Skocz do zawartości
rs4

reefmax by rs4

Rekomendowane odpowiedzi

ale jakich argumentow .... myslisz ze zamkne sie w sobie bo mi koral zdycha ? No prosze cie troche powagi .... i od razu uprzedzam ze nie bede nawet dochodzil dlaczego zdycha ( martwilbym sie jakby leciala polowa moich koralowcow ). Moim zdaniem cos sie wydazylo po podmianie albo moja krewetka , ktora juz nie raz pokazala ze ma chec na koralowce ja dopadla . W tej chwili siedzi na nim i uszkadza ja dalej . Jak jutro bedzie miala tkanki to ja odlowie do innego zbiornika , jak ja dokonczy to poprostu usune z akwa . To moj pierwszy zgon a napewno jej nie pomogly ciagle przemieszczenia ktore jej zafundowalem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... zapewniam Cię, że jestem jak najbardziej poważny.... ale zapewne Ty jesteś najbardziej doświadczonym morszczakiem...

Cóż... tak czy siak powodzenia.

T

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o doswiadczenie .... zadne doswiadczenie oprocz wylowienia tu nie pomoga . Mam jedna strate ( jeszcze nie potwierdzona do konca ) czy to duzo przy tym co mam w RM . Poprosze pokazac komu zyje np echinata czy inne moje koralowce , ktore maja juz takie przyrosty w tak krotkim czasie , gdzie tak naprawde wedlug teori doktora G powinienem siedziec i badac wode .... no i z obsady mialby xenie albo krewetke ..... Moze mam szczescie , moze mam reke a za kazdym razem pisze NIE NASLADOWAC. Pokaze jeszcze jednego RM godnego nasladowania , tak w zasadzie takze dlatego kupilem RM . AKwa Szymona Grabowskiego

post-7277-0-94211100-1359330653_thumb.jpg

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW :o Co porasta tylną szybę w akwarium Szymona?! Wygląda cudnie!


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clavularia ..... fajny baniak co :) ... i teraz niech bedzie to inspiracja do tych gruzowisk co niektorzy posiadaja ......... bo i ja i Szymon pokazuje ze w RM sie da ! .... ja to chyba nawet lekko przesadzilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajoskie szkiełko naprawdę robi wrażenie nawet na zdjęciach, nie często to się zdarza. Widać że poświęcasz dużo czasu bo jest bardzo czysto w zbiorniku i wszystko jest na swoim miejscu do tego połączyłeś ze sobą trzy grupy korali i każdej jest dobrze ciekawi mnie tylko jak SPSy dobrze mogę rosnąć i Clavu z tylniej szyby. U mnie nigdy nie mogę trafić w złoty środek SPSy maja się coraz lepiej a grzybki i zoa słabizna o xeni to tylko marzę miałem 3 razy i nigdy nie dałem rady jej utrzymać tak jak clavulari

P.S. Sorrki nie doczytałem to akwarium twojego kolegi, tak patrze coś inne niż te z wczoraj i w noc pewnie nie zmieniło się aż tak. Twoje tez kosior i ta czystość ja nie mam tyle cierpliwości.

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clavularia ..... fajny baniak co :) ... i teraz niech bedzie to inspiracja do tych gruzowisk co niektorzy posiadaja ......... bo i ja i Szymon pokazuje ze w RM sie da ! .... ja to chyba nawet lekko przesadzilem ;)

no wreszcie ktoś z większym EGO niż moje :)

miałem nie pisać ale co tam - mi się ogólnie akwarium nie podoba - tzn zupełnie nie mój klimat - a już te tło niebieskie w RM dla mnie jest nie do zaakceptowania :)

ale jak się uda uchować dłużej takie akwarium (np echinate) to pełen respekt!

choć ja czekam na Twoje duże szkiełko - z takim podejściem na bank będzie co oglądać


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs4@ - gratulacje, zbiorniczek wygląda fajnie i zdrowo! Nie odpowiadaj na zaczepki, tak jest o wiele prościej.

