienia skały, czy ogólnie inne zmiany w swoim systemie. A tak, wpuścisz pokolca, czy inne wrażliwe rybki, bedziesz maczał łapy, ryby będą się stresowały, będą sie wysypywały, jak dla mnie nieciekawa sprawa. I ostatnim, chyba najważniejszym plusem późnego wpuszczania życia jest to że uczymy się cierpliwości, która jeśli chodzi o morszczyzne to chyba podstawa. Heh, nim założyłem swoje pierwsze akwarium ze wszystkim mi sie spieszyło, wszystko musiało być już-teraz-zaraz, teraz uważam że czekanie na coś rok to znowu nie aż tak dużo czasu :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze zapomniałem dodać że wkładając pierwsze życie do akwarium wlałem też 1/3 pojemności akwarium wody ze zbiornika z którego pochodziły ryby i skała.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaniu wody z dzialajacego juz zbiornika czas oczekiwania na wprowadzenie bardziej zaawansowanych form zycia to minimum 3-4 tygodnie, jesli woda spelnia wszystkie warunki, o ktorych nie bede sie rozpisywac bo napewno mozna na forum doszukac sie tego tematu. Cierpliwosc jak najbardziej wskazana w tym temacie. Wrazliwosc takich akwariow jest duza, wiec lepiej odczekac niz potem zalowac zyjatek ktore nie przetrwaly. Pozdrawiam


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.