Skocz do zawartości
kosa46

Pterapog z ikrą w pysku do kupienia w sklepie w Płocku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstepie zaznaczam ze nie jestem pracownikiem sklepu ani to nie jest żadna reklama sklepu.Dla chętnych jest w Płocku w sklepie zoologicznym przy auchan pterapogon który własnie inkubuje ikrę w pysku.Byłem dzisiaj i kuiłem samicę z tej pary bo samca juz mam.Więc jak ktoś chętny i ma warunki do wykarmienia młodych niech jedzie i kupuje.Cena co prawda nie za niska bo 80zł ale jest szansa że z jednego zrobi sie kilka i sie zwróci.Szkoda żeby sie zmarnowała ta ikra bo pływa ten ptarapogon z innymi rybami.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leć w te pędy po tego samca a sprzedaj swojego. Bo nie koniecznie Ci się uda stworzyć parę u siebie. Według mnie popełniłeś błąd nie biorąc dobranej pary.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nię juz samiec podryguje w akwa do tej samicy.Nie przegania ją tylko pływają razem.Myślę że będzie ok.A niestety na 3 pterapogony nie mam miejsca w akwa.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podryguje to raczej samica a nie samiec...tez mysle ze blad zrobiles nie biorac dobranej pary...(a rzadko mozna taka kupic)


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chcialem tam kupic Salariasa,ale nie kupilem,po prostu balem sie.Wprawdzie troche baniaki ogarneli (przedtem byl tam przeglad wszystkich chyba plag,zreszta w Reefmaxie wystawionym na sklepie jest nadal bagno),ale i tak nie wiadomo,co sie do akwarium przyniesie.Juz wole wydac te pare zlotych na benzyne i pojechac do W-wy.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje ryby u nich dopiero jak przeżyją powyżej miesiaca w baniaku w sklepie.Pterapogony oglądałem co tydzien i miały sie nieżle.Salarisy były na dzień dzisiejszy dwa.A co podrygiwania to podryguje obydwie rybki hehe.Płeć rozpoznaję według metody opisanej na forum.Samiec ma wyrażne dwie wupustki a samica jedną.Potwierdziło to sie w sklepie bo dokładnie sie przyjrzałem samiec ma dwie samica jedna.U mnie w akwa duży samiec który pływa u mnie prawie 1,5 roku w akwa ma wyraźne dwie wypustki wiec para o jest na 100%.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam warunków żeby izolowac jednego samca i czekac aż ktoś kupi go.Mam zresztą sentyment do niego był pierwszą rybą w akwa.Ok cynk dany poszedł w eter nie ma co gdybać tak zdecydowałem i mówi sie tródno jak sie nie dobiorą.Narazie widowisko jest niezłe nie odstepuję od siebie nawet na sekundę.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cały problem tkwi w tym zeby dobrać parę... A para to nie jest samiec i samica. Para to jest odpowiedni samiec z pasujacą do siebie samicą lub odpowiednia samica z pasującym do siebie samcem. Ba nawet jesli masz pare która pływa razem to jeszcze nie jest sukces. Najcenniejsze są pary które donoszą ikrę do końca i tra się regularnie. Pterapogony to nie welony ani nie danio pręgowane ba nawet nie krewetki - nie bzykają się każdy z każdym.

Rozdzieliłeś parę i tutaj popełniłeś straszny błąd.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosa, Ty sadysto! Należy Ci się :popo:

Nie rozdzielamy dobranych par! Ryby, mimo że dla niektórych to zwierzęta pośledniej kategorii, także łączą się w pary, przywiązują do partnerów i bardzo źle znoszą rozdzielanie. Również chciałem kiedyś błazenka dla mojego osamotnionego, nowy okazał się częścią pary - drugi błazen chciał normalnie siatkę przegryźć, żeby dostać się do partnera. Sprzedawca na szczęście odmówił rozdzielenia błaznów i poczekałem na inną sztukę, za co dzisiaj mogę mu tylko podziękować. Bądźmy bardziej ludzcy dla zwierząt, zwłaszcza jeśli nie kosztuje to dużo i gdy wystarczy po prostu poczekać na kolejną dostawę.

