Skocz do zawartości
martinniemczyk

Ukwial w pompie - co robic?

Rekomendowane odpowiedzi

No i stalo sie...

Wedrowal od dwoch dni, az kobieta dzwoni i mowi ze sie w cyrkulacje wkrecil.

Wlasnie dojechalem do domu. Quadri siedzi na pompie, wyglada tak

post-14651-1356017220,95_thumb.jpg

(sorka za jakosc, ale na szybko z tela.)

Nic nie fruwa w wodzie za wyjatkuem jakis drobnych paprochow, wiec nie wiem czy to od niego.

Jest maly na 5cm w tej chwili.

Nie dotyka wirnika, ale nie wiem co bylo wczesniej. Zaraz wkladam rece to sprobuje go odkleic. Jak beda widoczne uszkodzenia, to ratowac, czy wyciagac zanim cos sie wydarzy z reszta?

wczoraj zle mu zyczylem, bo lazil i parzyl wszystko.Chyba mnie slyszal...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle odklej go i połóż gdzieś na skale w małej cyrkulacji,powinien dać radę i pewnie sobie jeszcze pochodzi zanim się ustatkuje


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie to jestem przekonany, że nic mu nie będzie. U mnie nie z takich opresji ukwiał wychodził.


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze zbytnio uszkodzen. Zyje. Dalem go na skalke.

Poczekamy, zobaczymy...

Chyba zauwazyla w pore i wylaczyla pompe zanim sie wkrecil.

A blazny z drugiej strony akwa swiruja...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dlaczego wędrował. Sprawdź parametry wody.Dokarmiaj najlepiej rybką mrożoną np. dorszem. Pozdrawiam,P.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl zwiniety.widac uszkodzenie dolnej czesci.

Polozylem go wczesniej na skalce z obudowa od pompy, ale przykleil sie czescia do skaly, a druga (napuchnieta) ciagle w obudowie.

Myslalem ze sie wysunie, ale wyglada na to, ze nie moze...

Karmie dorszem raz w tygodniu...

Jak sie troszke porozwijal to widac rozdarcie...

post-14651-1356027656,71_thumb.jpgpost-14651-1356027684,58_thumb.jpgpost-14651-1356027707,77_thumb.jpg

Slabo to widze.

A papu dostawal co tydzien dorsza...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da radę nic mu nie bedzie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok. One wbrew pozorom są twarde. Żeby je podzielić tnie się po prostu skalpelem. A ukwiały dzielą się na te co chodzą i na te co zaczną chodzić.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok. One wbrew pozorom są twarde. Żeby je podzielić tnie się po prostu skalpelem. A ukwiały dzielą się na te co chodzą i na te co zaczną chodzić.

tnie się skalpelem?pierwsze słyszę to jeśli ten by się na pół rozerwał to po co pytanie czy przeżyje,jasne ze tak


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co innego czyste cięcie przez środek otworu gębowego a co innego rozerwanie tkanki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co innego czyste cięcie przez środek otworu gębowego a co innego rozerwanie tkanki.

tyle lat czytam rożne fora i jakoś nie trafiłem ze ukwiały na pół się tnie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tkanka jest uszkodzona. Moze nie widac na zdjeciach, ale jest porwany.

Zeby go wyjac musialbym odciac to, co jest w srodku obudowy, albo rozwalic obudowe.

Przyssal sie do skaly prawie caly, ale to co jest w srodku, nie wychodzi.

A te fafolki w wodzie to jednak on, bo jak przenosilem, fruwalo tego wiecej z jego nogi...

Zostawic go narazie i poczekac czy wylezie z obudowy?

No i pompa z jednej strony akwa wylaczona, chociaz nie widze zeby to komus przeszkadzalo...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak go się przetnie przez gębę to w 30 minut każda z częściu się zawija wokół linii cięcia i rany nie ma...

Jak mu się poszarpie stopę to jest duza szansa że zdechnie.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu trochę czasu do jutra jak nie wyjdzie to będziesz myślał jak go wyciągnąć z obudowy np.dmuchać inna pompa na niego ale narazie poczekaj


