Skocz do zawartości
bober6662

Zamawiał ktoś z ameryki coś?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jak wygląda cała procedura i koszty jakie trzeba było ponieś przy kupnie czegoś konkretnie takiej lampki

http://www.amazon.com/TaoTronics-TT-AL05-Aquarium-Coral-Output/dp/B006OVXN94/ref=pd_sim_sbs_lg_1#productPromotions


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak wygląda cała procedura i koszty jakie trzeba było ponieś przy kupnie czegoś konkretnie takiej lampki

http://www.amazon.co...oductPromotions

Witam.Przed dwoma tygodniami kupiłem na Amazon przedmiot wartości 200$,koszty wysyłki 23 $ plus zabezpieczenie 58$ (opłaty celne),czas dostawy 2 tyg.Płaciłem kartą kredytową - podajesz numer karty i swoje dane.Mino tych dodatków cena nadal była dużo niższa niż na naszym rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przed dwoma tygodniami kupiłem na Amazon przedmiot wartości 200$,koszty wysyłki 23 $ plus zabezpieczenie 58$ (opłaty celne),czas dostawy 2 tyg.Płaciłem kartą kredytową - podajesz numer karty i swoje dane.Mino tych dodatków cena nadal była dużo niższa niż na naszym rynku.

To teraz czekaj na pismo do zapłaty podatku, chyba ze w Polsce są inne przepisy celne niż w uk.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Też kilka razy kupowałem i jest taniej ale gorzej jak się zepsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opłaty celne będą niższe niż 58$ to na kartę kredytową przyjdzie zwrot.

Ja jak ściągam ze stanów cały kontener wart 30 tyś $ to cło płacę tylko od kilku artykułów na które jest cło a pozostałe wchodzą bez cła. Oddzielną kwestją jest VAT który trzeba zapłacić ale to przy zakupie na firmę.

Czasami też kupuję coś dla siebie i jeszcze nigdy mi niczego nie doliczyli osobną korespondencją z Celnego.

Na paczce czasami są jakieś pieczęcie lub nawet nie.

Ale często sklepy pobierają zaliczkę na ewentualne opłaty celno skarbowe i różnicę po dostawie zwracają na kartę.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Chińczycy radzą sobie w inny sposób, jak ściągałem lampę LED za 120 $ to na Fakturze była cena 20$ bo do pewnej wartości zakupów/importu nie pobiera się opłat celnych.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem z chin i usa bardzo dużo. Z vatem i cłem to jest loteria. Próbowałem różne sztuczki: zaniżenie wartości, wysyłka jako gift i było bardzo różnie. Raz dostawałem dokumenty z urzędu celnego a raz nie. A papierkologia jest bardzo upierdliwa. W urzędzie celnym nie pracują idioci. Jak napiszemy, że coś kosztowało 20USD a w paczce mamy taką lampę to prawię na pewno dostaniemy wezwanie do złożenia dokumentów w tym udowodnienia, że za to tyle zapłaciliśmy. Jak nie jesteśmy w stanie udowodnić to celnicy wycenią to w zasadzie wedle uznania.

I jeszcze jedno. W necie wszędzie piszą, że jak poniżej 100 USD to nie mamy się czego obawiać. I jest to połowiczna prawda. Cła nie zapłacimy, ale cło to tylko kilka procent. Gorzej jest z vatem. Tam stawki zwolnienia są poniżej 20-30 USD (ale dokładnie nie pamiętam).

Dodam jeszcze, że jak jest klika przesyłek w drodze to jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś się przyczepi. Ale to jest tylko moje spostrzeżenie.

Edytowane przez zulus (wyświetl historię edycji)

Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.