Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kilku miesiącach przygotowań i ewoluowaniu mojego projektu, pragnę pokazać na forum co udało mi się osiągnąć.

Akwarium 70x50x40h bok i przód opti, niestety czarny silikon(atrakcyjna cena 190 zł)

Cyrkulacja 2x koralia nano 900, 1x aquael 2600

Sump 60l

Odpieniacz od Erniego, grzałka 200w, obieg OR1200, środkowa część hm.... i tu jeszcze nie wiem

Lampa DIY led 2/3 niebieskie 1/3 białe 60W, sterownik by Lubusik.

Lampa docelowo będzie wisieć nad akwarium.

Na dniach wklejam grzebień i montuję hydraulikę.

PS

Prośba do Morszczaków z bliskiej okolicy - jeżeli ktoś ma wodę z podmianek chętnie podjadę :thumbsup: .

Pozdrawiam

Arek

post-13501-0-85344600-1355740204_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna lampa robi wrażenie, bardzo masywna co do akwarium to ja bym wolał 70x45x45 ale sam mam 40cm wysokości i z tym żyje wiec nie wymyślam już więcej. Pytanie co do hydrauliki czy te dwa otwory to spływ i rewizja zaś powrót dasz poza kominem czy tez idziesz na ryzyko i rezygnujesz z rewizji?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rewizji bym się nie odważył, powrót dam poza kominem.

Wrzucam zdjęcie sumpa, przegrody jeszcze nie wklejone.

post-13501-0-71318900-1355742457_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zapraszam po wodę jeżeli masz ochotę,

mam też na zbyciu ok 4-5 kg skały

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu dzisiejszym zakończyłem kolejny etap czyli:

- hydraulika zaklejona

- grzebień zamocowany

- lampa wisi

Pozostała zabawa z elektryką, czyli zakup 2 sztuk listew i podłączenie wszystkich urządzeń.

Ale zanim to nastąpi muszę przeprowadzić test szczelności i sprawdzenie czy po wyłączeniu pompy nadmiar zmieści się w sumpie.

post-13501-0-66659600-1356804029_thumb.jpg

post-13501-0-25484600-1356804038_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nietypowo ta hydraulika rozwiązana. Pomyśl, czy nie lepiej by było, zamiast kleić całości na sztywno, zostawić tylko krótkie odcinki z zaworem przy samym dnie akwarium. A dalej na zwykłych gumowych wężach. Takie węże mógłbyś przy pomocy plastikowych uchwytów zamocować do tylnej ścianki szafki. A tak na marginesie, to czy wzmacniałeś czymś szafkę, bo ta tylna ścianka wygląda jak zwykła pilśniowa płyta, a to może nie wystarczyć.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyzej ma racje.. wzmocnij tył szafki.. niby akwa nie jest duze ale z czasem zapadnie ci sie do srodka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tył jest wzmocniony 3 elementami przykręconymi na wysokość szafki, ale za płytą pilśniową.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę się wybierał do Opola i nie zapomnę to Ci mogę przywieźć kilka szczepek jeśli oczywiście będziesz w przyszłości reflektował a jestem raz na dwa miesiące w Opolu średnio


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo cromags na pewno skorzystam, nie mogę się doczekać kiedy wystartuję ze skałą i już po dojrzewaniu dam Ci znać.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku radach przerobiłem trochę hydraulikę, naprawdę zrobiło się o wiele przestronniej o estetyce nie wspomnę.

post-13501-0-48170300-1357750681_thumb.jpg

Edytowane przez demondemon (wyświetl historię edycji)

Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@demondemon.witam zycze udanego startu i poglebiania tej pasji,mam do ciebie pytanko,czy moglbys wkleic fotke jak masz wykonczony wlasnie sam obieg lub napisac kilka slow?w miejscu nad krawedzia szkla ,pozdrowka grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że jest coraz więcej Morszczaków w opolskim.

Jeżeli pytasz o realizację przelotu przez szkło to tak jak cała hydraulika jest na rurach usmetrix 3/4 cala spływ i 0,5 cala powrót.

Przelot zrobiony na dwóch elementach z kołnierzami + uszczelnienie silikonem akwarystycznym.

Koszt całej hydrauliki z klejem ok 100zł kupionej w markecie budowlanym, próbnie zalanie kranówką potwierdziło że jest OK.

Pozdrawiam

post-13501-0-77486700-1357756430_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Chłopak fajnie Ci to wyszło... Razem z Grzesiem jesteśmy z Kędzierzyna czyli całkiem niedaleko jakby co to zawsze możesz wbić :cheers:


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zaproszenie, jak będę w okolicy dam znać.

