Skocz do zawartości
WaRo

Co to za NieFoto

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ostatnio takie niefoto na próbę utrzymania

niefoto.jpg

Co to za gatunek i jak to karmić i czym?

Sprawa jest prosta jak koral polipuje to jest w stanie wyłapać pokarm, ale co zrobić jak nie polipuje wcale.

Karmić na siłę i liczyć, że zacznie sie otwierać, czy może w inne miejsce przestawić?

Obecnie stoi w średnim prądzie i lekko na uboczu akwa więc nie ma mocnego światła


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie http://pl.reeflex.net/tiere/558_Scleronephthya_sp01.htm ciężko będzie, bardzo trudny, u mnie wytrzymał rok, potem się rozpuścił, prawdopodobnie głodował, nie polecany do akwarium.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sclero, na bank, ciężki, ale da się utrzymać, wszystko zalezy od Twojej cierpliwości do karmienia.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam dokładnie takiego samego niefoto, przyznam się szczerze, że często zapominałam o jego karmieniu. Rósł na malutkiej skałce i tak go wargacz maltretował iż w końcu wpadł gdzieś głęboko w skały, więc chyba go już straciłam. U mnie nie rósł za bardzo, ale co jakiś czas wypuszczał na akwarium malutkie szczepki, takie na 3 polipki. Te niestety zostawały przysmakiem ryb lub krewetek. Pięknie wygląda jak polipuje, u mnie praktycznie cały czas polipował, takie ciemno pomarańczowe krzaczki na pomarańczowym ciałku. Szkoda, że taki trudny do utrzymania na dłuższą metę. Może tobie się uda...


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co drugi dzien wstrzykuj po 2 ml planktonu (microbe lift, kent, etc ....) bezposrednio przy nim (ja mam strzykawke do ktorej podczepilam tasma izolacyjna twarda dluga rurke). w nocy bedzie sie pompowal, w dzien bedzie wygladal jak na obrazku ... ja mam niefoto i prawde mowiac troche z nimi zabawy ... <<<mam jednak male doswiadczenie>>>

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez go mam i ciezko mi pryskac obok niego, bo zaraz krewetki po nim laza i zjadaja wszystko co prysne...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie najlepiej na mikroplankton zmieszany z sucha drobnica dla malych rybek. Wtedy sie podnosi disc szybko...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam o tym dokarmianiu roznymi sposobami to padam ze smiechu, ciekawy jestem czy sie zastanawialisci czy w naturalnym srodowisku tez ktos podplywa do nie foto i mu aplikuje pokarm prosto do pyska, ludzie to sa zwierzeta przystosowane do wylapywania pokarmu z toni, nie widze tu potrzeby dokarmiania gdy woda jest dobrze naszpikowana mikroelementami i planktonem to koral sam sobie da rade i nie trzeba mu nic aplikowac,karm tak jak karmiles ustaw go w ciemnym miejscu to z czasem przywyknie do karmienia w dzien i zacznie polipowac nie tylko w nocy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz że w akwarium korale mają tyle pokarmu co w naturze to jesteś w błędzie, dokarmianie jest jak najbardziej wskazane. Chyba że masz system do niefoto z ciągłym karmieniem.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapachniało tu długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu niefoto, padanie ze śmiechu jak najbardziej uzasadnione :wallbash:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumiec ze korale nie foto pobieraja pokarm nonstop tak?A zwykle korale Lps, Sps nie?Czy karmienie korali codzien o ustalonych porach dnia i nocy to nie jest ciagle podawanie pokarmu?Wiem ze pokarmu nie dostarczamy w takiej ilosci jak w naturze ale. podawane te cuda ktore sosuje sie na codzien musza wystarczyc wiec nie ma co dramatyzowac moim zdaniem pokarmu korale nie foto maja pod dostatkiem w innym przypadku wogole by nie przetrwaly w zbiornikach, tak samo zreszta jak i inne typy korali. Podam przyklad karmienia mojej tubki jest w ciemnym miejscu i nie podaje jej nic specjalnie pod morde, jak ma ochote i jest glodna wysowa polipy i zbiera tyle ile jej potrzeba i tak juz jest zemna jakis czas i nie widze zeby jej czegos brakowalo.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiedzę o niefoto masz bardzo marną, a próbujesz wyśmiewać inne wypowiedzi z tematu. Nieładnie.

Jak wyglądają koralowce niefoto-są szare, bure i ponure, czy może mają przepiękne kolory i formy? Czy w związku ze swoim nietuzinkowym ubarwieniem i wyglądem każdy ma w baniaku po kilka sztuk takich cudeniek, czy może raczej na palcach jednej ręki można policzyć baniaki z niefoto (zwłaszcza miękkimi) na forum? Odpowiedz sobie na te pytania, doczytaj, wtedy będziesz mógł pomyśleć o doradzaniu w podobnych tematach, o kąśliwych uwagach nie wspominając.

Tuby to słabiutki przykład na typowe niefoto, bo to ledwo przedszkole w hodowli tych koralowców i ich wymagania w porównaniu choćby do Scleronephtii są śmiesznie małe.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, a ryby karmisz? Czy tez same daja rade?

tapatalk

A czy ja cos napisalem o nie karmieniu korali, mam ich w akwarium naprawde duzo i w zasadzie wiekszosc pokarmow jakie posiadam sa glownie skierowane do korali, chyba mnie kolego nie zrozumiales o czym pisalem.

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zrozumialem Cie dobrze.

Nie bede sie rozpisywal bardziej, ale wydaje mu sie, ze kolega poprosil Nas o pomoc w utrzymaniu dokladnie tego gatunku, a nie calego zbiornika.

Kazdy sie wypowiedzial i tyle...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytnij denko z butelki, zrób kilka dziurek, żeby był przepływ, doprowadź wężyk i karm strzykawką. karmienie rób pod kloszem, po karmieniu oczywiście klosz ściągaj. Ja dodaje do jedzenia miksowane małże, jbl koral fluid i bakterie - teraz akurat tropical, plus mrożona wrotka, i jak jest solowca zaraz po wylęgu, pościągnięciu klosza całość unosi się w akwarium i wszyscy się cieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory stosowałem długą rurę z plexy która wystaje podan akwa jak postawię na piachu dookoła niego i dawałem drobne pokarmy łącznie z żywym fito z własnej hodowli ale jak narazie sie nadal nie otwiera do jedzenia a jest już tydzień. Potrzeba więcej cierpliwości czy coś nie tak z nim jest?


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.