Skocz do zawartości
Kamila 27G

problem z ustawieniem odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć

zakupiłam odpieniacz DI czy jakoś tak (samorobny)

nie potrafię go ustawić !!! poziom zanurzenia mam ok. 15cm,problem w tym,że kiedy doleję wody by był bardziej zanurzony wypuszcza miliardy bąbli,kiedy obniżę poziom wody bąbelki znikają . Pieni jak szalony,nie bardzo wiem jak go ustawić by piana była sucha,mam skręcony na najmniejszy przepływ a piana i tak po dotarciu na dno kubka zamienia się w wodę :/ jak odkręcę to w 20sekund kubek jest pełen wody :/

co robić ?

jestem zielona w tych sprawach bo pierwszy raz widzę jak odpieniacz wogóle pracuję i na czym to polega (odpieniacz jest przezroczysty)

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się ze sprzedawcą jakiego poziomu wody wymaga to cudo i strzel fotę odpieńka.

Jak nie wiadomo czego to jest podróba i na jakiej pompie to trudno będzie o porady


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie którą podajesz piszę że zanurzenie 22-24 cm - a nie 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw go w wodzie o poziomie 23 cm a zawór wylotowy otwórz na max. i daj mu chwile popracować, potem przykręcaj zawór, aż do momentu gdy piana będzie się kończyła tak w połowie tej rury w kubku na piane i czeka, aż się ubije piana potem reguluj w razie potrzeby. Ja na początku też nie mogłem go ustawić bo miałem akwarium które chodziło tydzień bez odpieńka i na początku tyle syfu było że jakbym nie ustawił to walił do kubka tyle piany, że aż dekiel podnosiło. A też mam odpieniacz od tego samego kolegi i go sobie chwalę mimo, że nie mam zbytnio porownania.

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom wody 23 cm,to piana leje się jak szalona,jak przykręcę tą rurkę w trójniku to piana nie dochodzi do komina w kubku :/ oj ciężko będzie :)

no ale mam nadzieję,że wkońcu dojdziemy do porozumienia :)

A do kolegi nic nie mam , pewnie to moja nieumiejętność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rurką musisz delikatnie kręcić 1mm w jedną lub w drugą i jest różnica w wysokości piany. Piana ma się zatrzymać w połowie wysokości tej rury w kubku i daj mu popracować z godzinę albo dwie to ubije taka sztywną i będzie powoli wywalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulować trzeba delikatnie. Obrót rurki o 2-3 mm to bardzo dużo.

Spokojnie się z nim dogadasz.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spać spokojnie jeszcze nie możesz, ja bym go otworzył na maxa, bo jeśli go ustawisz teraz "docelowo" to jak się ogarnie to przeleje.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docelowo to będzie jak wstawię go do sumpa...na razie sprawdzam czy biznes się opłaca :)

A Ty Seb - najpierw bierzesz mnie na dywanik a puźniej udajesz,ze Cię nie ma... hm..skąd ja to znam :)

czy do 200l akwarium 60l sump styknie ? pomieści w razie co wodę która w razie awari zejdzie poniżej grzebienia ?

komin wystarczy 5 cm niżej od głównych szyb ?

czy obliczacie to wzorem ? znaczy się wielkość sumpa w stosunku do akwa ?

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy sump jest dobry jeżeli zmieścisz w nim wszystko co chcesz, policz ile wody zejdzie Ci z baniaka, tzn długość akwarium x szerokość akwarium x wysokość wody nad grzebieniem i podziel to na 1000, tyle litrów zejdzie Ci z akwarium w razie braku prądu + to co jest w hydraulice.

wysokość komina musisz sobie dobrać do wysokości grzebienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamila, a kto stchorzył z dywanika?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakuś

+ to co wpompowane w odpieniacz + to co w komienie powyżej najniższego otworu w sitku/tłumiku rury spływu lub powyżej dolnej krawędzi odwórconego kolanka durso i nie do grzebienia tylko do górnej krawędzi komina (małą szansa na wklejenie idealnie zczelnie grzebienia). Przy tak małym sumpie nawet ten lir może mieć ogromne znaczenie!

Po co mnożyć przez 1000 jak ktoś pomierzy w dm (lub co gorsze w calach :ninja::)?

A wysokość komina to raczej do wysokości akwarium :) i wydajności pompy :) grzebień jest tylko dodatkiem i nie jest niezbędny?

Generalnie masz rację tylko boję się, że "świeżak" czytając taki post może go nie do końca dobrze zrozumieć!

A tak chyba prościej (jeżeli masz klasyczne rozwiązanie z krawędzią lustra wody 2 do 5 cm od górnej krawędzi akwarium przy normalnej ustabilizowanej pracy):

-policz różnicę między wysokością wewnątrz akwarium i wysokością komina i pomnóż ją przez pole podstawy akwarium - wyjdzie Ci ile litrów minimum powinien przyjąć sump i nic się nie powinno z niego wylać po wyłączeniu prądu czy awarii pompy obiegowej (warunki są dwa - nie masz odpieniacza monstrum :) z komorą na kilkanaście lub więcej litrów wody a przecież nie masz jak zostawis odpieniacz Erniego i komin jest "zwykłych rozmiarów" nie na połowę akwarium).

Ile masz miejsca w sumpie na przyjęcie wody to jużsobie policzysz łatwo po wklejenu przegród :)

każdy sump jest dobry jeżeli zmieścisz w nim wszystko co chcesz, policz ile wody zejdzie Ci z baniaka, tzn długość akwarium x szerokość akwarium x wysokość wody nad grzebieniem i podziel to na 1000, tyle litrów zejdzie Ci z akwarium w razie braku prądu + to co jest w hydraulice.

wysokość komina musisz sobie dobrać do wysokości grzebienia.

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale swoją drogą pierwszy raz widze kwadratowy odpieniacz :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze erniego są extra! Dobrze pienia i wywalaja dużo syfu więc powinnas być zadowolona. Tylko dobrze ustawić i do przodu. Jak by co to erni na pewno pomoże ;-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.