Skocz do zawartości
aqua skalar

Sklep internetowy "shop-meeresaquaristik.de"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie sklep ten http://www.shop-meeresaquaristik.de/ oceniam bardzo pozytywnie. Wczoraj o godzinie 6 rano kupiłem zamówiłem online pompę do mojego akwarium. 3 godziny później dostałem E-mail z potwierdzeniem nadania, oraz numer przesyłki. Tutaj byłem trochę zaskoczony, bo jako opcję wysyłki wybrałem niemiecką pocztę a okazało się paczka została do mnie nada kurierem (DHL). Dzisiaj o godzinie 16:00, czyli dokładnie 34 godziny po złożeniu zamówienia przesyłka była już u mnie. Oczywiście wszystko dokładnie zapakowane i zabezpieczone. Podsumowując, jak do tej pory bardzo duży +. Niestety nie wiem jak wygląda sprawa z wysyłką do Polski. Teoretycznie opcja ta jest dostępna, ale jeszcze nie próbowałem.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zwierząt są super? W sklepie znanym nam wszystkim mandaryn kosztuję 65zł a tam Licząc euro po dzisiejszym kursie 4,13 to daje nam 90zł...gdzie tu te super ceny?

centropyga loricula 290zł a w polskim sklepie 250zł

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię o cenach sprzętu ,zwierzaki taki kawal wysyłać no nie bardzo, poza tym kwarantanna polegająca na zmianie nawyków żywieniowych. wyleczenie z chorób itd w Polsce mało który sklep prowadzi takie praktyki bynajmniej ja takiego nie znam

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdziwilbys sie :) bo ja znam conajmniej 2


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zwierząt są super? W sklepie znanym nam wszystkim mandaryn kosztuję 65zł a tam Licząc euro po dzisiejszym kursie 4,13 to daje nam 90zł...gdzie tu te super ceny?

centropyga loricula 290zł a w polskim sklepie 250zł

Ja pisałem bardziej z myślą o akwarystach mieszkających w Niemczech, co zresztą również napisałem: "Niestety nie wiem jak wygląda sprawa z wysyłką do Polski. Teoretycznie opcja ta jest dostępna, ale jeszcze nie próbowałem.". A różnica pomiędzy 90 a 65zł to aż 25zł, albo tylko 6 euro, po dzisiejszym kursie oczywiście! Dlatego proponuję nie porównywać z polskimi sklepami, chociaż w niektórych przypadkach przypadkach i tak wychodzi taniej.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc sklepow w niemczech tak dziala.szybko,sprawnie,aby tylko zyskac i nie stracic klienta.takie cos daje az radosc z zakupow..z tego "twojego" jeszcze nie korzystalem,ale napewno sie przyda..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zwierząt są super? W sklepie znanym nam wszystkim mandaryn kosztuję 65zł a tam Licząc euro po dzisiejszym kursie 4,13 to daje nam 90zł...gdzie tu te super ceny?

centropyga loricula 290zł a w polskim sklepie 250zł

mysle ze ceny zwierzat sa super..porownaj chociazby inne sklepy w DE i porownaj zarobki niemieckie i polskie..centropyga 290zl to jest jakies 72 euro..tutaj to jest jakies 3 godz.pracy..w polsce raczej nie..

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ceny zwierzat sa super..porownaj chociazby inne sklepy w DE i porownaj zarobki niemieckie i polskie..centropyga 290zl to jest jakies 72 euro..tutaj to jest jakies 3 godz.pracy..w polsce raczej nie..

W Polsce to okolo 30 min wiec masz racje . :-D


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

72 euro w 3 godziny to dniowka 192 euro. Wychodzi na miesiac 4300 euro.

Chyba dziuso mowisz o dobrej pensji brutto ? Nie zapominaj, ile osob ma 1200 netto...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

72 euro w 3 godziny to dniowka 192 euro. Wychodzi na miesiac 4300 euro.

Chyba dziuso mowisz o dobrej pensji brutto ? Nie zapominaj, ile osob ma 1200 netto...

tak srednio napisalem..wiadomo zarobki sa rozne..ale nie o to konkretnie chodzi..ale przyznaj stani ze lekka reka taka rybke za 72 euro sobie kupisz..a 290 zl w polsce w porownaniu do tamtych srednich plac to juz nie jest tak luzno..

pozatym nie ma co porownywac doglebnie cen zycia w PL i DE bo jak jest roznica w cenie zachecajaca do zakupu to wysylka zycia poza kraj te cene wyrowna ,albo i podniesie...

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziuso nie przesadzaj...tak naprawdę każde ciężko zarobione pieniądze wydaję się z żalem czy to w Niemczech czy w Anglii czy w Polsce.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziuso nie przesadzaj...tak naprawdę każde ciężko zarobione pieniądze wydaję się z żalem czy to w Niemczech czy w Anglii czy w Polsce.

ale z czym przesadzam???bo nie rozumien...z tym ze sa roznice w cenach i w zarobkach???

a co do zalu wydawania to tu sie akurat zgodze...

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodzi mi o twój przykład który napisałeś "ale przyznaj stani ze lekka reka taka rybke za 72 euro sobie kupisz."

U nas niestety dalej są podziały na 2 klasy robotnicza zarabiająca średnio,i ta wyższa która nie zwraca uwagi na wydawane kwoty.

A jak wszyscy dobrze wiemy to hobby wymaga czasami sporych nakładów gotówki i zwykły gość zarabiający 1500zł miesięcznie nie jest w stanie często wystartować z akwa morskim, już nie mówię o utrzymaniu.A co do reali innych krajów zza żelaznej kurtyny to już inna bajka ale sądzę że oni też patrzą co ile i na co wydają swoją mamone.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober zgadzam sie z toba..masz racje i nie bede sie spieral..ale mi nie chodzi o tych co maja full kasiory czy to w pl czy de,ale o zwyklych kowalskich ze srednimi poborami i zwyklych helmutow ze srednimi poborami...wlasnie o takie 1500zl chodzi...to najnizsze pobory(zalozmy)..i wezmy najnizsze w niemczech jak stani napisal 1200euro...to niestety 70 eur to nie bedzie taki cios jak 290zl przy poborach 1500..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziuso, nie zapominaj prosze, ze za niezle mieszkanie (2 pokoje), z oplatami, wydaje ponad 1000 euro miesiecznie (i w lecie i w zimie).

Rybki za 72 euro, "lekka reka" nie kupie. Musialaby byc naprawde moim marzeniem, mimo ze niemiecka srednia mam.

Mysle, ze b. duzo zalezy, czy mieszkasz sam, z mama czy zona, ktora tez pracuje. Dopiero to zmienia sytuacje.

No ale nie to jest naszym tematem. Z wlascicielem sklepu kilka razy rozmawialem i osobiscie i przez telefon. To niesamowicie konkretny i solidny sprzedawca. Az mu sie dziwie. Z byle glupota mozna sie do niego zwrocic, ma dla klienta czas i rowniez dziala na forum, gdzie i inne gwiazdy pisza. Co ciekawe, smialo polecaja inne produkty bez wzgledu na to, do kogo sklep nalezy. Troche takie podsylanie sobie klientow, ale akurat ten sklep nalezy do tych solidniejszych. Smialo moge polecic, choc nie przesadzajmy z zakupami zwierzat. Jednak te kilka dni bylyby w drodze...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak...nie ma sie co zaglebiac w sprawy finansowe ...

a ze mrutzek to porzadny sklep ,to i ja moge powiedziec..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.