Skocz do zawartości
Kamila 27G

Długa droga kropli oceanu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Założyłam swój wątek by podzielić się z Wami sukcesami i porażkami w związku z moją pasją jaka jest akwarystyka,słodko i ta jedyna oczekiwana i upragniona choć słona w smaku akwarystyka morska . Kolorowa ,cukierkowa, pozwalająca na zatopienie się w innym świecie ,świecie fantazji i bajki, fascynującego podwodnego świata :)

Moim pierwszym akwarium był słoik 1l z gupikiem :)

Pierwsza solniczka powstała w styczniu 2011r , wcześniej zagłębiałam wiedzę tu na tym forum Moja słaba głowka od nagromadzonej wiedzy opadła i zrobiła się ciężka jak ołowiana kula :) Przejrzałam stosy stron i po wyciągnięciu wniosków 14 stycznia 2011 r odpaliłam nowiuśkiego reef max.

Wodę wziełam ze sklepu jak i skałę,przez miesiąc obserwowałam co się w baniaczku dzieje.... do dziś pamiętam jak przerzywałam ukazanie się aptasi,tak bardzo przez większość z was znienawidzonej,ale ja cieszyłam się jak dziecko i codziennie rano biegłam zobaczyć czy żyje heheh,nocne podglądanie wężowideł i wieloszczetów,i tych pchełek było dla mnie jak podglądanie sąsiada heheh ( nigdy nie podglądałam sąsiada)Dojrzewanie przebiegałao skromnie wręcz powiem. Oprucz paru szarych nitek i jakichś tam kłaczków nie zauważyłam plag :) Pierwsze rybki :) Garbiki tfu tfu ! z mojej niewiedzy wpuściłam dwa,tłukły się niemiłosiernie więc oddałam i kupiłam co ??? nemo i tak powoli rozkręcałam biznes,aczkolwiek skromnie bo na szaleństwa nie było zbytnio kasy

Wszystko ładnie pięknie,ale zrobiło się ciasno :) pozatym zawsze kiedy chodziłam do sklepu tęskno spoglądałam w szybę akwarium za jakimś większym okazem :) i tak oto zrodziła się plan większego akwarium :) Wiedziałam,ze to szaleństwo bo miejsca brak ale czego się nie robi :)

Mój feef max pojechała do Lublina,a ja za kaskę postanowiłam kupić odpieniacz , troszkę dołożyć i odpalić 200l :)

Niestety moje plany legły w gruzach,przez wypadek i różne przeciwności losu.Nie chciałam rezygnować z akawarium i pieniędzy jakie włożyłam w życie,ponieważ wiedziałam że na drugi raz nie będę mogła sobie pozwolić na taką drogą inwestycje,no i bardzo szkoda mi było rybek,przywiązałam się do nich bardzo :)Przeżożyłam wszystko do 200lakwariu i czekałam...podmianki i czyszczenie tafli wody musiały na razie wystarczyć..Kiedy już mogłam pozwolić sobie na zrobienie komina i sumpa pojawiły się kolejne problemy... ręce mi opadły,bo naprawdę zawsze coś wychodziło i nie mogłam w pełni zrealizować mojego planu :/

Nie będę się rozpisywała na temat problemów jakie dopadły naszą rodzinkę,ale postanowiłam zatrzymać baniak i dbać o niego jak o dziecko , nie jest pięknie i ładnie tak jak w niektórych baniakach..problemy się piętrzyły,akwarium poza brakiem prawidłowego oświetlenia i braku odpieniacza nie poniosło klęski,ale tak jak wspomniałam nie cieszy tak bardzo bardzo kolorowością i zawrotnym tempem przyrostowym moich miękkich przyjacieli :)

Już nie raz i nie dwa miałam zrezygnować,poddać się i usiąść i płakać :)

Akwarium stoi i do dziś,ponad dwa miesiące ciągne bez odpieńka.

Ponieważ być może na dniach będę musiała na serio zrezygnować z akwarium postanowiłam tak na pamiątkę wspomnieć o tym na forum :) Związałam się z wami i tyle :) Wstawię kilka fotek,choć tak jak wspomniałam moje 200l nie wystartowało prawidłowo :) Ciekawskim napiszę,że nic mi nie zdechło,no prawie żółtek nie wytrzymał stresu i nie przetrzymał przenosin :/ Zdechł tak po prostu, zawał czy co :/ ... niewiem...a szkoda...

Do dziś trzymam się nadzieją,że może jednak się uda i zatrzymam akwarium,ale choć zapieram się jak mogę códów nie zdziałam :)

Chciałabym podziękować za rady i dobre słowo takim osobą jak :

,stani,erni,seb

nie lubię reklam ale w tym wypadku nie wypada nie podziękować ,bo Te osoby podtrzymywały mnie na duchu :)

Dzięki :)

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co pisałaś u góry to myślałem że zbiorniczek jest w gorszym stanie.... A tu miła niespodzianka :smiling: . Bardzo miły dla oka i zadbany zbiornik :clap: . Szkoda by było aby twoja przygoda z morszczakiem się zakończyła... Piszesz że tak długo walczyłaś o niego . Aby BYŁ i sie rozwijał. Życzę ci abyś znalazła w sobie jeszcze więcej siły i nie rezygnowała z utrzymania akwarium. Jak widać nawet jak miałaś pod górkę to dalej szłaś do przodu. Nie dawaj się ! Trzymam kciuki za ciebie i twoje akwa :thumbsup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze rozumiem Cie bo tez musialem z roznych powodow zrezygnowac z akwa :(. A teraz mi teskno.

