Skocz do zawartości
rpp

Odpieniacz GroTech HEA 080 vs Beast 400 - który wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie - który odpieniacz będzie lepszy - GroTech HEA 080 czy Beast 400.

Baniak będzie miał wymiary 60x50x55 (ostatnie to wys.) + sump 50x30x40.

Zalezy mi na kilku rzeczach:

- super cichy

- łatwy do uruchomienia/wyregulowania (to moje pierwsze słone akwa)

- bezawaryjny :-) (wiem, wiem - dużo może zależeć od konkretnego egzemplarza - ale ...)

- bez konieczności robienia jakiś przeróbek typu wiercenie kubeczka bo potrafi przelać wodę, jakieś dodatkowe wyciszania, itp.

Dodatkowe pytanie bo nie udało mi się tego znaleźć - czy ten GroTech ma pompę z wirnikiem igiełkowym ? A jeśli nie to na jakiej zasadzie produkowane jest piana ?

Druga sprawa - jaki powinien być poziom wody w komorze z odpieniaczem ?? Zastanawiam się czy 40cm wys. w przypadku sumpa to nie będzie przesada (pozostałych wymiarów nie mogę zmienić ze względu na wielkość szafki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma porównania z pracy tych dwóch urządzeń ??

To może chociaż jakieś info od posiadaczy GroTecha ? bo o ile o Beascie można trochę info znaleźć na forum o tyle o tym HEA 080 praktycznie wcale :-(

Czy ten GroTech ma pompę w wirnikiem igiełkowym ? (na stronie um-um niby jest taka informacja - ale w np. korale.pl już nie są tego pewni).

A może coś innego w tej cenie ? (przy założeniach z pierwszej wiadomości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie widzia?em z bliska ?adnego GroTech'a ale ze zdj?cia umieszczonego na stronie UmUm mo?na by podejrzewa?, ?e to nie ig?y tylko zw??ka. Wprawdzie Eheim robi wirniki z ig?ami ale tutaj doj?cie powietrza jest chyba na wylocie wody, za wirnikiem. Doj?cie powietrza do igie? jest przed. Ale z drugiej strony pompa 11W nie poci?gnie dobrze zw??ki.Lepsze zdj?cie powiedzia?oby wi?cej. No w?a?nie jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojscie powietrza do wirnika igielkowego musi byc PRZED wirnikiem.

Inaczej to nie mam sensu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem coś innego?

Jeśli wiesz jaka to pompa to się podziel z nami tą wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jaby się Przemek wypowiedział bo w sumie sprzedaje takie odpieniacze :-)

Ewentualnie jak będzie wirnik igiełkowy po angielsku ?? poszukałbym sobie po googlach ale nie wiem nawet jak to się fachowo nazywa.

I druga sprawa - jeśli ten odpieniacz nie ma takiego wirnika (a nie ma też kostki napowietrzającej) to jak może być rozwiązana kwestia napowietrzania ?? przez zwężkę Venturiego ?? Jeśli tak to jakie są wady/zalety takiego rozwiązania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venturi jest wykorzystany np w Weipro. Wydajność pieniania jest niższa, niż ta z giełkami. Producenci odchodzą od tego rozwiązania. Niektórzy uzytkownicy Weipro podłączaja pompke z igiełkami aby uzyskac satysfakcjonujące wyniki.

Jesli chodzi o Beasta, to niestety bez tłumika i Bubble stopa nie da rady - no chyba,że umieścisz go w sumpie i tam woda będzie odpowietrzana. A co do tłumika, to chyba kązdy odpieniacz tego wymaga.

Ja mam Beasta i nie musze niczego wiercić w kubku, bo u mnie nic się nie przelewa, tylko trzeba pilnowac, zeby podstawa kubka była umieszczona około 15 cm ponad lustrem wody, oraz,żeby wylot wody opadal w dół. Dzięki takiemu ustawieniu poziom wody w odpieniaczu sięga podstawy kubka i nic się nie przelewa. Kubek napełnia się około 0,5-1 cm na dobę, co ddaje tydziec spokoju zanim cokolwiek moze się przelac, no chyba,że chesz więcej czasu. Ale po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.