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiały łażą po zbiorniku jak : są głodne,mają złe oświetlenie,albo złe parametry wody.Usiłują się przemieszczać żeby znalezć odpowiednie warunki do życia.Jest bardzo trudno dogodzic ukwiałom i dlatego od kilku lat sobie odpuściłem te zwierzaki.Miałem ukwiała 0.5 m średnicy który zjadł przez pomyłkę błazenka symbiotycznego.Straciłem rybkę i ogromnego ukwiała który nie był w stanie go strawić.Wszystkie ukwiały które miałem prędzej czy pózniej właziły w pompy i ginęły.Jak trafisz zawodnika który nie łazi, wygrałeś.Generalnie wszystkie korale miękkie i ukwiały maja zdolność przemieszczania (ukwiały też sa koralowcami) Martwy ukwiał potwornie zatrówa wodę.Wyjęcie gnijącego ukwiała z wody skutkuje całodzienna wentylacją domu z powodu potwornego smrodu.To samo dotyczy wszystkich korali miękkich.Niektóre ukwiały są bajecznie kolorowe i kuszą młodych morszczaków.Nie słuchajcie opini szczęściarzy którym sie udało ,bo prawo "MARPHIEGO"mówi że jak będzie żle to na pewno trafi na Ciebie.Mam kilka potworów jak Amllexi diskus.ogromne rhodactisy które pożerają bez problemu ,duze ryby ,krewetki i wszystkpo co się rusza.Był nie dawno wątek jak grzybowieniec może zjeść dużą rybę.Może .Mój zjadł 5 ryb ,największa 20 cm,i około 10 krewetek lysmata.Wiedza ludzi na temat klasyfikacji organizmów morskich jest żałośnie mała.Prawdopodobnie grzybowieńce i ukwiały są bliżej spokrewnione jak LPS i SPS.Kiedyś w E-Rybce kupowałem rhodactisa 10 cm który w momencie zakupu wypluł częściowo strawioną rybkę dł.,6cm.Życzę powodzenia. AG.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go jakies 6 miesiecy, czasem wyskakiwal tu czy tam, ale po chwili wracal na swoje miejsce.

Tym razem poszedl wyzej i .. chyba pomylil kierunki bo... mozna tylko gdybac co i dlaczego.

Jestem na powrot w pracy, wiec nie mam wgladu do baniaka, az do wieczora.

kobieta dzwonila tylko i mowila, ze rybki zaczynaja podskubywac ta czesc, od srodka obudowy i krewetki tez tam wlaza.Moze po tkanke,a moze poprostu jej sie przewidzialo i skubia sobie z obudowy cos, bo wczesniej nie mialy dostepu...

zobacze co sie dzieje jak wroce, a rano zrobie testy.

Troche wyglada jakby ta czesc wewnatrz poprostu spuchla z uszkodzenia i chlopaka tak boli ze nie moze sie wydostac.

Zeby sie wokol obudowy nie zaczal zawijac, bo jak sie z nia zrosnie to dopiero bedzie lipa...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z newsow dowiedzialem sie tyle, ze wszyscy plywaja wokol jak sepy, a najbardziej dziubie

Chaetodontoplus mesoleucus. Cala reszta plywa i obserwuje chyba, bo dawno sie w baniaku zadnej akcji nie bylo.

Ocellarisy podobno dzielnie walcza w obronie domku i odganiaja bande napalencow, ale same nie wiedza co sie stalo.

ukwial sie troche napompowal (moze musi urosnac,zeby sie noga skurczyla i sie przecisnie...)

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup krewetkę boksującą i zobaczysz jak ona powolutku ,konsekwentnie,zeżre togbie tego ukwiała.Mam duży baniak 1200 l. netto.W obiegu 1500l. Dawno temu puściułem to wszystko na żywioł.Utrzymuję parametry na max.Ca-450 Mg-1350 KH-8-10 dKH.Walę Ca i KH mikserem "duży deltec" resztę problemów walę ballingiem..Suplementracja (Ca (OH)2)obniża mnie fosfotrany przy okazji walę do odpieniacza O3.Potrzebowałem 3 lata żeby zmądrzeć i straciłem kilkadziesiąt tyś zeta.Jak jestdś mądry nie zr5obiś nic.Jak jesteś głupi rób po swojemu


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wkręconych ukwialów i popażonych korali spacerujacymi ukwiałami pojawia sie na forum dość czesto i dlatego dziwię się że wciąż są amatorzy na te zwierzaki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w 400l dwa ukwiały i krewetkę boksującą i nic się nie dzieje może dlatego że są duże okazy?


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje zdanie jest nie do konca takie samo.

Po co komu samochod, jak i tak sie zepsuje...

Poprostu uwazalem, ze lepiej dac blazenkom prawo do wyboru domu, niz oszukiwac, bo tak mi latwiej.

Kazdy podchodzi inaczej do tematu.Jedni maja ukwialy, inni niefoto, inni sps, jeszcze inni fish only, a sa tez i tacy co pewnie plastikowe korale polubili, bo nie trzeba sie martwic...

Co oczywiscie nie oznacza, ze jutro pobiegne do sklepu i kupie kolejnego...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wkręconych ukwialów i popażonych korali spacerujacymi ukwiałami pojawia sie na forum dość czesto i dlatego dziwię się że wciąż są amatorzy na te zwierzaki.

Jarek spsy padaja a ludzie nadal ich kupuja


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem info, ze sie przecisnal i wylazl z obudowy.

Zobaczymy co bedzie dalej. Za jakies pol godz. bede w domu to sie przypatrze jak wyglada...

Tak na marginesie, czytalem gdzies kiedys, ze ukwialy potrafia umierac nawet kilka lat bez zadnych niepokojacych oznak. Wiec skad wiadomo, ze dojdzie do siebie, nawet jak bedzie wygladal ok, to wcale nie musi tak byc?? czy zle to rozumiem?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest by nie wypuszczał wydzieliny do wody. Rana się zabliźni, ukwiał zacznie przyjmować pokarm błazny się wprowadzą a tobie zostanie się cieszyć z widoków jakie dostarczają rybki wraz z ukwiałem :shock:


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.