Pozdrawiam


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@demondemon ,chodzilo mi dokladnie jak masz polaczony waz z hydraulika :blushing: ,napisz jak mozesz na priva,jabys mial jakies pytania to pytaj smialo,pozdrowka :thumbup:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu 12 stycznia akwarium zostało zalane. Część wody i ok 5 kg żywej skały pochodzi od Arni'ego :thumbup: . Pozostała część to ok 10 kg suchej. Z żywą skałą przywędrował mały grzybek mam nadzieję że będzie miał się dobrze.

Do wody dodałem pół ampułki biodigest prodibio, pozostała połowa za tydzień.

Z problemów to głośna praca pompy OR 1200, strasznie hałasuje wirnik - chyba muszę zamówić nowy, jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o info.

Czekam na wszelkie uwagi i podpowiedzi

post-13501-0-85120600-1358195233_thumb.jpg

post-13501-0-11748600-1358195251_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium zalane 10 dni, pompa OR wymieniona na eheim 1250 zauważalne zniejszenie hałasu, lecz to jeszcze nie to. Głośniej buczy odpieniacz i jedna z koralii wpada w wibrację, szykuja się następne wydatki.

W akwarium nastapił zmasowany atak okrzemek, tak przynajmniej myślę. Chyba za długo świecę - 8 godzin.

Zastanawiam się nad absorbentem silikatów.

post-13501-0-82892300-1358885560_thumb.jpg

post-13501-0-54534600-1358885578_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem pierwsze testy, od startu 16 dni.

PH - 8

NO2 - 0

NO3 < 2

PO4 < 0,03

Po wysypie pierwszej plagi 6 dni temu prawie nie ma śladu, usunąłem z szyb mechanicznie i na razie nie wraca.

Zastanawiam się nad zakupem piasku - martwy Fiji White sand opakowanie 9 kg. Proszę o opinie czy wsypanie martwego piasku nie zakłóci dojrzewania i czy 1 opakowanie wystarczy. Chciałbym też w najbliższym czasie ok 4 tygodni po starcie wprowadzić ślimaki i kraby, nie za szybko???


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na moje tez fiji wsypalem 9 kg i jest dla mnie w sam raz :) bardzo ladny bialy piasek :) pamietaj o płukaniu !!!!


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium trafiły ślimaki 3 turbo i 2 nasariusy.

Glony zielone atakują i dlatego wstrzymam się jeszcze z wsypaniem piasku.

Jedyny koralowiec ma się dobrze i ładnie się pompuje.

post-13501-0-47125100-1360417755_thumb.jpg

post-13501-0-27507700-1360417764_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 5 tygodni i przeszedł czas na wsypanie piasku.

Zdecydowałem że zakupię żywy piasek ocean bioactive white 9 kg i tak też się stało.

W akwarium zawierucha lecz wydaje mi się że będzie mało tego piasku. Po opadnięciu pyłu zdecyduję czy nie dokupić jeszcze z 4 kg.

post-13501-0-68072700-1361026652_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium działa i ma blisko 7 tygodni.

Dozuję 1 raz w tygodniu pół ampułki biodigest i bioptim.

Do ekipy: 3 turbo i 1 nasariusa(1 sztuka niestety odeszła) wczoraj doszło 2 strombusy i mitrax, który to zaszył się gdzieś pod skałą.

Świecę niebieskim od 12 do 20 i białym od 13 do 17, nie wiem czy wydłużać czas świecenia boję się o inwazję glonów.

Parametry OK - NO3 i PO4 zerowe.

Glony zrobiły się dłuższe nowych brak. Nie wiem czy gloniska usuwać mechanicznie czy jeszcze poczekać.

Mile widziane sugestie i podpowiedzi :yes

post-13501-0-65127600-1362072310_thumb.jpg

post-13501-0-75677500-1362072315_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium ma już prawie 70 dni.

Parametry NO3 PO4 zerowe, zmierzyłem wapń i wyszło ok 300.

Nie mogę uporać się z inwazją glonów fotki poniżej.

Zastanawiam się nad zakupem dolabelli lub salariasa, może któreś z nich da radę z gloniskami. :dizzy:

3 ślimaki turbo nie dają rady, a ponadto zaobserwowałem że jedzą coś tylko w tych miejscach w których brak zielska. :wallbash:

Akwarium poza jednym rhodactisem który coś wyblakł(zbyt dużo światła?) nadal pustawe.

Jeszcze na koniec mam pytanie o coś czerwonego z małymi wyrostkami średnica ok 3 mm widać na zdjęciach.

Proszę o opinie i rady :unworthy:

Pozdrawiam

post-13501-0-82728600-1364036771_thumb.jpg

post-13501-0-22304300-1364036847_thumb.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz już coś kupować do glonów to tylko dolabella, ja mam salariasa i coś tam je ale mnie to nie zadowala. Weź szczoteczkę i poskrob ile się da. Po4 i NO3 zerowe, bo pewnie glony wszystko wciągnęły. ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.