Skocz do zawartości
Qlfon

Nowa ryba - jak długo po wpuszczeniu jej nie widzieliście?

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się G. loreto - kupiłem wypływaną, około 3 tyg po dostawie. Zaaklimatyzowałem kropelkowo ok 40 min. Wpuściłem do baniaka wieczorkiem wczoraj i po 24 godzinach nie widziałem nawet kawałka ogona. Jak długo czekaliście na rybkę aż się pojawi po introdukcji w akwa? Nie mam tony skały a i rybka nie była centymetrowa żeby jej nie było zupełnie widać:( Gdzie się mogła podziać? Drapieżników na tyle dużych żeby ją wciągnąć też raczej nie - jasne wężowidło ok 15 cm średnicy, mała modliszka którą dziś znowu udało się zobaczyć (na szczęście nie jest większa niż pod koniec sierpnia) i krab P. gibbesi.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojej Decory i to w 80 litrach przez 1,5 miesiaca nie widzialem :D teraz jest sama w tym akwarium - widzę ją cały dzień :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dobrze trafiłeś Lufcie: moja Decora albo pływa całe noce i nie schodzi z pierwszego planu albo (jak ostatnio) siedzi pod skałą i tylko dzięki temu że wiem gdzie mieszka mogę zauważyć jej kawałek ogona. NI chcę byc jak dziewczynka Gdzie jest Nemo ale zaczynają mnie wkurzać rybki które nie pływają na widoku;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, lubi jaskinie i trafiają się egzemplarze "cieniolubne" - zakładając że nie zeszła do lepszej rafy, może jeszcze się pojawić.

Mi w słodkim, plecostomus po kilku latach dziennego życia, zmienił styl "z dnia na dzień" na nocny - widuję go raz na kilka - kilkanaście dni (a ryba 35 cm długości).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale: wiem że lubi cień, ale żeby nawet na żarcie nie wyszła? Spróbuję jeszcze "zanęcić" przy zachodzie lampy, zobaczymy.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień bez świeżo wpuszczonej ryby to nic. W skale masz więcej kryjówek niż przypuszczasz. Jak nie wyjdzie po tygodniu, to możesz zacząć się martwić. A ponieważ i tak nic z nią nie wskórasz, nie pomożesz i nie przyspieszysz -> piwko i relax :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu węgiel:) Ponad tydzień czekałem na zasypaną v.puellaris więc może i tej się doczekam. Byleby wylazła przed świętami bo mam teściową w domu i to od niej prezencik - głupio będzie jak się nie pokaże:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coris gaimard - tydzień od wpuszczenia nie było po nim śladu- siedział gdzieś w skale / piachu...

aż w końcu zdecydował się wypłynąć :)


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety wpuściłem babeczkę ze dwa tygodnie temu, więcej jej nie widziałem ;-(


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie listopada zakupiłem dwie sztuki Gramma loreto (długie po ok. 5cm. każda) po aklimatyzacji wpuściłem do baniaka i dopiero po tygodniu zaceły pływać w toni wodnej jak inne rybki. Teraz widzę dwie sztuki codziennie, pływają spokojnie, ale osobno.

Większość rybek, krabów czy krewetek, które dokupuje mają krótsze lub dłuższe ciche dni, pewnie chcą ochłonąć ze stresu i zadają sobie pytanie: Czy to już ten ostatni dom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu węgiel:) Ponad tydzień czekałem na zasypaną v.puellaris więc może i tej się doczekam. Byleby wylazła przed świętami bo mam teściową w domu i to od niej prezencik - głupio będzie jak się nie pokaże:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak meble w akwa przestawialem, to po 2och dniach przypomnialem sobie, ze plywal jeszcze sixline wrasse.

Nie bylo go jeszcze przez kolejne dwa dni.

Pomyslalem, ze gdzies go moze zatrzasnalem i. ..

Zanim wsadzilem rece do akwa, by wywracac kamloty, poswiecilem w kazda szczelinke na froncie malutka ledowa latarka.

Zdziwilem sie ile mozna zobaczyc nowosci bezposrednim swiatlem.

Znalazl sie:rolleyes: Na nastepny dzien, jak niby nic wyplynal na karmienie.

Postresowal sie chyba i tyle.

Zyje do dzis...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz komin ? u mnie jak ryba znika to najpierw tam szukam - kiedyś zniknął mi ślizg (miałem takiego czarno-białego) ile się go naszukałem, napatrzyłem i w końcu w kominie się znalazł.

ostatnio miałem taką sytuację z mandarynkiem małym - po wpuszczeniu z tydzień go nie widziałem - myślałem że właśnie się chowa bo nowy dom itd. a siedział w waveboxie z boku akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Decora po tygodniu zaczęła delikatnie po jedzenie wypływać ale tylko jak byłem daleko od akwa. Po 2 tygodniach było już normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez jest dosc strachliwa choc po wpuszczeniu znalazla sobie jaskinie to spedzila tam jakies 30 min i od tego czasu plywa na pierwszym planie :D ... w nocy chowa sie do swojej jaskini :)

Wydaje mi sie ze to dosc plochliwy gatunek ....


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rekordzistą był cintrus, fakt nie siedziałem jakoś bardzo wiele przy akwarium, ale nie widziałem go przez ponad 4 miesiące, byłem pewny że wziął i zdechł, jednak okazało się ze znalazł sobie fajną kryjówkę z tyłu akwarium ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.