Tamara (TMK) założyła niedawno temat o trzymaniu rybek w parach - uważam, że to naprawdę dobry pomysł i warto również przemyśleć zakup (o ile to możliwe) dwóch ryb z gatunku, zamiast po jednej sztuce. Skoro skazujemy ryby na życie poza rodzimym środowiskiem, spróbujmy choć trochę je zwierzętom umilić.Temat wart przemyślenia, choćby ze względu na świąteczny nastrój :santa:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor bez przesady gdzie ten straszny błąd.Pewnie przez ten mój straszny błąd świat sie jutro skończy.Kapuhy nie wiem czy doczytałeś no ale ja własnie mam dwie sztuki tej rybki jedna pływała 1,5 roku i też była zadowolona.Jesli ktos z okolic kupi tego samca a u mnie jednak okaze sie że sie nie dobiorą rybki to chetnie go odsprzedam i rodzina będzie znowu razem.Jak na razie z tego co widzę to samica juz dawno zapomniała o ex.teraz ma świeże ciacho które ją kręci.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosa ale ty chyba nie rozumiesz co każdy chce tobie przekazać w tych wypowiedziach, trzeba było wziąć parę a oddać samca co masz w baniaku u siebie to było by najlepsze w tej sytuacji rozwiązanie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a w zasadzie to chyba ktoś nie rozumie ze wybrałem mniejsze zło zostawiłem samca do którego jestem przywiazany i wziałem samicę niz gdybym kupił parę i wygrałby silniejszy samiec a drugi by poległ.Bez przesady ten post słuzył informacji o mozliwosci kupna rybki a jak zwykle kazdy potrafi komuś wytknąc cos.

Edytowane przez kosa46 (wyświetl historię edycji)

Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest mniejsze zło. Szkoda, że tego nie dostrzegasz.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie jest o wiele mniejsze zło no ale nie musze na szczeście miec takiego zdania jak inni.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

." Jeśli ktoś ci powie, że jesteś osłem, to się nie przejmuj. Jeśli ktoś drugi powie ci, że jesteś osłem, to się zastanów, ale jeśli ktoś trzeci powie ci, że jesteś osłem, to idź i kup sobie siodło..."

- przysłowie arabskie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he dobre dobre.Spoko moge być i osłem.Nie ma to jak inteligentnie komuś nawrzucać.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosa nie denerwuj się!! Szczerze to ja bym kupił tą parę.Ostatnio kupiłem 2 szt za 160zł i nie wiem czy coś z tego będzie, nibyyyyy para a tu miałeś gotowca!! Ja bym dał nawet 200zł, ale wiem wtedy co mam w swoim akwarium

Edytowane przez ireck (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem trzecie podejście i się nie udało szkoda że nie zaglądałem ostatnio do tego sklepu (mam złe doświadczenia) sam wygląd zbiorników odstrasza. Kwota 200zł już przekroczona a pary nie ma (aż się zastanawiam czy nie wybrać się jutro do Płocka)


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem was wszystkich ale namawanie mnie żebym oddał swojego samca weterana który przetrwał dino cyjano i wszystkie etapy dojrzewania bez najmiejszego szwanku jak dla niego,jest wiekszym barbarzyństwem niz rozłączenie pary która od dwóch tygodni pływa w zbiorniku.Wczesniej były cztery dwie poszły a te dwie zostały.Wiem że od dwóch tygodni bo chodziłem ogladałem.Pomijajac fakt że kupujac samice przeniosłem ja do bardziej przyjaznego środowiska niz akwa w sklepie.A po drugie to ryby stadne takie pterapogony zyjac w naturze nie dobieraja sie w pary na całe rybie zycia.Po to jest stado żeby raz była zośka a raz gośka.A u nas w akwa że para jest skazana na siebie to sa ze soba bo nie maja innej opcji. Panowie ochłońcie trochę.Bo "jebać" i sie wymądrzać to każdy potrafi czy cokolwiek wie czy nie.Nie mozna nic napisac na tym forum żeby ktos madrzejszy nie okazał ci swojej pogardy i nie pokazał wszystkim jaki autor postu jest nieogarniety.Chmielu jak kupisz tego samca to obiecuje ci że jesli tylko u siebie zauwaze jakies tarcia miedzy rybami to trafi do ciebie jesli ja bedziesz chciał.

Edytowane przez kosa46 (wyświetl historię edycji)

Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz dwie sztuki i czekam do rana aż lampa odpali i będę używał metody o której mi pisałeś jak się okaże że mam dwie samice to jutro jadę kupić samca. Jeśli będą dwa samce to trzeciego nie kupię bo będzie dopiero armagedon. Ja się ciesze że zabrałeś z tych baniaków rybę patrząc na ich stan brrr


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nawet temat o pterapogonach musi się kończyć dymem???


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co czy ja kogoś zaatakowałem?Normalnym odruchem człowieka jest obrona gdy ktoś go atakuje.Oczywiście nikt tego nie zauwazył że jednak dałem cynk o tym samcu żeby jednak znalazł ciepły przytulny domek,Ogólnie szkoda gadać.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samiec już w moim baniaku pływa ma dwie samice ale żadna go jak narazie nie interesuje a wkońcu ma dwie. kosa46 dzięki za podpowiedź z metodą rozpoznawania płuci.

Pozdrawiam


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.