Skocz do zawartości
kaspy

Hyperion R2 - tablica PAR w trakcie zachodu słońca?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktokolwiek na forum używa tablicy PAR w swoim Hyperionie? Moja lampa ignoruje zmiany kolorów z tablicy po rozpoczęciu zachodu słońca. Mam najnowszą wersję softu. Dzień wcześniej miałem tak samo, więc załadowałem dziś od nowa firmware i przywróciłem ustawienia domyślne, a następnie ustawiłem cały dzień do 30 minut przed końcem zachodu wszystko na 100%, a następnie tylko czerwony i UV. Zostało 15 minut do końca zachodu, a wszystkie kolory świecą po równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lampa bardzo dobrze robi - znaczy się że działą jak została napisana ;-). W trakcie zachodu i wschodu słońca nie są odczytywane ustawienia tablicy PAR.

Jesli używamy tablicy PAR - duration(czas trwania) musi być ustawiony na 0 minut - a sam wschód/zachód symulujemy w tabeli.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przydało by się coś żeby wygładzić przejścia między punktami z tabeli PAR, tak żeby można było uzyskać płynne przejścia, jak przy zachodzie słońca. Może, można by punkty z tabeli traktować jako punkty szczytowe, a wartości w okresach między punktami interpolować z sąsiadujących punktów? Fajnie by było też gdyby offset współpracował z tabelą, bo po ustawieniu programu BALi nie mam w ogóle okazji zobaczyć oświetlonego akwarium poza weekendami.

Edytowane przez kaspy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnoszym sofcie - przejścią pomiędzy punktami są płynne i nie dostrzegalne dla oka ludzkiego(poza tymi - które wynikają z samym ograniczeń technicznych - czyli różnica jasności pomiędzy punktami o mocy np.1 i 3%.

Ofset - mówisz o programie Week Tweak?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek - płynne przejścia między kolejnymi wpisami w tablicy PAR? Noo... to ogromny krok w dobrą stronę :):thumbup:

To kiedy ten soft? :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft się robi 18/24h przez 7 dni w tygodniu od 27 dni :)(przez 4 osoby - na różne platformy)

Napiszę wiecej jak bezie beta już dostępna - chcę uniknąć nie dotrzymywania terminu(ponieważ w przypadku tkaich prac - trudno jest dokładnie określić czas który pozostał do napisania/zrobienia/wykonania postawionych sobie zadań).. ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiemy pod pojęciem platformy? Win/Mac/Android/IOS czy modele lamp 10/9/8/3 ch ?

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejścia są płynne, ale tylko w obrębie punktu zmiany - chodziło mi o interpolację wartości między punktami tzn. Jak w jednym wierszu mam wszystko na 100%, a w następnym, 2 godziny później mam 0%, to w połowie czasu lampy będą świeciły na 50%.

Tak, chodziło mi o "week tweak". Godziny zachodu i wschodu się przesuwają, ale lampa z programem BALI była ciemna jak przyszedłem do domu aż do czasu włączenia się nocnego.

Czy soft na Androida jest ograniczony do podstawych funkcji tylko na moim telefonie, czy mam starą wersję softu? Bo widziałem gdzieś zdjęcie ekranu tableta z Color Studio, itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.