Skocz do zawartości
Adi Zet

Akwa adiego (moje)-30l

Rekomendowane odpowiedzi

nowyobrazmapabitowa0ps.png

a teraz poprosze o komentarze bo ostatnio za różowo się w akwa nie dzieje :) konkretnie wykorkowały grzyby z nieznanego mi powodu a teraz jeszcze zoanthusy. glonów poza tymi w tyle akwa (chociaąż tam jest najmniej światła) praktycznie nie ma, od pęknięcia akwa nie byłem zmuszony w ogóle używać czyścika. parametry wody:

PO4-0

NO3-ok. 5mg/l

No2-zero

PH-8,1

wszystko było robione testami JBl-a które może nie są najlepsze ale do lepszych nie miałem dostępu (JBL-y pożyczyłem od koelegi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano i fotka robiona była z komórki, przez to ta kiepska jakość. do tego na fotce wydaje się że cała prawa częś akwa jest zagloniona jak tak wcale nie jest (nie wiem czemu to tak wygląda)

cyrkulacja-aquael circulator 650

oświetlenie-1x15w philips aquarelle, 1x15w narva aktyniczna

podmiany 1l/dziennie z wyłączeniem weekendów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wooooow a wiec to jest to slynne akwarium Adiego! A wiec ono instnieje w rzeczywistosci! Bialy Kruk akwarystyki morskiej zostal odnaleziony!!!!

Adi wez wegiel i poczekaj, parametry nie sa jakies zabojcze, calosc sie musi IMO troche ustabilizowac.

No i z tymi podmianami codziennie to nie przesadzaj prosze, ja robilem raz w tyg. a obsade mialem konkretna i wszystko chodzilo cacy :)

I kurde jak sie da to odstaw troche skale od szyby bo blokujesz cyrkulacje i sie tylko syfu niepotrzebnie nazbiera i Ci jeszcze fosforany pozniej skocza.

Ale ogolnie RESPECT ZIOMAL. W tym wieku morskie akwarium, no no, to chyba rekord Polski :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hoho ... AquaManiac sie znalazl :) juz po urlopiku? I raczej nie Bialy Kruk, tylko Swiety Grall :) polskiej akwarystyki morskiej

Adi, jakich komentarzy oczekujesz od nas ? mamy ci w czyms pomoc czy ocenic akwarium? czy mi sie wydaje czy nie masz wody nalane "pod zakretke" ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa fajne , ale cotu komentowac jak niewykanczalne miekasy ci schodza, musisz jeszcze sporo poczytac, a do nie dawna pisales ze twardziele topestka i rosna pod zarowka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno pękło ci akwarium, a już w nowych masz wysyp glonów na szybach, coś szybko


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi - czym Ty tam swiecisz?

Poza tym (nie obraź się) ale po tym że czasami uda Ci sie coś sensownego napisać spodziewałem się bardziej dopieszczonego zbiornika.

W jaki sposób zarżnąłeś grzyby?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby on to wiedzial jak to zrobil ... jak az do teraz nic nie mierzyl


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Adi - daj trochę dojrzeć temu zbiornikowi, nie podmieniaj tyle wody, wywal trupy i odczekaj trochę z dodawaniem życia. Myślę jednak, że odpieniacz w twoim przypadku wyszedłby tylko na zdrowie. Włącz jakiś filtr mechaniczny i przemywaj skałki pompką. Bez odpieniacza, z małą cyrkulacją z niewiadomym zasoleniem, bo soliłeś chyba też na oko prawda? - możesz mieć problemy z za wysokim zasoleniem i brakiem tlenu, może ci się koralowce po prostu duszą, bo nie wiem, jak przy tych parametrach, które podałeś mogą zdychać.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah - zaciekawiły mnie Twoje dinozaury i bombowce, cóz to takiego, a fajne to :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eltom - suuuper, szczególnie bombowce są świetne :), chcesz to sprzedam ci parkę :), albo zrobię szczepki :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzę w ten interes, nie na codzień można kupić bombowce :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eltom - w sprawie szczegółów to już na priv :wink :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te dinozaury to pod T5 tez beda rosly? czy tylko HQI? :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi

Chyba masz jakis patent do mierzenia zasolenia. Jezeli solisz na oko to lepiej sie do tego nie przyznawaj i nie zadawaj pytan bo odpowiedz sam znasz.

Jak juz pozyczasz testy to wez jakies do slonowodnego.

Trzymaj sie


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi, jesli naprawde nie masz czym mierzyc zasolenia, to napisz kiedy masz urodziny, to Ci zafunduje gestosciomierz plywakowy (pod warunkiem, ze nie jestes w stanie wydebic od rodzicow, lub uzbierac na puszkach trzech dych). Nie bede Ci docinal, bo nie ma powodu, ale musisz sie sporo nauczyc i raczej dziekuj ludziom za pomoc, choc czasem niezbyt mila, ale tylko na zdrowie Ci to wyjdzie. A z tym plywaczkiem, to serio- wydajesz mi sie zapalencem z ktorego moga wyjsc ludzie (byle Cie nie zzarlo samozadowolenie, bo wtedy ja tez Ci dam kopa w tylek):D


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=33333

a tu są komentarze laików morskich :D

słabe zdjęcie ;/ Adi skombinuj cyfrówke wtedy akwa będzie sie lepiej prezentować moim zdajnie nie jest to cudo ale należy mu sie szacunek :D w takim wieku to ja srałem na widok gupika


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, Raffy dzieki za przypomnienie mi tego forum. juz dobry rok tam nie zagladalem. widze ze Patrys ciagle jeszcze "zaklada" swoje morskie i madrzy sie jeszcze bardziej niz rok temu :). gracias za tego linka juz prawie o Patrysiu zapomnialem ("doradzal" mi na innym forum zanim trafilem na nano :D )


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problem :)

P.S Wildtom dziwną liczbe postów masz napisaną :D "666"


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie pasowala do avatara 534.gif


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki będą (lepsze) najpóźniej w środę, bo będę miał czasowo dostęp do cyfrówy :) zrobię też fotkę tego akwa bo wy na serio mi nie wierzycie. grzyby nie wiem jak wykorkowały, ale tak czy siakpo prsotu kiedy przyszłe do domu były częściowo brązowe. teraz nie wiem czy czekać (choć woda wydaje się być niezla, nwaet jeśli testy JBL-a są dziadowe) czy wprowadzać obsadę. jak się uda to wam jeszcze pokaże foty "starego" akwa bo jeszcze mi się plątają na komórce :D. a skała pozostawia wcale niemał miejsca z rzodu ok. pół akwarium (szerokość ma 24cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda wydaje sie byc dobra? A na jakiej podstawie to stwierdziles? Wachales, probowales? Adi wez zrozum ze jak nie doprowadzisz tego do ladu przy pomocy metod konwencjonalnych tylko jakimis eksperymentami to co chwile cos bedzie padac a twarde jak tylko zawitaja w takim akwa to wykituja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to ma znaczyc metody konwencjonalne? żadnych eksperymentów w akwa nie robiłem, oświetlenie tak jak już pisałem to T8 ale to chbe nie przez to (wcześniej w 63l też było T8 i było ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.