Skocz do zawartości
patunho

Jak zacząć od zera ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu zastanawiam się i nosze z zamiarem założenia swojego kawałka oceanu...

W zaiązku z tym mam mnóstwo pytań :)

Proszę wybaczyć jestem tu świerzy ...coś poczytałem ... coś wiem ale od strony czysto teoretycznej

a praktyka jak wiadomo to cos bezcennegW tematach jak założyć /wystartowac z akwarium morskim spotkałem się z odpowiedziami głównie by nie powiedziec tylko od strony mechanicznej tzn.

Wymieniacie co jest potrzebne ile trzeba czekac itd.

Lecz nie spotkałem sie lub też nie potrafię szukać :) tematu związanego co zrobic gdy zasolimy wodę

otrzymamy odpowiedni parametr i co dalej czy cos dodajecie do wody ? (bakterie ,substancje,uzdatniacze)

no i jakie po tym wszystkim powinny byc wszystkie współczynniki?.

Byc może jest to sprawa prosta ale dla mnie szarego człowieka czarna magia :) Chcę zrobic cos co bedzie miało sens , krok po kroku jak sie należy nie na szybko.

z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Niestety niema jednej odpowiedzi co zrobic

Napewno co trzeba czytac to forum od A-Z

Wszystko o co pytasz jest tutaj na forum zeby znalezc trzeba przeczytac

jak juz przeczytasz zrob to jeszcze raz co by zrozumiec

dzial dla poczatkujacych

http://nano-reef.pl/forum/56-dla-nowicjuszy/

Budowa od podstaw znajdziesz tez tu

http://nano-reef.pl/forum/66-nasze-akwaria-np/

Powodzenia

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci przeczytać na początek od deski do deski kilku wątków- dzienników baniaków o rożnym litrażu. W tematach o baniaczkach 30l ( jest ich tu mnóstwo ) są odpowiedzi na wiekszosc podstawowych pytan (procz tych o odpieniacz ).

Potem wystarczy przeczytac reszte forum ;)

No i zawsze poszukaj nim zapytasz - odpowiedz juz na tym forum prawdopodobnie padla.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Fajna wiadomosc to ta, ze po zalozeniu akwarium, przez pierwsze 2 miesiace nie trzeba nic robic, a potem juz z gorki. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale zalewamy zasoloną wodę akwarium i co potem dodajemy/wlewamy ? co jest potrzebne by wszystko nam zagrało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dużo wiedzy, której nie da się przekazać w dwóch zdaniach. Przeczytaj kilka przyklejonych tematów z działu dla nowicjuszy i będziesz miał już sporą wiedzę i świadomość o co dalej dopytywać.

Podstawy znajdziesz np. tu:

http://nano-reef.pl/topic/6188-zakladanie-i-prowadzenie-akwarium-prezentacja/

http://nano-reef.pl/topic/10671-co-robic-a-czego-nie-robic-w-akwarium-morskim-%26-8211%3B-praktyka/

http://nano-reef.pl/topic/4205-faq-czyli-co-powiniennes-wiedziec-na-pocztatku/

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patunho, w Wąbrzeźnie, tym kołoTorunia, jest już akwarysta morski. Artur mu na imię, jeździ na tirach, tyle wiem. Jak byś złapał kontakt do niego to by Ci pomógł. Niestety nie udziela się na forum.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest jest znam go z widzenia ale nie mam kontaktu ... rozmawiałem z nim kilka razy i to on mnie troche zaraził. Dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś, to zapraszam do mnie. Jak zalejesz akwa to kilka szczepek się znajdzie na początek.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proste, zalewasz wodą i wkładasz zywe skały, nic nie musiszs lać ani dodawać tylko czekać... odpalasz filtracje tak jak ma być na gotowo+żywa skała i zasolona woda to wszystko.

Stasiu dobrze to zformułowałeś ... potem to już tylko z gorki :)

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzę napewno :) ale jak mowiłem powolutku ... juz się nauczyłem robic wszystko po kolei...:)

Dzięki za propozycję i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.