Forum dalej studiuje i licze ze moze uda sie znow wystartowac.

Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót jest nieunikniony ja już to wiem :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje :) naprawdę mi miło , nie spodziewałam się oklasków,raczej popędu bym zrezygnowała...ale ja naprawdę to kocham :) i strasznie mi ciężko ,że muszę sprzedać...

może się uda,chociaz kupić kostkę,mam już upatrzoną na targowisku,czekam na odpowiedź i być może na pocieszenie zostanie mi kostka z błazenkami :)

Bardzo się starałam utrzymać akwarium,kosztem wielu rzeczy których wcale mi nie szkoda :) normalna kobieta już dawno by odpuściła na rzecz kremów czy wacików :) ale dla mnie ważniejsze jest akwa..heheh co tam buty, i kremy ..ważne że jest akwarium :)

teraz szukam lampki do kostki 40x40x40

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dość mazania się! Dlaczego musisz zrezygnować? Krotka piłka, szczerze i na temat!

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłam zaryzykować i dać szklarzowi akwarium, trzymajcie kciuki.. bo jeśli spartoli robotę to będzie klapa totalna.. zamówiłam przeloty 25 i 32 minimetry..

sump skleje sama.

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem niestety los wystawia nas na próby, nie zawsze potrafimy sobie poradzić. Podziwam Cię za upór i za to, że mimo wszystko się nie poddałaś i nadal walczysz o swoją pasję. Akwarium jest w całkiem niezłym stanie :thumbup: Trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy kibicowac, szable w dlon!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Witam cię Kamila czytałam twojego posta jest taki życiowy, naturalnie napisany aż miałam kluche w gardle czyżbyś miała zbiornik dalej czy już masz kostke życzę ci wszystkiego dobrego te 200l naprawde fajnie się prezentuje. Dałaś dzisiaj zdjęcie, a może jeszcze opis bo jestem ciekawa jak ci idzie, pytam bo sama jestem na etapie stawiania 100l Pozdrawiam. :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dorota...

Akwarium stoi .. i cieszy moje serce każdego dnia,cieszy mnie każdy dzień bo jest ze mną mój kawałek podwodnego świata, z pomocą natury wymyśliłam go sobie takim jakim jest- dlaczego natury / przecież nie ja ulepiłam skałę i dałam zalążek koralowi- ale to ja ułożyłam i poukładałam czy pilnowałam by szczepki poprzywierały tam gdzie uznałam za stosowne.

Codziennie biłam się z myślami czy nie sprzedać akwarium - ponieważ dałam akwarium do szklarza - niestety wiercenie otworów nie powiodło się i akwarium pękło - kupiłam za grosze taki sam używani i obdrapany baniak - poukładałam wszystko tak jak było i czekałam..

W tym czasie zakupiłam odpieniacz - jestem bardzo zadowolona - to ręczna robota od forumowicza - nie będe pisała od kogo,niewiem może ta osoba by chciała ... ale Ten ktoś wie ,ze jestem mu wdzięczna bo podarował mi świetlówki od tak ;) po prostu - nie pytał dlaczego nie oczerniał o brak pieniędzy nie wyśmiewał - normalny człowiek taki jaki powinien być. Poczekał z zapłatą kilka dni i nie zawalał mi skrzynki wiadomościami gdzie masz pieniądze (idiotko )

Powoli wychodziłam na prostą,pojawiła się wizja nowego troszkę większego akwarium,ciut dłuższego i szerszego,by moje dwa pokolce mogły bardziej się rozpędzić wtedy kiedy bawią się w berka.

Powoli dosłownie idę do przodu - choć zmiana zbiornika na większy znowu troszeczkę się oddaliła.Sprawy poważne jak to w życiu - nie chcę o nich pisać ;)

Po za tym wzbogaciłam się o pare szczepek i nowiutkie świetlówki,dokupiłam zapas jedzonka i dla ryb i dla korali.

Trochę wychodzi mi zielono rdzawy nalot na piasku :/

Zaglądam tu bo wciąż mam nadzieję,że spotkam kogoś miłego,kogoś kto nie będzie zaglądał mi do kieszeni - kogoś z kim można normalnie porozmawiać o rybkach i ogólnie na temat akwarium :) Ale to niekoniecznie.. nie musi tak być.

serdecznie pozdrawiam

luft - ty łobuzie

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzień czyszczenia szyb..przy okazji wyczyściłam pompę.

Ciekawski scopas jak zawsze całował mnie w rączkę :) prawdziwy rybi gentelmen :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Kamili 27G :clap: :clap: :clap: :clap: :thumbsup: :thumbsup: :clap::thumbup::clap: :clap: :clap:


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy ponioslem katastrofe i nie poddalem sie. Nawet przestalem PALIC PAPIEROSY i to wszystko dla solniczki . To nie chobby to narkotyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.