Skocz do zawartości
Ewa

Co jaki czas linieją Wasze krewetki?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wam wszystkim i krewetkom! Pytanie jak w temacie. Ja mogę odpowiedzieć, że moja boksująca średnio co dwa tygodnie i tak się zaczęłam zastanawiać czy nie za często i czy się biedaczka nie wyeksploatuje. Jak to jest u Was, znaczy Waszych krewetek :) ?

pozdrawiam,

Ewa


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, ale nie wiem dokładnie od czego. Czasem co 2 tygodnie czasem co 4. Przestałem się juz tym przejmować. Moja boksująca jest u mnie ponad rok, a kupiłem ją w promocji za 18 zł w rafa.pl.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim zbiorniku rowno co dwa tygodnie. W nowym jeszcze nie zrzucała. Pamietam, jak pierwszy raz zobaczyłem wylinkę, to się przestraszyłemże krewcia padła. Wylinka krewetki symbiotycznej jest taką kopią, że można się przestraszyć - normalne kolory, odnóża, wąsy - tylko jest małe pękniecia na karku. Jak ona to robi, że wyłazi nawet z wąsów? Muszę to kiedyś przyuważyć, ale ona robi to chyba tylko w nocy, gdzieś między skałami gdzie może się o coś zaczepić.

PS. A co robicie z wylinką? Ja zostawialem - po jakimś czasie się rozpuszczały, albo zajmowały się nią kraby.. nie wiem, ale wylinki znikały... :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie schemat zawsze wygląda tak samo: linieje w nocy, rano się wystraszam, że coś się stało, później stwierdzam ,że jest cała i zdrowa na swoim stanowisku, a drugiej nocy wylinka znika... Przyuważyłam , że zjada ją ona i hermity.


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan

Ja wylinke zawsze zjadałem ma dużo białka :)

A tak na poważnie to trzymałem około 1 dnia jak nie znikała to wywalałem.

Moje poprzednie krewetki (amana ) bardzo szybko zjadały wylinkę.

A ta Lysmata nie rusza jej (raz znikenła)

Myśle że tak jak piszesz kraby się nią zaopiekowały.

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja co tydzien zrzuca pancerz.Przez 3 iesiace podwoila swoje wymiary pewnie dlatego ze ja karmie filetami z ryb 3-4 razy w tyg dostaje dosc duze kawalki.

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zeby jej to latwiej szlo trzeba dodawac jod.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bywaroznie czasami co 2 tygodnie czasami zatnie sie na dluzej, ostatnio przy wylince stracila 1 szczypca po nastepnej miala juz 2 ladne i duze


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam boksującą i lysmate przez miesiąc boksująca liniała już 2 razy a lysmata niewiem niewidziałem pancerzyka ale urosła :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.