Skocz do zawartości
Bartłomiej

hurraaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie teraz odpaliłem całe akwarium (obieg wody)

wszystko chudzi ładnie pompa cicha or 3500, tylko zrobiłem chyba 1 błąd dałem za wysoko ryrke do spustu (cała podziurawiona) i woda w kominie utrzymuje sie wysokook połowy a przu biobalach to chyba niezbyt dobrze

reszta działa bez zarzutu :)))))))0


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje !! :)

Mam nadzieje ze za jakis miesiac bede mogl to samo napisac

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiles faktycznie jeden blad :haha - dales bioballe :)

Witam kolejnego "posolonego" :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez slyszalem ze biobale to stara metoda i wiekszosc z niej rezygnuje. Slyszalem tez ze sprzedawcy w sklepach wciskaja niedoswiadczonym akwarystom biobale zalegajace w magazynach ;-)


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsze zastosowanie dla biobali to wirnik igiełkowy DIY :):):) tani i jeszcze nieźle pieni :) poza tym gratulacje, a no i jakie masz oświetlenie? w sygnaturce masz napisane że wszystko bez świtła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę rzeczowy argument przeciewko bioballom. Przecież to po prostu dodatkowa powierzchnia na ktorej osadzają się bakterie nitryfikacyjne (tych nigdy dość), poprawnie skonstruwany komin z biobalami dobrze przewietrza wodę. Czy one w czymś szkodzą, czy po prostu jest taki trend, że bioballe są be i już? Zauważcie ile jest powrotów do korzeni... DSB nagle wraca do łask, 6500K zaczyna być znowu doceniane (podczas ciągłego zachłystywania się 10K i 20K warto założyć taką temperaturę dla lepszego wzrostu korali a nie tylko dla fajnego wyglądu zbiornika itd..). Wg mnie jeszcze kilka lat experymentowania i bioballe tez wrócą do łask.

Więc wracajac do pytania. Dlaczego bioballe są wg Was tak bardzo BE?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biobale wcale nie są bee, pod jednym warunkiem, że utrzymasz je w nieskazitelnej czystości. Zazwyczaj na nich zbiera się mnóstwo syfu, który doprowadza z czasem do powstania bomby azotanowej z opóźnionym zapłonem.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wystarczy położyć na nich warstwę gąbki - ale uwaga - tą trzeba często czyścić - ma filtrować jedynie mechanicznie a nie biologicznie. I oczywiście nie powinny być zanurzone.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkladajac zywa skale do zatopionego komina otrzymasz powierzchnie dla bakterii kilkaset razy wieksza niz maja biobale. Biobale w kominie znajduja sie przed odpieniaczem. Przy udziale powietrza te bakterie nitryfikacyjne tak jak napisales produkowac beda NO3. Tego juz odpieniacz nie wyciagnie. Bedzie go coraz wiecej w akwarium, az zaczniesz sie rozgladac za reduktorem nitratu.

Gdyby woda z komina szla najpierw przez odpieniacz to wyciagnie on bialka z wody jeszcze zanim bakterie przerobia je na NO3. Biobale i reduktor nitratu nie beda potrzebne. Kto to wie ten szybko sprzedaje swoje biobale. Zdaje sie, ze mozna je uzywac w slodkowodnym, ale tam nie dziala odpieniacz.

W slonowodnym stosuje sie jeszcze biobale w akwariach z duza obsada ryb ale bez korali. One takiego nitratu nie zniosa.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co napisal Stani ma ręce i nogi... Jest to argument... A bioballe ZA skimmerem ?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze opinie rózne, zwłaszcza dotyczące biobali podłączyłem dzisiaj odpieniacz ale cos chyba słabo daje bąbelków nie wiem jak to zmienic (oczywiscie mam beast 400) :))


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to ujal Alex - azotanowa bomba z opoznionym zaplonem. a zeby kolo nich ciagle skakac i pilnowac zeby byly czyste ... to nie na moje slabe nerwy :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bartłomiej - moje gratulacje, życzę powodzenia :)

Natomaist jeśli chodzie o biobale to mnie (może jako początkującemu) też polecono włóżenie biobali do komina. Czy one naprawde sa takie złe? czyli co? Najlepiej zainwestować w kolejne kilka kawałkow żywej skały i włożyć je do komina?


prawie 1000l... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała w kominie???? ja mam 25 l i jest oki a co bedzie dalej to napisze napewno na forum (JAK SIE COŚ ZACZNIE PIERWIASZCZYĆ):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan

Biobale za odpieniaczem - to juz lepiej. Ale ich powierzchnia dla bakterii nie jest wcale taka duza. Pelno tam takich szpar jakby te bakterie mialy ze 2mm.

Zywej skaly do komina nie ma co extra kupowac. Z czasem moze znajda sie w akwa jakies kamienie ktorych szkoda bedzie wyrzucic to mozemy je przechowac w kominie a jeszcze lepiej w sumpie wlasnie za odpieniaczem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.