Skocz do zawartości
Ron

Zebrasoma flavescens - coś z okiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano zauważyłem u zebrasomy zmianę na oku. Jedno oko a w zasadzie gałka oczna ma lekki obrzęk i w górnej części po łuku lekkie zmatowienie. Co to jest? Na pasożyta to nie wygląda.A może? Czy to może być uszkodzenie mechaniczne? Poradżcie co z tym robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam aparatu teraz żeby to pokazać...:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem takie objawy i garbika pisałem kiedyś na forum o tym ,ktoś odpisał mi że to cos w rodzaju stanu infekcyjnego oka i samo ustapi i tak sie stalo... chyba Adam Rybowski mi to odpisal Mój miał prawie że wytrzeszcz oka tak wielki że na straty już go brałem ,poszukaj w dziale szpital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOże sie gdzieś skaleczyła ??

Nie wiem jak u ryb morskich ale u słodkowodnych jest tak ze maja one zdolnośc do dość szybkiej regeneracji tkanki oka. Miałem kidyś pyszczaki Cyrtocara moorii i jeden z samców mocno sie skaleczył właśnie w oko - "odciął" sobie kawałek (ok 4 mm) "skóry" na zewnętrznej stronie oka i tak sobie pływał z takim fajtajacym sie kawałkiem miecha na oku. Martwiłem sie o niego bo to był ładny i duzy samiec i w szoku byłem jak po 4-5 dniach prawie nie było śladu po skaleczeniu.

Czasem i moje trofcie sie otrą o coś i mają "mętne" oko ale zawsze im to przechodziło.

Może i taj jest w twoim przypadku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inee są OK.. raptem jeszcze dwie hepatus i amphiprion :-) . Mam nadzieję że jej przejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już z okiem wygląda OK. Tak jak samo przyszło tak i samo odeszło...Mam nadzieję że nie wróci :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.