Pamiętaj, że nawet gdy ktoś ma wiedzę, doświadczenie, akwarium 1200 litrów które zdobywa nagrody, to na tym forum zawsze znajdzie się kilka osób, które będą bronić teorii, że jest przerybione. Efekt jest taki, że najciekawsze zbiorniki nie są pokazywane a ich właściciele nie dzielą się swoją bogatą wiedzą. Dziwi mnie to, że osoby, które same dużo już wiedzą o akwarystyce, zaliczyły nie jeden zgon w swoim akwarium, wytykają komuś innemu śmierć zwierzaka zapominając, że przyczyn tego może być bardzo wiele!

Popatrzcie proszę na kondycję pozostałych zwierząt i zadajcie sobie pytanie, czy tam panują skrajnie złe warunki? Moim zdaniem wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ..... po nocy funghia wyglada duzo lepiej i mam nadzieje ze kryzys ma juz za soba . Kriss RM to gtowy produkt a mi niebieskie tlo nie przeszkadza bo mam zamiar aby zaroslo jak Rm wyzej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ..... po nocy funghia wyglada duzo lepiej i mam nadzieje ze kryzys ma juz za soba . Kriss RM to gtowy produkt a mi niebieskie tlo nie przeszkadza bo mam zamiar aby zaroslo jak Rm wyzej ..

Możesz opisać jak się zabrać do takiego zarastania? :p


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spojrz na moj baniak po pawej stronie juz zaczyna wchodzic na szybe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kryzys w reefmaxie tak jak pisze doktor G ...... nie ma w nim juz totalnie miejsca :( ( upycham jak moge )

post-7277-0-87549700-1359454671_thumb.jpg

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .... do was chcialbym dodac ledy zostawiajac t5 .... wyglad nie ma znaczenia chcialbym dolozyc swiatla . Kto jest w stanie mi zrobic lampe / jakis taki panel mieszczacy sie miedzy t5 w mojej oryginalnej obudowie . Uzytkownik polecany tomasz nie chce sie podjac .... oczywiscie cena dla mnie nie gra roli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał wersje zmiany akwarium, pewnie na dłuższą metę wyjdzie taniej


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wymienić całe oświetlenie na LEDowe? jest gotowy zestaw plug&play do Reefmaxa


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kryzys w reefmaxie tak jak pisze doktor G ...... nie ma w nim juz totalnie miejsca :( ( upycham jak moge )

postawisz sobie drugiego RM i bedzie stereo :D Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miażdżysz stary...jest moc...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie pozbywac t5 , gdyz nie wiem jak zareaguja zwierzaki . Co do przesiadki to z checia tylko pytanie czy ktos kupi ode mnie reefmaxa . Rozwazam wystawienie ogloszenia ... ale jeszcze sie waham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nie wahaj i nie sprzedawaj - masz go trzymać rok :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miesiąc po przekładce też wszystko buzowało jak głupie, ale w sumie niezły sposób na biznes.... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium pierwsza liga

Ja jestem przed postawieniem swojego pierwszego solonego baniaka i chcialbym zeby choc w 1/4 tak wygladalo

A zeby nie problem z transportem sam bym zainteresowal sie kupnem od ciebie zbiornika wkoncu taki ref max to dobry jak na poczatek i napewno latwiejszy w utrzymaniu i postawieniu dla poczatkujacego niz kompletowanie i dobieranie sprzetu sztuka po sztuce

Pozdrawiam


Akwarium 81x36x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala

Start 09.02.2013

6767_7399.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcio nie obrazaj mnie ....

jesli go bede sprzedawal to :

- reefmax 1 ty zl z szafka tak jak stoi bez zwierzakow

- caly kpl ? fv do wgladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sory za post za postem ..... mam problem z blaznami .... jeden upodobal sobie bąble ( dzisiaj pol dnia malo rozwiniete ) mam je dziady wylowic ? bo w sumie dla mojego baniaka - 2 ryby to pewnie tez dobrze zrobi ? ooo dolaczyl 2 i mysla ze to ukwial :(

p.s wersja 2 czy zmianic 2 blazny a na ich miejsce zaryzykowac z loriculus

dobra kolejna porcja fot .... tak z nudow . Pierwszy i ostatni raz je denerwuje w nocy ;) ale np chcialem wam pokazac jak sie czuje acropora bo cala noc polipuje ;) i echinate ktora sie wybarwia :) chwale sie

post-7277-0-74550200-1359677101_thumb.jpg

post-7277-0-55783200-1359677116_thumb.jpg

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.